Prejsť na obsah
Rozhovor s MUDr. Marošom Eľkom

Centrum športovej medicíny

Centrum športovej medicíny v Michalovciach zabezpečuje komplexnú starostlivosť o pacientov so športovými úrazmi. Narastajúci počet voľnočasových športových aktivít, veľké množstvo športových aj prvoligových klubov vyvolalo potrebu a kvalitu starostlivosti o tieto úrazy.

Benefity

 • Kvalifikovaný tím špecialistov

  Tím Centra športovej medicíny tvoria úzko špecializovaní lekári, zaoberajúci sa konkrétnymi typmi úrazov.

 • Starostlivosť o aktívnych aj pasívnych športovcov

  Centrum zabezpečuje starostlivosť o pacientov so športovými úrazmi.

 • Komplexná starostlivosť

  Spolupráca traumatologických, ortopedických lekárov, ako aj diagnostických a rehabilitačných pracovníkov.

 • Krátke čakacie doby

  Poskytujeme krátke čakacie doby na diagnostické, aj terapeutické výkony.

 • Nadštandardné vybavenie izieb

  Ponúkame služby hotelového štandardu. Každá izba má vlastné sociálne zariadenie, wifi, televízor.

Služby

 • Artroskopické, miniinvazívne výkony

  V centre vykonávame všetky základné výkony a spektrum výkonov plánujeme naďalej rozširovať.

  Viac
 • Akútne aj chronické úrazy

  Zabezpečujeme starostlivosť pre pacientov s akútnymi aj chronickými úrazmi, ktoré si vyžadujú plánovanú rekonštrukčnú liečbu.

  Viac
 • Komplexná diagnostika

  V rámci diagnostiky pacientov spolupracujeme s rádiodiagnostickým oddelením,  čo vo výraznej miere skracuje vyšetrovacie časy.

  Viac
 • Spolupráca s rehabilitačnými oddeleniami

  Spolupracujeme s rehabilitačnými centrami a po operačných výkonoch poskytujeme pacientom plynulý prechod do týchto zariadení.

  Viac
 • Pacienti centra športovej medicíny

  Našimi pacientmi sú bývalí, aktívni aj rekreační športovci vo všetkých vekových kategóriách.

  Viac
 • O centre

  Centrum pozostáva z ambulantnej, vyšetrovacej, operačnej a hospitalizačnej časti.

  Viac
 • Spolupráca so športovými klubmi

  Centrum športovej medicíny zabezpečuje zdravotnú starostlivosť prvoligovým športovým klubom.

  Viac

Náš tím špecialistov

 • MUDr. Eľko Maroš

  primár úrazovej chirurgie

  Na oddelení pracuje od roku 1994 nepretržite.V súčasnosti pôsobí ako primár úrazovej chirurgie.

  Viac
 • MUDr. Žofčák Martin

  primár ortopedického oddelenia

  V nemocnici pracoval do roku 2007.  V súčasnosti pôsobí ako primár ortopedického oddelenia.

  Viac
 • MUDr. Tkáč Julián

  lekár

  Na oddelení pracuje od roku 1995. Okrem liečby všetkých úrazov sa v rámci oddelenia špecializuje aj na miniinvazívne artroskopické operácie veľkých kĺbov.

  Viac
 • MUDr. Pavlík Adrián

  lekár

  V nemocnici pracuje od roku 1998 na oddelení úrazovej chirurgie. Jeho špecializáciou je komplexná starostlivosť o úrazy.

  Viac
 • MUDr. Geroč Michal

  lekár

  Na oddelení pracuje od roku 2017. V rámci Centra športovej medicíny sa venuje problematike bolestivých stavov ramena a kolena.

  Viac
 • MUDr. Džurina Jozef

  lekár

  Viac
 • Mgr. Ondová Martina

  Manažér ambulantného klastra

  V nemocnici pracuje od roku 1996. Je vyštudovaná všeobecná sestra a v odbore úrazová chirurgia pôsobí už viac ako 10 rokov.

  Viac
 • Mgr. Uhrínová Dagmar

  Vedúca sestra chirurgického klastra

  Viac
 • Mgr. Hrešová Monika

  manažérka dennej zmeny

  V nemocnici pracuje od roku 1996. Momentálne pracuje ako manažérka dennej zmeny na ortopédii.

