Prejsť na obsah

Neurologické oddelenie

Neurologické oddelenie poskytuje komplexnú diagnostickú a liečebno – preventívnu starostlivosť pre dospelých pacientov v regióne Topoľčany.

Hlavnou náplňou práce neurologického oddelenia je diagnostika, diferenciálna diagnostika a liečba pacientov.

Prečo si vybrať neurologické oddelenie v Topoľčanoch

 • Ambulantná a lôžková starostlivosť

 • Nepretržitá starostlivosť 24/7

 • Jednolôžková nadštandardná izba

 • Bez dlhej čakacej lehoty

Služby

 • Liečebné možnosti/výkony

  Neurologické oddelenie poskytuje komplexnú diagnostickú a liečebno-preventívnu starostlivosť pre dospelých pacientov v regióne Topoľčany.

  Viac
 • Ambulantná starostlivosť

  Hlavnou činnosťou neurologickej ambulancie pri oddelení je neurologické vyšetrenie, diagnostika, diferenciálna diagnostika ambulantných pacientov.

  Viac
 • Neurofyziologické laboratórium

  Neurofyziologické laboratórium je vybavené k diagnostike neurologických ochorení a zabezpečuje komplexné elektrodiagnostické metódy v neurológii.

  Viac
 • Jednotka intenzívnej starostlivosti

  V kompletne nových priestoroch personál poskytuje špecifickú starostlivosť akútnym pacientom oddelenia vnútorného lekárstva a neurologického oddelenia.

  Viac

Náš tím špecialistov

 • Mykola Krylov

  V roku 2007 ukončil štúdium na Užhorodskej národnej univerzite, od r. 2009 pracoval v nemocnici Stará Ľubovňa na neurologickom odd., v r. 2014 – atestácia v odbore neurológia SZU Bratislava.

  Viac
 • Tetyana Levchak

  V roku 2001 ukončila štúdium na Užhorodskej národnej univerzite, od r. 2009 pracovala v nemocnice Stará Ľubovňa na neurologickom odd., v r. 2016 – atestácia v odbore neurológia SZU Bratislava. Od 7/2018 pracuje na neurologickom oddelení Topoľčany

  Viac
 • MUDr. Martina Naništová

  Štúdium na Lekárskej Fakulte Univerzity Komenského v Bratislave ukončila v roku 2006. Po ukončení štúdia nastúpila na interné oddelenie v Topoľčanoch. Od roku 2011 pôsobí na neurologickom oddelení. V roku 2020 úspešne ukončila špecializačné štúdium v odbore Neurológia.

  Viac
 • MUDr. Adriana Chochulová Kadlicová

  Štúdium medicíny na lekárskej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave ukončila v roku 2018. Následne začala pôsobiť ako lekárka na neurologickom oddelení v nemocnici Topoľčany.

  Viac
 • MUDr. Adriána Halajová

  Štúdium medicíny ukončila na Slovenskej Zdravotníckej Univerzite v Bratislave. Od septembra 2018 pracuje ako lekárka na neurologickom oddelení v nemocnici Topoľčany.

  Viac
 • Mgr. Martina Handulová

  Pracuje na neurologickom oddelení ako vedúca sestra od roku 2015. V minulosti pracovala ako sestra pri lôžku na klinike gynekologickej onkológie v Bratislave a v zahraničí (Saudská Arábia).

  Viac
 • Katarína Gregušová

  V roku 2002 ukončila SZŠ v Bratislave, špecializačné štúdium v odboroch vnútorného lekárstva absolvovala na UKF v Nitre. Na neurologickom oddelení pracuje ako sestra od roku 2003.

  Viac
 • MUDr. Michal Baláž

  Štúdium na lekárskej fakulte univerzity Komenského v Bratislave ukončil v r. 2015. Od 1. 1. 2019 pracuje na Neurologickom oddelení nem1ocnice Topoľčany, zaradený na špecializačné štúdium v odbore Neurológia.

Poďakovania

 • Bola som na tomto oddelení s chrbticou, mala som bolesti, bola nutná hospitalizácia. Ležala som tu sedem dní. Veľmi sa mi páči ako to prerobili. Izby krásne, čisté, farebne všetko ladí. Príjemne to pôsobí na pohľad. Personál je výborný, nemám žiadne výhrady. Je tu vedenie na úrovni. Starostlivosť o pacientov je perfektná.

  Marta Pecháčová, Inovce, okr. Topoľčany

 • Bol som tu prvýkrát hospitalizovaný s krížami ešte pred rekonštrukciou. Teraz je to veľká zmena, veľký pokrok. Hlavne nové postele oceňujem. Aj VIP izby prešli zmenou. Veľmi mi tu pomohli. Do týždňa som bol opäť chodiaci. Určite odporúčam.

