Prejsť na obsah

Krajší deň Vranov nad Topľou

Projekt dobrovoľníctva je začiatkom väčšej podpory pohody pacienta s nadstavbou odbornej profesionálnej starostlivosti v nemocniciach Penta Hospitals. Dobrovoľnícka činnosť je súčasťou prosociálneho myslenia, výrazom súcitu s inými ľuďmi. Je to prejav altruizmu, cítenia a myslenia pre iných ľudí. Rozhodnúť sa pre službu chorým deťom a dospelým v akomkoľvek smere je hodné nesmiernej úcty a obdivu. Veľmi si želáme, aby naši pacienti v nemocniciach Penta Hospitals mali s dobrovoľníkmi krajší deň.

O projekte

Dobrovoľnícke centrum Krajší deň je združenie, ktorého cieľom je spríjemniť našim dospelým a detským pacientom chvíle strávené vo vranovskej nemocnici. Dobrovoľníci a dobrovoľníčky každý deň prinášajú na naše oddelenia a do pacientskych izieb pozitívnu atmosféru, a to všetko nezištne v rámci svojho voľného času v prospech našich pacientov. Celý priebeh návštevy dobrovoľníkov je prispôsobený predstavám a zdravotnému stavu pacientov. V nemocnici im je k dispozícii koordinátor, ktorý im pomáha pri výbere pacienta, predstaví dobrovoľníka pacientovi.

Ambasádorom projektu Krajší deň je spevák Tomáš Bezdeda, ktorý sa o ňom takto vyjadril: „Ak dokážeme na inej tvári vyčariť úsmev, potešiť milým slovom, vypočuť trápenie či urobiť niekomu krajší deň, to je skutočná pomoc. Nemusíme hneď tvoriť megalomanské veci a byť hrdinami. Stačí, ak má naša podpora veľký význam pre jedného konkrétneho človeka. Aj preto som sa pred niekoľkými rokmi rozhodol zapojiť do projektu Krajší deň, ktorý je práve o jednoduchých, no dôležitých dobrých skutkoch,“ povedal spevák.

Dobrovoľníctvo

Dobrovoľníci pôsobia na pediatrickom a doliečovacom oddelení. Svojou prítomnosťou a aktivitami pomáhajú zlepšovať a skvalitňovať služby nemocnice vo Vranove nad Topľou. S pacientmi trávia svoj voľný čas. Niekedy im postačí iba tichá prítomnosť, milý rozhovor alebo čítanie kníh. Inokedy vedú tvorivé dielne či hrajú s pacientmi spoločenské hry, pri ktorých sa spoločne zabavia a prídu na iné myšlienky.

  • vek 17 rokov a viac
  • správna dávka empatie
  • pozitívna nálada
  • ochota aspoň raz týždenne stráviť pár hodín s našimi pacientmi

Kontakt

Vranovská nemocnica, a. s.
M.R. Štefánika 187/177B, 093 27 Vranov nad Topľou

Mgr. Katarína Kindžerská
Koordinátor dobrovoľníckeho centra Krajší deň

E-mail: krajsiden.vt@pentahospitals.sk 

Tel: +421 915 572 697

Napíšte nám

(Required)

Galéria

Aktuality

Buďme spolu v kontakte

Zadajte Váš email a odoberajte naše novinky a tipy.
Posielame max. 1x za mesiac.

Súhlas(Required)