Prejsť na obsah

Krajší deň Galanta

Projekt dobrovoľníctva je začiatkom väčšej podpory pohody pacienta a nadstavbou odbornej profesionálnej starostlivosti v nemocniciach Penta Hospitals. Dobrovoľnícka činnosť je súčasťou prosociálneho správania, výrazom súcitu s inými ľuďmi. Je to prejav altruizmu, cítenia a myslenia pre iných ľudí. Rozhodnúť sa pre službu chorým deťom a dospelým v akomkoľvek smere je hodné nesmiernej úcty a obdivu. Veľmi si želáme, aby naši pacienti v nemocniciach Penta Hospitals mali s dobrovoľníkmi krajší deň.

O projekte

Dobrovoľnícke centrum Krajší deň je združenie, ktorého cieľom je spríjemniť našim dospelým a detským pacientom chvíle strávené v nemocnici v Galante. Dobrovoľníci a dobrovoľníčky každý deň prinášajú na naše oddelenia a do pacientskych izieb pozitívnu atmosféru, a to všetko nezištne v rámci svojho voľného času v prospech našich pacientov. Celý priebeh návštevy dobrovoľníkov je prispôsobený predstavám a zdravotnému stavu pacientov.

Dobrovoľníctvo v nemocnici v Galante

Pravidelní dobrovoľníci a dobrovoľníčky prichádzajú spravidla 1x týždenne, vždy v konkrétny dohodnutý deň na 1-2 hodiny a venujú sa rôznym činnostiam. Prichádzajú na oddelenia a ponúkajú im svoju prítomnosť, rozhovor, vypočutie, čítanie knihy. Celý priebeh návštevy prebieha vždy podľa predstáv pacientov.

Vedenie tvorivých dielní

Dobrovoľníci a dobrovoľníčky malým pacientom na oddelení pediatrie ponúkajú zapojiť sa do pravidelných tvorivých dní. Spoločne vyrábajú výrobky, vzájomne si vymenia nápady, podelia sa o svoje talenty. Väčšinou sa stretnú spravidla dvaja dobrovoľníci s vybranou skupinkou detí a po dohode si vyberú kreatívnu činnosť, pri ktorej sa veľakrát rozprúdia vzájomné rozhovory, vďaka ktorým pacienti aspoň na chvíľu zabudnú, že sú v nemocnici.

Hranie spoločenských hier

Dobrovoľníci a dobrovoľníčky navštevujú pacientov a pacientky na detskom oddelení, ale aj na neurologickom či internom, kde im ponúkajú možnosť zahrať si spoločenské hry. V ponuke sú karty, dáma, človeče, nehnevaj sa… Spravidla sa objaví práve hráčske nadšenie a sú z toho príjemné zážitky.

Čítanie kníh

Dobrovoľníci pri svojich návštevách čítajú deťom rozprávky a rôzne veselé príbehy, rozprávajú sa a prezerajú si spolu obrázky a ilustrácie kníh.

V dobrovoľníckom centre Krajší deň nájdu uplatnenie dobrovoľníci aj príležitostne. V našej nemocnici s nimi organizujeme rôzne podujatia. Zmena atmosféry na oddeleniach a následne aj v celej nemocnici sa deje vďaka rôznym návštevám, koncertom, umeleckým zážitkom.
Tešíme sa na spoluprácu s dobrovoľníkmi a dobrovoľníčkami, ľuďmi ochotnými pomôcť akoukoľvek formou.

Momentálne pracuje v našom dobrovoľníckom centre 14 dobrovoľníkov. Venujú sa detským pacientom na oddelení pediatrie a pacientom na internom či neurologickom oddelení. Sú medzi nimi študenti, dospelí zamestnanci, ale aj dôchodcovia, ktorí sa rozhodli prichádzať na oddelenia nezištne, s jediným cieľom – pomáhať druhým.

 • vek 17 rokov a viac;
 • dobrý zdravotný stav;
 • správna dávka sebareflexie, empatie a trpezlivosti;
 • pozitívne naladený;
 • ochotný aspoň jedenkrát do týždňa navštíviť pacientov nemocnici na jednu až dve hodiny.

Galéria

Kontakt

Nemocnica s poliklinikou Sv. Lukáša Galanta, a. s.
Hodská 373/38, 924 22 Galanta

Soňa Dvořáková
Koordinátor dobrovoľníckeho centra Krajší deň

E-mail: krajsiden.ga@pentahospitals.sk

Tel.: +421 907 828 692

Aktuality

 • 27.09.2022 | Aktuality

  Týždeň dobrovoľníctva v galantskej nemocnici

  Dobrovoľnícke centrum Krajší deň Nemocnice Galanta sa rozhodlo po prvý krát zapojiť do aktivít Týždňa dobrovoľníctva, ktorý reprezentuje celoslovenskú výzvu krajských koordinačných centier dobrovoľníctva. Výzva sa týka dobrovoľníckych aktivít po celom Slovensku, v rôznych odvetviach spoločenského života. Dobrovoľnícke aktivity v Galante Nemocnica v Galante pod záštitou svojho dobrovoľníckeho centra preto zaregistrovala výzvu na dve dobrovoľnícke…
 • 10.03.2022 | Aktuality

  Sviatok všetkých žien v galantskej nemocnici

  8. marec, sviatok všetkých žien sme si v galantskej nemocnici spoločne s pacientkami a sestričkami neurologického a geriatrického odd. pripomenuli aj tento rok. V dôsledku pandemickej situácie ešte stále pretrváva zákaz návštev v našej nemocnici a tak dobrovoľníci medzi pacientky nezavítali. Pripravili si však pre ne malé sladké prekvapenie. Sladkosti a pozdravy od dobrovoľníkov našim pacientkam a sestričkám…
 • 10.03.2020 | Aktuality

  Deň žien v galantskej nemocnici s dobrovoľníkmi Krajšieho dňa

  V marci si každoročne pripomíname Medzinárodný deň žien, ktorý sa najmä pre staršie generácie žien spája s oslavami v pracovných kolektívoch s neodmysliteľnými červenými klinčekmi, tulipánmi či snežienkami.   Tento sviatok je však predovšetkým príležitosťou na pripomenutie si dlhej cesty boja za emancipáciu, volebné právo a sociálnu rovnosť žien. A tak dobrovoľníci a dobrovoľníčky Krajšieho dňa v galantskej…
 • 31.10.2019 | Aktuality

  Pacientom v galantskej nemocnici sa budú venovať dobrovoľníci

  Nemocnica Svet zdravia Galanta odštartovala dobrovoľnícky projekt Krajší deň   Prečítajú im noviny, vypočujú trápenia, zahrajú sa spoločenské hry alebo len budú mlčky nablízku. Pacientom v Nemocnici Svet zdravia Galanta budú chvíle strávené v nemocnici spríjemňovať dobrovoľníci. Galantská nemocnica dnes totiž slávnostne odštartovala projekt dobrovoľníckych centier Krajší deň a stala sa tak dvanástou v sieti Svet zdravia, ktorá sa…

Buďme spolu v kontakte

Zadajte Váš email a odoberajte naše novinky a tipy.
Posielame max. 1x za mesiac.

Súhlas(Required)
This field is for validation purposes and should be left unchanged.