Prejsť na obsah

Moja pôrodnica Topoľčany

V pôrodnici v nemocnici Topoľčany vám ponúkame prežiť najkrajšie chvíle vášho života v príjemnom prostredí, ktoré je otvorené vašim predstavám a požiadavkám. Našou snahou je vytvoriť pre vás a pre vaše bábätko komfortné podmienky, pocit bezpečia a istoty, aby ste si z našej nemocnice odniesli tie najpríjemnejšie spomienky.

Oznam Ministerstva zdravotníctva SR

V súvislosti s implementáciou 3. vlny opatrení proti byrokracii boli uvedené do praxe funkcionality týkajúce sa životnej situácie narodenia dieťaťa, ktoré prinášajú zjednodušenie pre rodičov dieťaťa a tiež pre lekárov, ako sú: elektronizácia hlásenia o narodení, zápis potvrdenia pre príspevok pri narodení dieťaťa prostredníctvom ezdravia a nahlásenie dohôd o poskytovaní všeobecnej zdravotnej starostlivosti novorodencom.
Link:  Narodenie dieťaťa – ezdravie (ezdravotnictvo.sk)

Prečo si vybrať pôrodnicu Topoľčany

 • Pôrodné priania

  Naplánujte si pôrod do detailov

  Viac
 • Predpôrodná príprava

  K odbúraniu stresu a strachu z pôrodu pomôže predpôrodná príprava.

 • Prítomnosť otca pri pôrode

  Psychickou podporou pri pôrode môže byť prítomnosť partnera či inej blízkej osoby.

 • Odber pupočníkovej krvi

  Mamička môže v pôrodnici požiadať o odobratie a uchovanie pupočníkovej krvi.

 • Výpožičné miesto monitorov dychu

  Pôrodnica spolu s nadáciou Križovatka umožňuje požičať si monitor dychu.

 • Nadštandardné izby Family Friendly

  Ponúkame pobyt na nadštandardných, komfortne zariadených izbách.

 • Rooming in

  Na oddelení je rooming-in systém, ktorý má výhody pre mamičku aj pre bábätko.

Služby

 • Pôrodníctvo

  V oblasti pôrodníctva zabezpečujeme komplexnú predpôrodnú prípravu, samotný pôrod, ako aj popôrodnú starostlivosť.

  Viac
 • Gynekológia

  Poskytujeme starostlivosť tehotným ženám, gynekologicky chorým ženám a pacientkam po operáciách.

  Viac
 • Neonatológia

  Novorodenecké oddelenie v Topoľčanoch je súčasťou gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia.

  Viac
 • Užitočné informácie

  Praktické informácie o pobyte na oddelení.

  Viac

Požičiavame monitory dychu

Mamičky môžu využiť benefit nemocnice, ktorá spolupracuje s Nadáciou Križovatka na prevencii Syndrómu náhleho úmrtia dojčiat (SIDS). Finančným darom 48,- eur podporia nadáciu a zároveň tým získajú nárok na 6 mesiacov zapožičania si monitoru dychu Babysense do domáceho prostredia.

Nemocnice sú v projekte „MAMIČKA, DÝCHAM“ zapojené už niekoľko rokov. Bližšie informácie o projekte „Mamička, dýcham“:
https://www.nadaciakrizovatka.sk/o-projekte

Náš tím špecialistov

 • MUDr. Andrej Urbanec primár

  Atestácia v odbore gynekológia a pôrodníctvo

  Štúdium v odbore všeobecné lekárstvo na Univerzite Komenského v Bratislave ukončil v roku 2006, následne začal pracovať na gynekologicko-pôrodníckom oddelení v nemocnici Topoľčany. Atestáciu v odbore gynekológia a pôrodníctvo úspešne absolvoval v roku 2011.

  Viac
 • PhDr. Helena Boleková vedúca pôrodná asistentka

  Na gynekologicko-pôrodníckom oddelení pracuje od roku 1984 ako pôrodná asistentka. Študovala na trnavskej univerzite v Trnave, absolvovala špecializačné štúdium: Intenzívna starostlivosť na pôrodnej sále. V súčasnosti pôsobí ako vedúca pôrodná asistentka GPO a neonatologického oddelenia.