  Viac

Poďakovania

 • Na tréningu sa mi stal úraz, spadol som na mantinel, bola privolaná sanitka. Po rýchlom prevoze ma už v michalovskej nemocnici čakal tím lekárov, ktorí ihneď vykonali potrebné vyšetrenia, vyhodnotili, že je nutný operačný zákrok. Ten bol do dvoch hodín. Všetko prebehlo nad moje očakávanie, vysoko profesionálne. Personál bol priateľský. Po troch mesiacoch opäť trénujem. Pre michalovských športovcov je prínosom, že majú takúto starostlivosť. Lukáš Lačný, Vran…

  Na tréningu sa mi stal úraz, spadol som na mantinel, bola privolaná sanitka. Po rýchlom prevoze ma už v michalovskej nemocnici čakal tím lekárov, ktorí ihneď vykonali potrebné vyšetrenia, vyhodnotili, že je nutný operačný zákrok. Ten bol do dvoch hodín. Všetko prebehlo nad moje očakávanie, vysoko profesionálne. Personál bol priateľský. Po troch mesiacoch opäť trénujem. Pre michalovských športovcov je prínosom, že majú takúto starostlivosť.

  Lukáš Lačný, Vranov nad Topľou

 • Ako športovkyňa navštevujem michalovskú nemocnicu pomerne často, s menej vážnymi zraneniami. So starostlivosťou v michalovskom Centre športovej medicíny som veľmi spokojná. My športovci si stretnutia v ambulancii väčšinou plánujeme cez naše kluby. Michalovská nemocnica má určité veľké predpoklady na to, aby tu fungovalo takéto centrum, zamerané na športové úrazy. V našom regióne je veľa profesionálnych, ale aj rekreačných športovcov. Vladimíra Kišiková, Mic…

  Ako športovkyňa navštevujem michalovskú nemocnicu pomerne často, s menej vážnymi zraneniami. So starostlivosťou v michalovskom Centre športovej medicíny som veľmi spokojná. My športovci si stretnutia v ambulancii väčšinou plánujeme cez naše kluby. Michalovská nemocnica má určité veľké predpoklady na to, aby tu fungovalo takéto centrum, zamerané na športové úrazy. V našom regióne je veľa profesionálnych, ale aj rekreačných športovcov.

  Vladimíra Kišiková, Michalovce

 • Športu sa venujem aktívne vo voľnom čase – skialpinizmu v zime, v letnom období je to primárne beh, cyklistika, plávanie. Na túre sa mi stal úraz, zlomil som si nohu. Dostal som odporučenie na michalovskú nemocnicu, konkrétne na MUDr. Pavlíka. Rozhodol, že je nutný operačný zákrok, maximálne som mu dôveroval. Michalovskú nemocnicu hodnotím veľmi pozitívne. Je to moderná budova, plne prispôsobená požiadavkám pacienta. Rovnako celý personál bol veľmi profesioná…

  Športu sa venujem aktívne vo voľnom čase – skialpinizmu v zime, v letnom období je to primárne beh, cyklistika, plávanie. Na túre sa mi stal úraz, zlomil som si nohu. Dostal som odporučenie na michalovskú nemocnicu, konkrétne na MUDr. Pavlíka. Rozhodol, že je nutný operačný zákrok, maximálne som mu dôveroval. Michalovskú nemocnicu hodnotím veľmi pozitívne. Je to moderná budova, plne prispôsobená požiadavkám pacienta. Rovnako celý personál bol veľmi profesionálny a ústretový. Aktívni ľudia častokrát vyžadujú trochu inú starostlivosť. Moderné spôsoby liečby vedia veľmi výrazne skrátiť dobu liečenia. Michalovská nemocnica má predpoklady na to, aby bola schopná venovať sa takýmto komplikovaným športovým zraneniam.

  Jakub Sakala, Humenné

Kontakty

Ordinačné hodiny

Pondelok
13.00 – 15.30  MUDr. Adrián Pavlík, artroskopia kolena, športové úrazy
13.00 – 15.30  MUDr. Julián Tkáč, USG pohybového aparátu, artroskopia ramena, artroskopia kolena

Utorok
11.00 – 12.30  Nazar Gavrylko, artroskopia kolena, športové úrazy
13.00 – 15.30  MUDr. Maroš Eľko, úrazy lakťa, zápästia, ruky, artroskopia zápästia a malých kĺbov ruky
13.00 – 15.30  MUDr. Michal Geroč, artroskopia kolena, artroskopia ramena, USG, športové úrazy

Streda
13.00 – 15.30  MUDr. Jozef Džurina, artroskopia kolena, artroskopia ramena, športové úrazy, kinesiotaping

Štvrtok
13.00 – 15.30  MUDr. Ján Hájnik, artroskopia kolena, artroskopia ramena, športové úrazy

Piatok
13.00 – 15.30  MUDr. Julián Tkáč, artroskopia kolena, artroskopia ramena, športové úrazy
13.00 – 15.30  MUDr. Maroš Eľko, úrazy lakťa, zápästia, ruky, artroskopia zápästia a malých kĺbov ruky

Nemocnica Penta Hospitals Michalovce
Špitálska ul.č.2, 071 01 Michalovce

Poloha v rámci nemocnice

Centrum športovej medicíny sa nachádza v pavilóne A (ambulantný pavilón), na prízemí.

