Prejsť na obsah

V Nemocnici Medissimo sme prijali hokejistu Martina Pospíšila

Slovenský hokejový reprezentant Martin Pospíšil, ktorý si na MS v zápase so Švédskom zranil rameno, sa zveril do rúk špičkových odborníkov v Nemocnici Medissimo.

24.05.2024

Od lídra pre úrazovú chirurgiu, športovú traumatológiu a artroskopiu MUDr. Jána Grauzela si po vyšetreniach ramena vypočul dobré správy. „Nevedel som, že čo mám presne očakávať. Mal som už informácie z Ostravy, že by to nemalo byť extra vážne. Chcel som ísť ešte sa doktorom Grauzelom si to overiť a nechať vysvetliť, potešil ma, že operácia nebude potrebná a rehabilitácia nepotrvá dlho,“ povedal 24-ročný reprezentant.

Ján Grauzel zvolil konzervatívnu liečbu. „Má silné pomliaždenie tkanív so zakrvácaním, ale bez poškodenia šliach. Dohodli sme sa na liečbe a rehabilitácii. Predpokladám, že liečba potrvá mesiac,“ spresnil skúsený športový traumatológ. Rozsah zranenia podľa neho neovplyvní Pospíšilovu prípravu na nasledujúcu sezónu.

Martin Pospíšil si nevybral Nemocnicu Medissimo náhodou. Zariadenie sa zameriava na športové úrazy a je partnerom viacerých športových klubov. „Určite je to pre nás pocta,“ reagoval na vzácnu návštevu riaditeľ nemocnice MUDr. Miroslav Bdžoch, PhD., MPH.Pre vrcholových športovcov je kľúčové, že im vieme pomôcť rýchlo a kvalitne. Máme špičkových odborníkov špecializujúcich sa na športové zranenia a pod jednou strechou im vieme poskytnúť všetko od diagnostiky až po rehabilitáciu. Samozrejme, takéto komplexné zázemie, kvalita a príjemné prostredie sú výhodou aj pre neprofesionálnych športovcov a aktívnych ľudí rôzneho veku,“ doplnil riaditeľ.

Nemocnica Medissimo za zameriava na ortopédiu, športovú traumatológiu a rehabilitáciu od začiatku roka 2024. Nadviazala na dlhoročnú tradíciu renomovanej kliniky Sportclinic, ktorá sa stala jej súčasťou. Okrem artroskopií sa venuje aj endoprotetike, teda výmene kĺbov kolenných a bedrových.

 

Ďalšie príspevky, ktoré by vás mohli zaujímať

 • 14.02.2018 | Aktuality

  Valentín a darovanie krvi v topoľčianskej a partizánskej nemocnici

  Nemocnica Svet zdravia Topoľčany zorganizovala 14. februára valentínske darovanie krvi. Záujemcovia mohli prísť darovať najvzácnejšiu tekutinu na hematologicko-transfuziologické oddelenie topoľčianskej nemocnice, a to v čase od 6:30 h do 9:00 h. Po odbere okrem dobrého pocitu dostali aj sladkú odmenu – čokoládové srdiečko s poďakovaním nemocnice.   Krv darcov potrebujú ťažko chorí onkologickí pacienti, matky…
 • 06.07.2021 | Aktuality

  Odhodil predsudky a prihlásil sa na kemp medikov. Našiel si tam aj lásku

  Keď mu kamarát v jedno leto povedal, že súkromná sieť nemocníc organizuje pre študentov medicíny letný kemp, bol skeptický. Nemyslel si, že by mu súkromník ako budúcemu lekárovi mohol ukázať niečo, čo ho odborne posunie. Po týždni na východnom Slovensku ale z kempu odchádzal s pomerne dlhým zoznamom skúseností, s minimálne 19 novými kamarátmi, jednou potenciálnou priateľkou,…
 • 27.06.2023 | Aktuality

  Svetový deň darcov krvi v Galante

  V galantskej nemocnici sme si pripomenuli Svetový deň darcov krvi. 14. júna sa okrem tradičných darcov krvi zišli aj tí, ktorí sa v tomto roku môžu pochváliť 100 a viac odbermi. Toto krásne číslo, si zaslúži obrovský obdiv zo strany všetkých nás. Privítali sme ich na riaditeľstve a spolu s vedením nemocnice a hematologicko-transfúziologického oddelenia…

Buďme spolu v kontakte

Zadajte Váš email a odoberajte naše novinky a tipy.
Posielame max. 1x za mesiac.

Súhlas(Required)
This field is for validation purposes and should be left unchanged.