Prejsť na obsah
Nemocnica Rimavská Sobota

Ambulancia pre rizikových novorodencov

Ordinačné hodiny
  • Utorok 7:00 - 15:30
Kontakt
Šrobárova 1, 979 12 Rimavská Sobota
Tel: +421 (0) 47 5612 547
Ambulancia sa nachádza na prízemí A pavilónu.

O ambulancii

V ambulancii pre deti s perinatálnym rizikom (t. j. v ambulancii pre rizikových novorodencov) sledujeme našich najmenších pacientov po prepustení  do domácej starostlivosti. Na zaistenie komplexnej zdravotnej starostlivosti o rizikových pacientov ambulancia úzko spolupracuje s ostatnými odbornými zložkami nemocnice.

LIEČEBNÉ MOŽNOSTI/VÝKONY

Cieľom práce je včasné odhalenie všetkých porúch vývinu, minimalizácia a eliminácia dlhodobej poruchy rastu a vývinu. Toto sledovanie v ambulancii dáva predpoklady na získanie spätných informácií, ktoré vplývajú na ďalšie diagnostické a terapeutické rozhodovanie perinatológov a neonatológov, čím sa zvyšuje šanca na znižovanie mortality a dlhodobej morbidity ďalšej generácie.

O Vaše zdravie sa stará

  • MUDr. Hana Sedláčková

    Na detskom oddelení v Rimavskej Sobote pracuje od ukončenia štúdia medicíny na Detskej lekárskej fakulte Karlovej univerzity v Prahe od r. 1981. Atestáciu I. stupňa z pediatrie absolvovala v Bratislave v r. 1984, špecializačnú atestáciu z neonatológie absolvovala  v r. 1992. Od tej doby dlhodobo viedla Jednotku resuscitačnej starostlivosti o novorodenca – JRSN v Rimavskej Sobote, od r. 2021 pracuje na novorodeneckom oddelení v Rimavskej Sobote. Súčasne pracuje na ambulancii rizikového novorodenca od jej založenia v r. 1992 doteraz.

    Viac

Personálne obsadenie

Buďme spolu v kontakte

Zadajte Váš email a odoberajte naše novinky a tipy.
Posielame max. 1x za mesiac.

(Required)