  Viac
 • MUDr. Elena Kereková lekár

  Štúdium na Univerzite Komenského v Bratislave ukončila v roku 1978, následne nastúpila na gynekologicko-pôrodnícke oddelenie topoľčianskej nemocnice. Atestáciu I. stupňa v odbore gynekológia a pôrodníctvo získala v roku 1981, atestáciu II. stupňa v odbore gynekológia a pôrodníctvo v roku 1990.

  Viac
 • MUDr. Barbora Halmová lekár

  Štúdium v odbore všeobecné lekárstvo na Univerzite Komenského v Bratislave ukončila v roku 2013. V tom istom roku začala pracovať na gynekologicko-pôrodníckom oddelení v nemocnici Topoľčany. Atestáciu v odbore gynekológia a pôrodníctvo úspešne absolvovala v roku 2019.

  Viac
 • MUDr. Natália Kováčiková lekár

  Štúdium v odbore všeobecné lekárstvo na Univerzite Komenského v Bratislave ukončila v roku 2013. V nemocnici Topoľčany pracuje od roku 2017.

  Viac
 • MUDr. Richard Dojčan lekár

  Viac
 • MUDr. Nicolette Lisá lekár

  Viac
 • MUDr. Zuzana Soboňová lekár

  Viac
 • Dana Habajová certifikovaná pôrodná asistentka, certifikovaná lektorka psychofyzickej prípravy na pôrod

  Štúdium na Strednej zdravotníckej škole v Bratislave ukončila v roku 1991. Následne začala pracovať na gynekologicko-pôrodníckom oddelení v topoľčianskej nemocnici, kde v súčasnosti pôsobí ako certifikovaná pôrodná asistentka a certifikovaná lektorka psychofyzickej prípravy na pôrod.

  Viac
 • Bc. Miroslava Szalayová sestra

  Absolvovala Strednú zdravotnícku školu v Topoľčanoch, neskôr pokračovala v štúdiu na Vysokej škole zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety, kde získala titul Bc. v odbore ošetrovateľstvo. Je tiež držiteľkou DRG certifikátu. V nemocnici Topoľčany pôsobí už 15 rokov, v súčasnosti ako ambulantná sestra na gynekologicko-pôrodníckom oddelení.

  Viac
 • Mgr. Soňa Vašíčková

  Na gynekologicko-pôrodnícke oddelenie v Topoľčanoch nastúpila v roku 2018, kde v súčasnosti pôsobí ako manažérka dennej zmeny.

  Viac
 • MUDr. Imrichová Romana

  lekár

 • MUDr. Szaboová Bronislava

  lekár

Poďakovania

 • Kurz predpôrodnej prípravy vnímam ako oddych, pomoc, relaxáciu. Dozviem sa tu stále niečo nové. Vidieť, že lektorka kurzu sa vzdeláva, takže je fajn naučiť sa niečo nové, čo sa človek nedočíta na internete. Chcela by som v Topoľčanoch aj rodiť. Je to tu komornejšie, príjemné prostredie. Poznám tu personál a dostala som aj dobré referencie od známych.
  Barbora Ulincová, Bánovce nad Bebravou

 • Dozvedela som o novinke organizovania kurzov predpôrodnej prípravy, tak sa chcem dozvedieť niečo nové, čo ma vlastne čaká. Lektorka nám prednáša o nových trendoch. Prídem do Topoľčian aj rodiť na základe referencií, ktoré som dostala. Cvičenie je výbornou pomocou pre tehotné mamičky ako sa lepšie pripraviť na pôrod.
  Kristína Bystrianska, Nitra

 • Som veľmi spokojná s kurzom predpôrodnej prípravy. Absolvovala som zatiaľ tri prednášky a dozvedela som sa veľa nových vecí, ktoré som netušila. Chcela by som v Topoľčanoch aj rodiť, keďže som odtiaľto. Pozisťovala som si informácie a páči sa mi, že je tu domáce prostredie, absolvovali sme aj obhliadku oddelení, čo bolo veľkou výhodou, lebo už viem, do čoho idem.
  Michaela Bajzíková, Topoľčany

