Prejsť na obsah

Moderný RTG prístroj v Nemocnici Penta Hospitals Medissimo

Nemocnica Medissimo ponúka široké spektrum služieb pre dospelých pacientov počnúc komplexnou diagnostikou, celú škálu operačných výkonov od artroskopických operácií až po primárne náhrady kĺbov s nadväzujúcou lôžkovou a ambulantnou rehabilitáciou. Nemocnica má špičkový tím skúsených odborníkov a najmodernejšie prístrojové vybavenie.

28.03.2024

Kvalitnú diagnostiku a liečbu nielen pre športovcov ponúka Nemocnica Medissimo v Bratislave. K tomu, aby bola zabezpečená špičková diagnostika dopomáha aj jedna z prvých inštalácií nového RTG zariadenia MULTIX Impact od spoločnosti Siemens Healthineers.

Prístroj umožňuje vysokú kvalitu snímok všetkých pacientov, a to pri najnižšej možnej dávke žiarenia. Modulárny röntgenový systém umožňuje prispôsobenie a adaptovanie konfigurácie zariadenia na individuálne potreby zdravotníckeho zariadenia.

Kvalitná diagnostika

V Nemocnici Medissimo sa zrealizovala aj jedna z prvých inštalácií nového RTG zariadenia Siemens Healthineers MULTIX Impact.

 „Siemens Healthineers MULTIX Impact röntgenový prístroj pokrýva všetky potreby moderného rádio-diagnostického oddelenia. Štandardizuje pracovné postupy a výsledky a zároveň umožňuje vysokú kvalitu snímok všetkých pacientov, a to pri najnižšej možnej dávke žiarenia. Jedná sa o modulárny röntgenový systém umožňujúci prispôsobenie a adaptovanie konfigurácie zariadenia na individuálne potreby zdravotníckeho zariadenia. Je vybavený inovatívnym softvérom Smart Ortho pre tzv. „automatické zošívanie/spájanie“ obrazu celej chrbtice alebo dolných končatín pomocou rýchleho a automatizovaného snímkovania pacienta. Znamená to, že počas snímkovania sú vyhotovené štyri snímky, ktoré sú následne „zošité“ – spojené do jednej dlhej a spracované softvérom v počítači. Takto komplexne a ucelene spracované snímky sú nakoniec odosielané na úložisko dát. Ďalšie inovatívne softvérové funkcionality prispievajú napríklad aj k skráteniu doby vyšetrenia či komfortu pacientov,“ vysvetľuje Vladimír Šolík, výkonný riaditeľ Siemens Healthineers Slovensko.

Prečo Nemocnica Medissimo

Ponúka široké spektrum služieb pre dospelých pacientov počnúc komplexnou diagnostikou, celú škálu operačných výkonov od artroskopických operácií až po primárne náhrady kĺbov s nadväzujúcou lôžkovou a ambulantnou rehabilitáciou. Nemocnica má špičkový tím skúsených odborníkov a najmodernejšie prístrojové vybavenie.

Súčasťou nemocnice sa stala renomovaná klinika jednodňovej starostlivosti Sportclinic, čím sa dovŕšil proces redizajnu zdravotnej starostlivosti siete Pentahospitals na území hlavného mesta. Nemocnica prešla rekonštrukciou a personálno-technickým posilnením. Nový koncept zdravotnej starostlivosti poskytuje od roku 2024.  Pacientov čaká okrem kvalitnej zdravotnej starostlivosti aj príjemné komorné prostredie poskytujúce súkromie, pokojnú atmosféru, jednolôžkové nadštandardné izby s výhľadom na jazero Draždiak a individuálny prístup.

Medissimo je tu nielen pre vrcholových či rekreačných športovcov s úrazmi a ochoreniami kĺbov, ale aj pre aktívnych ľudí rôzneho veku.

Ďalšie príspevky, ktoré by vás mohli zaujímať

 • 19.01.2017 | Aktuality

  Použitie finančných prostriedkov z Neinvestičného fondu NsP sv. Barbory Rožňava v roku 2016

  Neinvestičný fond NsP sv. Barbory Rožňava získal v roku 2015 finančné prostriedky z 2% dane z príjmu vo výške 8. 275,38 EUR, ktoré  v roku 2016 použil na nákup zdravotníckej techniky pre viaceré oddelenia rožňavskej nemocnice. Vyšetrovacia lampa Sim LED 350 s mobilným podstavcom v cene 2.094,- EUR tak od mesiaca jún slúži príjmovej chirurgickej ambulancii a na EKG prístroji ELI 250c…
 • 01.06.2021 | Aktuality

  Bábätká obdarovali ručne vyrobenými hračkami

  Na medzinárodný deň detí navštívili dunajskostredskú nemocnicu z občianskeho združenia Veselé chobotničky, ktoré v spolupráci s klubom dôchodcov vo Veľkom Mederi šijú, štrikujú a háčkujú pre deti a bábätká v nemocniciach.   Takto obdarovali aj bábätká v Dunajskostredskej nemocnici ručne šitými hrkálkami v tvare rybičky v rôznofarebných prevedeniach a háčkovanými chobotničkami. Nožičky chobotnice im pripomínajú pupočnú šnúru a jemnosť háčkovanej…
 • 14.02.2024 | Aktuality

  Valentín na HTO v michalovskej nemocnici

  V týchto dňoch sme zahájili valentínsku kvapku krvi v Darcovskom centre Michalovskej nemocnice. Okrem našich pravidelných darcov krvi nás navštívili aj študenti Obchodnej akadémie.

Buďme spolu v kontakte

Zadajte Váš email a odoberajte naše novinky a tipy.
Posielame max. 1x za mesiac.

(Required)