Prejsť na obsah
OBJEDNAJTE SA - ONLINE

Hematológia a transfuziológia Dunajská Streda

Hematológia a transfuziológia je medicínsky odbor skladajúci sa z časti klinickej, laboratórnej a výrobnej. Odbor hematológia sa zaoberá prevenciou, diagnostikou, klinikou a liečbou ochorení krvi a krvotvorných organov a ich laboratórnou diagnostikou.nOdbor transfuziológie sa zaoberá darcovstvom krvi, odberom krvi od darcov, výrobou krvných derivátov, diagnostikou, indikáciou a racionálnym využitím krvi.

Benefity

 • Darovanie krvi

  Darovaním krvi – týmto jednoduchým a prospešným krokom odovzdáva dobrovoľný darca „dar života“, pomáha zachrániť ľudský život.

 • Bezpečnosť

  Pri odbere krvi sa používa jednorazový zdravotnícky materiál, akýkoľvek prenos infekcie je vylúčený.

 • Profesionálny prístup personálu

  Odborný personál sa podieľa na procese bezpečnej hemoterapie, transfúzie, monitorovaní liečby a stanovení prognózy ochorení.

 • Imunohematologické laboratórium

  Pre pacienta zabezpečujeme kvalitnú, presnú a správnu laboratórnu diagnostiku v čase zodpovedajúcom klinickým potrebám.

Služby

 • Hematologická ambulancia

  V Dunajskej Strede máme dve hematologické ambulancie, ktoré zabezpečujú ambulantnú starostlivosť a konziliárne služby pre oddelenia NsP pre pacientov s ochoreniami krvi a krvotvorných orgánov.

  Viac
 • Transfuziologické oddelenie, darcovia krvi

  Pozostáva z imunohematologického laboratória a krvného skladu. Vykonáva imunohematologické vyšetrenia, zabezpečuje krvné prípravky pre oddelenia nemocnice, dohliada na indikáciu a racionálne využitie krvi.

  Viac
 • Imuno-hematologické laboratórium

  Vykonávame vyšetrenia krvných skupín, Rh systému, iných skupinových systémov, nepravidelných protilátok, virologické vyšetrenia, skúšku kompatibility.

  Viac

Poďakovanie

 • Chcel by som pochváliť celý personál transfúzneho oddelenia za nadštandardnú starostlivosť a maximálnu profesionalitu v ich obore. Celý tím je jedna veľká, milá a zohraná partia. Rád sa sem vždy vraciam ! Bc. Tibor Semsei, Dunajská Streda  …

  Chcel by som pochváliť celý personál transfúzneho oddelenia za nadštandardnú starostlivosť a maximálnu profesionalitu v ich obore. Celý tím je jedna veľká, milá a zohraná partia. Rád sa sem vždy vraciam !

  Bc. Tibor Semsei, Dunajská Streda 

 • Chcel by som poďakovať celému kolektívu na transfuziologickom oddelení v dunajskostredskej nemocnice. Dňa 3.2.2023 som absolvoval moje 12. darovanie krvi a vďaka profesionálnemu a ľudskému prístupu personálu určite nie posledný krát. Ďakujem a prajem veľa pracovných úspechov. Michal Takács, Mgr., Ohrady    …

  Chcel by som poďakovať celému kolektívu na transfuziologickom oddelení v dunajskostredskej nemocnice.
  Dňa 3.2.2023 som absolvoval moje 12. darovanie krvi a vďaka profesionálnemu a ľudskému prístupu personálu určite nie posledný krát.

  Ďakujem a prajem veľa pracovných úspechov.
  Michal Takács, Mgr., Ohrady   

 • Vyjadrujem pochvalu celému tímu transfúzneho oddelenia . Strávila som tu necelé 2 hodiny , ich prístup k ľuďom bol milý, priateľský , nápomocný a usmievavý.
  Každému vychádzali v ústrety.

  Veľká vďaka všetkým.
  Iveta Virághová, Šamorín
  5.10.2022

 • Chcem sa veľmi pekne poďakovať všetkým Vašim kolegyniam na transfuziologickom oddelení dunajskostredskej nemocnice. Spolu so synom sme dnes boli darovať krv a vďaka prístupu personálu sme sa cítili skvele nielen počas odberu, ale aj dlho po odchode z nemocnice. Ďakujeme a všetka česť ich náročnej práci. Bibiána Guldanová, Bratislava …

  Chcem sa veľmi pekne poďakovať všetkým Vašim kolegyniam na transfuziologickom oddelení dunajskostredskej nemocnice. Spolu so synom sme dnes boli darovať krv a vďaka prístupu personálu sme sa cítili skvele nielen počas odberu, ale aj dlho po odchode z nemocnice. Ďakujeme a všetka česť ich náročnej práci.

  Bibiána Guldanová, Bratislava

Náš tím

Kontakt

Nemocnica Dunajská Streda
Veľkoblahovská č. 23, 929 01  Dunajská Streda

Nachádzame sa v poliklinickej časti NsP, Pavilón A, 1. poschodie

ODBEROVÉ DNI

Odber Krvi                     Odber Plazmy

Utorok-Streda                Utorok – Streda

7:00 – 11:00                    11:30 – 14:00

Piatok                                 Štvrtok

7.00 – 10.00                    7:30 – 14:00

Informácie počas odberových dní poskytujeme na tel.+421 (0)31 5571 193

Na vyšetrenie do hematologickej ambulancie sa môžete telefonicky objednať v pracovné dni v čase od 14:00 – do 15:00 hod.

+421 (0) 31 5571 264

Objednajte sa na odber online

Galéria

Buďme spolu v kontakte

Zadajte Váš email a odoberajte naše novinky a tipy.
Posielame max. 1x za mesiac.

(Required)