 • Oceňujem vynikajúci prístup lektorky predpôrodnej prípravy. Dozvedela som sa od nej veľa nového a je to oveľa lepšie ako internetové fóra. O týždeň rodím a mám pocit, že aj vďaka tomuto kurzu budem lepšie pripravená na pôrod. Rodili tu aj moje kamarátky a boli  spokojné, tak verím, že aj u mňa bude všetko v poriadku.
  Veronika Helbichová, Topoľčany

 • Veľmi sa mi páči táto iniciatíva topoľčianskej pôrodnice organizovať kurzy predpôrodnej prípravy pre budúce mamičky. Hľadala som už niečo také na internete, tak ma to potešilo, že to napokon máme priamo v nemocnici. Porozprávame sa, zacvičíme si. Bála by som sa doma sama cvičiť, aby som si neublížila. Topoľčianskej pôrodnici dôverujem a prídem sem aj rodiť.
  Mária Kurucárová, Bojná, okr. Topoľčany

 • Len nedávno som sa dozvedela o tomto kurze predpôrodnej prípravy priamo v nemocnici a je to super, že už nemusíme cestovať mimo do Trenčína alebo Nitry. Je to ozaj odborné poradenstvo, učia nás rôzne cviky a techniky. Zároveň to je možnosť spoznať pôrodnicu, keďže sme boli aj na obhliadke, spoznali sme personál. Určite odporúčam.
  Martina Stankovská, Bojná, okr. Topoľčany

 • Som prvorodička, tak som sa chcela lepšie pripraviť na pôrod a začala som navštevovať kurzy predpôrodnej prípravy v Topoľčanoch. Zaujali ma letáky o kurze, tak som sa nahlásila a neľutujem. Aktívne som cvičila aj pred tehotenstvom, rada teda pokračujem aj touto formou v cvičení. Pozreli sme si aj oddelenie, je veľmi pekne zrekonštruované.
  Martina Kopčeková, Práznovce, okr. Topoľčany

 • Už pri prvom pôrode som bola spokojná s topoľčianskou pôrodnicou, tak som neváhala ani pri druhom pôrode. Oceňujem prístup personálu, sú naozaj starostliví. A aj to tu veľmi pekne vyzerá. Som na izbe s manželskou posteľou, takže manžel môže so mnou aj prespať. Je to tu krásne, čisté, odporúčam.
  Lucia Nagyová, Nitra

 • O pôrodnici som počula len dobré referencie. Pracujem v zdravotníctve v Nitre, tak som chcela iný personál k pôrodu a splnilo to moje očakávania. Rodila som u pána primára spontánne, za 13 hodín bolo po všetkom. S vybavením izby som spokojná. Hneď došli sestry a po pôrode mi všetko vysvetľovali. Veľmi skoro mi dali dcérku na rooming-in.
  Veronika Gubaňová, Nitra

 • Všetky 3 deti som rodila v Topoľčanoch. Teraz som mala po prvýkrát VIP izbu. Rodina so mnou mohla prespať na izbe, čo bolo veľkou výhodou. Teraz to bolo fakt všetko perfektné, som spokojná. Tá izba ozaj super, je v nej manželská posteľ, chladnička, kanvica, televízor. Rodina je so mnou v podstate stále. Aj sestričky sú veľmi ochotné. Určite by som odporúčala pôrodnicu v Topoľčanoch.
  Katarína Škvareninová

 • Veľmi sa mi tu páči, opatrovali ma tu veľmi dobre. Veľmi som vďačná pani lekárke ako nám pomohla, tak sme aj meno dali dcérke po nej. Som na štandardnej izbe, sme tu len dve a máme svoje sociálne zariadenie. Som spokojná. Sestričky nám pomáhajú s dojčením, nie je žiaden problém.
  Mária Hric, Ukrajina

Naplánujte si pôrod do detailov

Vaše pôrodné priania

Milá budúca mamička,
blíži sa termín Vášho pôrodu a my sme vďační, že ste si pre tento významný deň vybrali práve našu pôrodnicu.

Snahou nášho zdravotníckeho personálu je dopriať Vám láskavý a bezpečný priebeh pôrodu a tiež čo najkvalitnejšiu starostlivosť o Vás a Vášho novorodenca. Spoločne s tímom skúsených lekárov pôrodníkov a pôrodných asistentiek sme otvorení Vašim želaniam a predstavám, aby ste v našej pôrodnici prežili jednu z najkrajších chvíľ svojho života.

