Prejsť na obsah

Krajší deň Rimavská Sobota

Spríjemniť čas strávený v nemocničnom prostredí je hlavným cieľom našich Dobrovoľníkov. Pacienti na detskom oddelení a oddelení dlhodobo chorých majú príchodom Dobrovoľníkov o program postarané. K realizácii tejto skvelej myšlienky sa pripája mnoho študentov i starších občanov. Príjemná spoločnosť zanecháva v každom z nás dobrý pocit, ktorý pozitívne ovplyvní účinok aplikovanej liečby.

O projekte

Poslaním dobrovoľníckej skupiny Krajší deň je zlepšiť a spríjemniť pobyt v nemocnici dospelým aj detským pacientom, zmierniť ich utrpenie, prinášať zmenu atmosféry v zariadení. Dobrovoľníci a dobrovoľníčky nezištne darujú časť svojho voľného času v prospech pacientov. Robia im spoločnosť pri lôžku, vypĺňajú voľný čas, rozptyľujú negatívne myšlienky, jednoducho ich sprevádzajú rôznymi im príjemnými aktivitami (prechádzky, čítanie, hry, rozhovor, tvorivé dielničky).

Ambasádorkou dobrovoľníckych centier Krajší deň sa stala speváčka Katarína Knechtová„Som veľmi rada, že môžem osobne podporiť túto peknú myšlienku. Viem sa vcítiť do malých a veľkých pacientov, ktorí sú nútení stráviť nejaký čas v nemocnici a verím, že aj ja svojou prítomnosťou budem spestrením a psychickou podporou pre týchto ľudí,“ povedala Katarína Knechtová pri oficiálnom predstavení dobrovoľníckych centier Krajší deň.

Dobrovoľníctvo

Dobrovoľníci a dobrovoľníčky prichádzajú do nemocnice pravidelne jedenkrát týždenne, v konkrétne dohodnutý deň v popoludňajších hodinách na 1-2 hodiny. Spolu s pacientami realizujú rôzne aktivity podľa ich výberu.

Sprevádzanie pacientov

Spoločný čas môžu využiť na osobný rozhovor, prečítanie novín, kníh, alebo zaujímavostí z internetu. V prípade priaznivého počasia môžu stráviť čas v areáli nemocnice posedením v parčíku. Pre zručných pacientov je pripravená ručná výroba predmetov pomocou rôznych techník, ktoré ovplyvňujú jemnú motoriku, sústredenosť, koordináciu aplikáciou tzv. ergoterapie – liečbou prácou.

Hranie spoločenských hier

Dobrovoľníci s aktívnymi pacientami môžu stráviť čas aj pri spoločenských hrách ako pexeso, človeče alebo karty. Práve prebudené hráčske nadšenie prináša príjemné zážitky.

Do nemocnice prichádzajú aj príležitostní dobrovoľníci, ktorí napríklad krátkym hudobným programom zabavia pacientov, alebo sa organizačne podieľajú na podujatiach nemocnice MDD, Mikuláš a pod..

Náš kolektív dobrovoľníkov hľadá nových priateľov a kolegov s veľkým srdcom a pozitívnou mysľou. Ak máte záujem, radi Vás privítame v našom kolektíve.

Galéria

Kontakt

Všeobecná nemocnica Rimavská Sobota
Šrobárova 1, 979 01 Rimavská Sobota

Eva Porubiaková
E-mail: krajsiden.rs@pentahospitals.sk 
Tel: 0911 330 199
Web: www.procare.sk/krajsi-den/rimavska-sobota/

Napíšte nám

(Required)

Aktuality

 • 08.03.2024 | Aktuality

  Rimavská Sobota oslavuje Medzinárodný deň žien

  Už tradične sa 8. marca celosvetovo oslavuje Medzinárodný deň žien (MDŽ), počas ktorého sa zvýrazňuje prínos, ktorý ženy do spoločnosti vkladajú a ich postavenie v nej. Pri tejto príležitosti pán riaditeľ osobne podaroval ružu každej žene v nemocnici, aby im vyčaril úsmev na tvári. Veď úsmev ženám pristane.
 • 09.08.2023 | Aktuality

  Workshop lekárov a sestier v nemocnici Svet zdravia Rimavská Sobota

  K práci zdravotníckeho pracovníka patrí aj reflektovanie na zmeny. Inovácie v oblasti zdravotníckej techniky, či zdravotníckych pomôcok nás obohacujú a nútia neustále sa vzdelávať. Pacientovi sa snažíme pomôcť tým najvhodnejším a najkvalitnejším spôsobom. Zaistenie kvalitného strednodobého a dlhodobého cievneho vstupu je novým trendom poskytovania lekárskej a ošetrovateľskej starostlivosti a zároveň neoddeliteľnou súčasťou starostlivosti o pacienta. Preto sme 8.8.2023 absolvovali mimoriadne zaujímavý workshop na…
 • 06.04.2023 | Aktuality

  Dobrovoľníci z Krajšieho opäť rozžiarili tváre našich pacientov

  Dobrovoľníci z Krajšieho dňa v Rimavskej Sobote opäť neúnavne pracovali ako včielky. Ich šikovné ruky tentokrát zhotovili veľkonočnú výzdobu pre pacientov interného oddelenia. Tradičné maľované kraslice a zajace v košíkoch rozžiarili tváre našich pacientov. Rozlúčili sme sa s prianím pekných sviatkov a hlavne veľa zdravia každému.

Buďme spolu v kontakte

Zadajte Váš email a odoberajte naše novinky a tipy.
Posielame max. 1x za mesiac.

(Required)