Telefonické objednávky

056/641 6831 (pondelok až piatok po 13:00 hod.)

Galéria

O centre

Centrum športovej medicíny pozostáva z ambulantnej, vyšetrovacej, operačnej a hospitalizačnej časti.
V ambulancii sa striedajú v jednotlivých dňoch lekári s príslušnou odbornosťou pre určitú vyšpecifikovanú oblasť. Jedná sa o diagnostikovanie úrazov, ak je potrebné plánovanie operačných výkonov, ktoré sa realizujú v Nemocnici novej generácie v Michalovciach, v rámci jedného areálu. Fungujeme formou klasickej hospitalizácie, ale aj formou jednodňových výkonov.
Tím Centra športovej medicíny tvoria skúsení lekári z radov traumatológia a ortopédie.
Traumatológia sa zaoberá viac menej akútnymi poraneniami, ale v rámci nadstavby sú vyšpecializovaní lekári, ktorí sa zaoberajú aj poúrazovými stavmi. To isté je aj u ortopedických kolegov, ktorí sa už nezaoberajú iba poúrazovými a chronickými ochoreniami, ale aj akútnymi úrazmi. Tak dochádza k prieniku a spolupráci medzi týmito dvoma odbormi.

Výkony

V Centre športovej medicíny vykonávame všetky základné výkony, zameriavame sa na artroskopie kolena, členku, lakťa, zápästia, vykonávame operácie stabilizácie ramena, dekompresívne operácie v oblasti ramena, venujeme sa poraneniam ruky. Prebieha u nás viskosuplementačná liečba – podávanie kyseliny hyalurónovej do oblasti všetkých kĺbov, ktoré boli zasiahnuté nejakým úrazom. Máme špecializovaných lekárov, ktorí sa venujú ošetreniu chrupaviek, väzov, plastikám skrížených väzov (najčastejšie úrazy u športovcov).
Plánujeme  spektrum výkonov naďalej rozširovať, plánujeme vykonávať artroskopie v oblasti bedrového kĺbu, podávanie plazmy do oblasti poranených väzov.
V súvislosti s artroskopiami v oblasti kolena používame nové implantáty, ktoré zabezpečujú to, že u pacienta nie je potrebná imobilizácia, čiže znehybnenie kĺbu na dlhší čas, ale iba na veľmi krátky, resp. nevyžadujú si žiadnu imobilizáciu. Vďaka týmto novým fixačným materiálom odpadá dlhodobá rehabilitácia, je zabezpečený včasný návrat do aktívnej činnosti, pretože nedochádza k stuhnutiu kĺbu.

Akútne úrazy sú po primárnom ošetrení na urgente presmerované na ambulanciu Centra športovej medicíny k ďalšej diagnostike a k upresneniu ďalšej liečby.
Chronické úrazy sú tie, ktoré si vyžadujú plánovanú rekonštrukčnú liečbu.

Úzko spolupracujeme s lekármi, ktorí  sa venujú ultrazvukovému vyšetreniu pohybového aparátu.  V rámci diagnostiky pacientov spolupracujeme s rádiodiagnostickým oddelením, kde sú všetky potrebné diagnostické vyšetrenia (CT, MR, USG, RTG) sústredené na jednom mieste, čo vo výraznej miere skracuje vyšetrovacie časy.

Spolupráca s rehabilitačnými oddeleniami

Spolupracujeme s rehabilitačnými centrami v Nemocnici v Trebišove a v Nemocnici vo Vranove nad Topľou a po operačných výkonoch poskytujeme pacientom plynulý prechod do týchto zariadení. V prípade záujmu pacienta zabezpečíme prevoz našou Dopravnou zdravotnou službou.

Pacienti centra športovej medicíny

Našimi pacientmi sú aktívni športovci, ktorí majú v závislosti od typu športu napríklad opakované výrony v oblasti členkov, ramena, zápästia, poranenia kolena. Podstatnú skupinu našich pacientov  tvoria rekreační športovci, sú to všetky vekové kategórie, ale najmä mladí, aktívni ľudia (kategória cca. 20 – 40 rokov). Špecifickou kategóriou sú bývalí aktívni športovci, u ktorých dochádza často aj vzhľadom na vek a opakované poranenia k ťažším poraneniam, pri ktorých sú nutné väčšie rekonštrukčné výkony.

Spolupráca so športovými klubmi

Centrum športovej medicíny zabezpečuje zdravotnú starostlivosť prvoligovým športovým klubom, napríklad hráčkam IUVENTY Michalovce a hokejistom HK Dukla Ingema Michalovce.

Buďme spolu v kontakte

Zadajte Váš email a odoberajte naše novinky a tipy.
Posielame max. 1x za mesiac.

Súhlas(Required)
This field is for validation purposes and should be left unchanged.