Prejsť na obsah
Nemocnica Rimavská Sobota

Chirurgické oddelenie

Návštevné hodiny
 • Pondelok 15:00 - 17:00
 • Utorok 15:00 - 17:00
 • Streda 15:00 - 17:00
 • Štvrtok 15:00 - 17:00
 • Piatok 15:00 - 17:00
 • Sobota 15:00 - 17:00
 • Nedeľa 15:00 - 17:00
Kontakt
Šrobárova 1, 979 12 Rimavská Sobota
Primár: +421 (0) 47 5612 326

Vedúca sestra: 047 / 56 12 337

Oddelenie pre mužov: 047 / 56 12 327

Oddelenie pre ženy: 047 / 56 12 348

Septická chirurgia: 047/ 56 12 332

Jednotka intenzívnej starostlivosti: 047 / 56 12 262

Lekárska izba I. 047/ 56 12 345

Lekárska izba II. 047/56 12 377Oddelenie sa nachádza na 1. poschodí (chirurgia ženy, chirurgia muži, chirurgická JAS) budovy chirurgického pavilónu. Septická časť sa nachádza na 2. poschodí budovy chirurgického pavilónu.

JIS je umiestnená na 1. poschodí pavilónu v bezprostrednej blízkosti operačných sál a mužského a ženského oddelenia.
Tel: 047 / 56 12 333

O oddelení

Chirurgické oddelenie nemocnice v Rimavskej Sobote sa skladá z ambulantnej, lôžkovej a operačnej časti. Činnosť všetkých troch častí oddelenia je koordinovaná a oddelenie spolupracuje so všetkými lôžkovými oddeleniami nemocnice, s oddeleniami SVLZ a ambulanciami.

Činnosť musí byť zabezpečená tak, aby počas pracovnej i mimopracovnej doby bolo okamžite možné zabezpečiť tak akútnu ako i efektívnu zdravotnú starostlivosť u pacientov s ochoreniami, ktorých liečba spadá do odboru chirurgia. Lôžková časť pre hospitalizovaných pacientov má celkom 60 lôžok. Z celkového počtu 60 lôžok je 22 lôžok na mužskom oddelení, 19 lôžok na oddelení pre ženy, 16 lôžok na septickej časti a  4 lôžka na JIS. Jednodňová ambulantná starostlivosť na chirurgickom oddelení má 15 lôžok.

Liečebné možnosti/výkony

Oddelenie zabezpečuje komplexnú starostlivosť o chirurgických pacientov s náhlymi príhodami brušnými, hrudnými, cievnymi a pre traumatizovaných pacientov. Plánovaná operatíva sa vykonáva denne a zameriava sa komplexne na väčšinu chirurgických výkonov vykonávaných v nemocniciach II. typu. Súčasťou služieb je kompletná traumatológia pohybového ústrojenstva. V rámci práce sú uprednostňované princípy minimálne invazívnej chirurgie (laparoskopie, thorakoskopie, arthroskopie, cystoskopie, TUR-P TUR-MM) a minimálne invazívnej traumatológie (biologické osteosyntézy).

Operačné sály – traumatologická operačná sála a operačná sála pre brušnú chirurgiu a ostatné výkony majú náležité prístrojové a materiálne vybavenie. Operačné výkony sa prevádzajú v celkovej, sprinálnej a epidurálnej anestéze.

Orientačné čakacie lehoty na zákrok – cca 2 týždne

Pokyny pre hospitalizovaných pacientov

Na plánovanú hospitalizáciu si so sebou prineste osobné doklady (občiansky preukaz, preukaz poistenca), zdravotnú dokumentáciu (zdravotný záznam), lieky, ktoré pravidelne užívate, veci osobnej potreby (pyžamo, papuče, uterák, mydlo, šampón, zubnú kefku, pastu, holiace potreby, …).

Na chirurgickom oddelení ako aj v celom areáli nemocnice je zakázané fajčiť.

Na chirurgickom oddelení sú deťom do 10 rokov návštevy zakázané.

Všeobecné pokyny k hospitalizácii 

Náš tím

 • MUDr. Juhász Peter

  Chirurg primár
  Atestácia v odbore chirurgia a úrazová chirurgia

  Viac
 • MUDr. Bobuskyi Yurii, MBA

  lekár

  Viac
 • MUDr. Baka Tomáš

  lekár

  Viac
 • MUDr. Makó Nórbert

  lekár

  Viac
 • Mgr. Molnárová Martina

  vedúca sestra

  Viac

Poďakovanie

 • Milé chirurgické oddelenie, z celého srdca Vám ďakujem za Vašu starostlivosť a ľudský prístup počas dlhých týždňov, ktoré som u Vás strávil od septembra 2023. Predovšetkým ďakujem MUDr. Yuriimu Bobuskyimu, ktorý bojoval o môj život s obrovským nasadením a vďaka nemu som mohol s rodinou ešte zažiť Vianoce. Aj lekári v Košiciach vzdali hold jeho zručnostiam a neverili, že môj ťažký stav dokázal zvrátiť. Poďakovanie patrí aj MUDr. Mykhailovi Hulovi za jeho…

  Milé chirurgické oddelenie,

  z celého srdca Vám ďakujem za Vašu starostlivosť a ľudský prístup počas dlhých týždňov, ktoré som u Vás strávil od septembra 2023.
  Predovšetkým ďakujem MUDr. Yuriimu Bobuskyimu, ktorý bojoval o môj život s obrovským nasadením a vďaka nemu som mohol s rodinou ešte zažiť Vianoce.
  Aj lekári v Košiciach vzdali hold jeho zručnostiam a neverili, že môj ťažký stav dokázal zvrátiť. Poďakovanie patrí aj MUDr. Mykhailovi Hulovi za jeho pozitívnu energiu, všetkým zdravotným sestrám a sanitárkam. Do nového roka Vám všetkým prajem pevné zdravie, neoblomného ducha, vzájomné porozumenie a Božie požehnanie.

  S úctou,
  Imrich Dúdor

Personálne obsadenie

Buďme spolu v kontakte

Zadajte Váš email a odoberajte naše novinky a tipy.
Posielame max. 1x za mesiac.

(Required)