Vaše priania a predstavy spojené s pôrodom sú pre nás veľmi dôležité, a preto sme zostavili individuálny pôrodný plán, ktorý zahŕňa možnosti priebehu jednotlivých pôrodných dôb podľa Vašich želaní. Zároveň je z nášho pohľadu dôležité postupovať podľa všeobecných odporúčaní odborných spoločností a informovať Vás o odlišnostiach v jednotlivých fázach pôrodu.

Vyplniť pôrodné prianie

Kontakt

Nemocnica Topoľčany, a.s.
Pavlovova 17, 955 20 Topoľčany

Telefonické kontakty
+421 38 / 38 24 435

Konzultačné služby pre poistencov zdravotnej poisťovne Dôvera poskytujeme na telefónnom čísle 0901 795 119 v čase 14:00 – 15:00.

Poloha v nemocnici
3. poschodie – ambulantný trakt:

 • gynekologicko – pôrodnícka ambulancia pri oddelení
 • odborná gynekologická ambulancia

3. poschodie – trakt pôrodných sál:

 • pôrodné sály
 • sekčná sála
 • novorodenecký kútik

Galéria

Pôrodníctvo

Každá tehotná žena, ktorá navštevuje poradne pri oddelení alebo sa chystá rodiť v pôrodnici, má právo využiť návštevu a prehliadku pôrodnice ešte pred termínom pôrodu, stačí si návštevu dohodnúť na ambulancii alebo s vedúcou pôrodnou asistentkou.

Počas prehliadky oddelenia prekonzultujeme pôrodné plány rodičiek a rešpektujeme ich požiadavky. Rešpektujeme všetky požiadavky rodičiek, ktoré zakotvia vo svojich pôrodných plánoch, no nesmú kolidovať so základnou zásadou – zdravým dieťaťom a matkou po pôrode. Návštevu je možné dohodnúť na č.tel.: 038/5351697, 038/5351321, cez pracovnú dobu a po dohovore aj mimo nej, podľa časových možností personálu. Sprevádzať vás budú erudované pôrodné asistentky a špecifické dopyty vám zodpovie lekár.

Pacientkam, rodičkám poskytujeme bezplatne možnosť využitia psychoprofylaxie v rámci predpôrodnej prípravy, ktorú vedie pôrodná asistentka Dana Habajová. Prihlásiť sa môžete na č.t. 038/5351697 alebo: predporodnapripravato@pentahospitals.sk.

Počas prvej doby pôrodnej, pôrodu a 2 hodiny po pôrode umožňujeme účasť otca dieťaťa, resp. blízkej osoby pri pôrode za poplatok 16,80 €.

Prvú dobu pôrodnú spríjemňujeme využívaním aromaterapie, fitloptami, muzikoterapiou, používaním pôrodnej stoličky, kúpeľom vo vani a teplými sprchami. Snažíme sa priblížiť koncepcii moderného alternatívneho pôrodníctva vo vyspelých krajinách.

Rodičkám umožňujeme pri pôrode odber pupočníkovej krvi a odber pupočníkového tkaniva.

Rodička má na výber alternatívy pôrodu:

 • Poloha na chrbte, na boku
 • Na pôrodom vaku
 • Na pôrodnej stoličke
 • Do vody
 • Vo vode
 • Epidurálna analgézia
 • Entonox
 • Aromaterapia
 • Muzikoterapia

Na oddelení šestonedelia učíme mamičky, aby boli samostatné a aby boli schopné sa postarať v plnej miere o novorodenca. Propagujeme osvetovú činnosť a sme zástancami prirodzenej výživy novorodenca. Dbáme na skorú rehabilitáciu po pôrode, ktorá umožňuje skorý návrat organizmu ženy do stavu, ako bola pred tehotenstvom.

Súčasťou oddelenia sú 3 nadštandardné izby, ktorých vybavenie je samostatné sociálne zariadenie, televízor, chladnička, varná kanvica, jedálensky stôl, nábytok na odkladanie vecí, manželská posteľ, postieľka pre bábätko, prebaľovací pult, vanička, váha na váženie novorodenca. Za pobyt na nadštandardnej izbe je cena 33,10 €/deň.