  Andrej Kostolanský, Topoľčany

 • Mám opakovanú skúsenosť s neurológiou v Topoľčanoch kvôli krčnej chrbtici. Bola som tu hospitalizovaná aj pred tým, ale teraz je to lepšie. Aj na prvý pohľad je to krajšie. Aj vo vedení oddelenia sú odvtedy zmeny. Nový primár počúva pacienta, vyšetrí, vypočuje, navrhne dobrú terapiu. Poslala som už sem veľa známych a všetci boli spokojní.

  Ľudmila Kostolná, Urmince, okr. Topoľčany

 • Mám problém s bedrovou chrbticou a vyrážajú mi bolesti do ľavej nohy. Som tu prvýkrát hospitalizovaná. Všetko je výborné. Mám za sebou sedem operácií v živote, takže viem porovnať nemocnice. Toto je vynikajúce. Personál, lekári, primár, všetko je na jednotku. Po renovácii je to krásne. Veľkou výhodou sú VIP izby. Mám tam súkromie. Som nadmieru spokojná. Akoby som doma bola.

  Mária Barátová, Bojna, okr. Topoľčany

Kontakty

Nemocnica Penta Hospitals Topoľčany
Pavlovova 17, 955 20 Topoľčany

Neurologické oddelenie
+421 38 / 38 24 481

Galéria

Liečebné možnosti/výkony

Neurologické oddelenie poskytuje komplexnú diagnostickú a liečebno – preventívnu starostlivosť pre dospelých pacientov v regióne Topoľčany.
Hlavnou náplňou práce neurologického oddelenia  je diagnostika, diferenciálna diagnostika a liečba pacientov:

 • s náhlou cievnou mozgovou príhodou,
 • ochorením centrálneho a periférneho nervového systému,
 • degeneratívným a demyelizačným ochorením nervového systému,
 • nádorovým ochorením nervového systému,
 • záchvatovým ochorením – epilepsia,
 • závraty rôznej etiológie,
 • nervovo – svalovým ochorením, ochorenia miechy,
 • vertebrogénnym ochorením,
 • neurologické poškodenia pri interných, reumatických, onkologických ochoreniach.

Neurologické oddelenie disponuje 24 lôžkami na trojposteľových izbách a 3 lôžkami na jednoposteľových nadštandardných izbách.
Špecializovaný odborne erudovaný a skúsení tím lekárov je zárukou poskytovania kvalitnej zdravotnej starostlivosti. Komplexnú ošetrovateľskú starostlivosť realizuje tím 7,5 sestier, 2 praktické sestry a 2 sanitárky. Profesionálny prístup všetkých pracovníkov oddelenia je predpokladom úspešného zvládnutia náročnej liečby, nielen po telesnej ale aj po psychickej stránke.

Ambulantná starostlivosť

Neurologická ambulancia pri oddelení zabezpečuje príjem objednaných pacientov na hospitalizáciu na neurologické oddelenie, hlavnou činnosťou neurologickej ambulancie pri oddelení je neurologické vyšetrenie, diagnostika, diferenciálna diagnostika ambulantných pacientov. Na ambulancii sa aplikuje parenterálna liečba ambulantným pacientom podľa indikácie neurológa.

Neurofyziologické laboratórium

Neurofyziologické laboratórium je vybavené k diagnostike neurologických ochorení, a to  elektromyografickým a elektroencefalografickým prístrojom, prístrojom na vyšetrenie evokovaných potenciálov VEP, BAEP, čo zabezpečuje komplexné elektrodiagnostické metódy v neurológii.

Jednotka intenzívnej starostlivosti

V kompletne nových priestoroch personál poskytuje špecifickú starostlivosť akútnym pacientom oddelenia vnútorného lekárstva a neurologického oddelenia.
Dispozične aj prevádzkovo je oddelenie JIS rozdelené na vstupnú časť s filtrami, sálu s monitorovacím pultom, siedmimi lôžkami a izolačným boxom a zvyšný priestor tvorí nevyhnutné zázemie pre pacientov i personál.
Nové oddelenie má vstup z hlavnej nemocničnej spojovacej chodby, ktorá nadväzuje na plánovaný nový centrálny operačný trakt a novú prevádzku OAMIS. Na jednom mieste tak budú sústredené všetky zložky nemocnice poskytujúce akútnu zdravotnú starostlivosť.

Buďme spolu v kontakte

Zadajte Váš email a odoberajte naše novinky a tipy.
Posielame max. 1x za mesiac.

(Required)