Gynekológia

Na úseku gynekológie hospitalizujeme pacientky so ženskými ochoreniami. Snažíme sa, aby sa čo v najkratšom čase vrátili do plného zdravia a pracovnej schopnosti.

Poskytujeme ošetrovateľskú starostlivosť tehotným ženám, gynekologicky chorým ženám, zabezpečujeme intenzívnu ošetrovateľskú starostlivosť pacientkam po gynekologických operáciách, ale tak isto i pacientkam v pokročilom štádiu onkologického ochorenia.

DIAGNOSTIKA
Vykonávame diagnostiku, konzervatívnu, ako aj operačnú liečbu v oblasti gynekológie, urogynekológie.

LIEČBA

 • Operačné výkony v jednodňovej starostlivosti
 • Kyretáž hrdla maternice a dutiny maternice
 • Hysteroskopie
 • Odstránenie polypov
 • Excízie hrdla maternice
 • Umelé prerušenie tehotnosti
 • Laparoskopické výkony diagnostické
 • Operačné výkony s 2 a viac dňovou hospitalizáciou
 • Konizácie hrdla maternice
 • Ošetrenie cysty a hnisavého zápalu Bartholiniho žľazy
 • Vaginálne plastiky
 • Vaginálne hysterectómie
 • Abdominálne hysterectómie
 • Laparoskopické výkony operačné
 • Hysteroskopie operačné
 • Laparotomické operácie na adnexách
 • Laparoskopické operácie na adnexách
 • LAVH

Neonatológia

Novorodenecké oddelenie v Topoľčanoch je súčasťou gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia. Pracujeme v systéme rooming-in, čo znamená, že dieťa je spolu s mamičkou počas celých 24 hodín, samozrejme, podľa zdravotného stavu novorodenca a matky.

EDUKAČNÉ MATERIÁLY

 • Prvá masáž bábätka
 • Prvý kúpeľ bábätka
 • Dojčenie
 • Povinnosti matky po pôrode

Užitočné informácie

Oddelenie disponuje 45 lôžkami a 20 novorodeneckými lôžkami.

3. poschodie – ambulantný trakt

 • gynekologicko–pôrodnícka ambulancia pri oddelení
 • odborná gynekologická ambulancia

3. poschodie – trakt pôrodných sál

 • pôrodné sály (izba pre čakateľky, pôrodnícky príjem, hygienické bunky a 2 samostatné pôrodné sály, kde má rodička k dispozícii polohovateľné pôrodné postele s masážnymi segmentami, súčasťou je aj samostatná pôrodná sála s vaňou),
 • sekčná sála,
 • novorodenecký kútik.

Pôrodnica je rozdelená na:

 • šestonedelie (dvojlôžkové izby v systéme rooming-in so samostatnými hygienickými bunkami a tri nadštandardné izby pre rodičky po pôrode, kde môže byť ubytovaná spolu s manželom alebo blízkou osobou a novorodencom),
 • neonatologické oddelenie,
 • gynekologické operačné sály.

Na druhom poschodí je umiestnená lôžková časť gynekológia – bunkový systém pre pacientky, kde sú izby spojené hygienickými bunkami. Pacientky sú na izbe ubytované po 3. Na oddelení sú 3 nadštandardné izby.

Do pôrodnice je nutné, aby ste si priniesli:

 • Občiansky preukaz
 • Kartu poistenca
 • Sobášny list
  • v prípade, že nie ste vydatá a partner uznáva otcovstvo, zápis o určení otcovstva vybavíte na matrike v mieste bydliska matky
  • ak ste rozvedená a partner uzná otcovstvo, zápis o určení otcovstva vybavíte na matrike v mieste bydliska matky, ale matka si musí so sebou priniesť rozsudok o rozvode
 • Výsledky špeciálnych vyšetrení v gravidite alebo z minulosti, hlavne výsledok KS + Rh faktor
 • Tehotenský preukaz
 • Výbavičku pre novorodenca
 • Hygienické potreby pre rodičku

Buďme spolu v kontakte

Zadajte Váš email a odoberajte naše novinky a tipy.
Posielame max. 1x za mesiac.

(Required)