Prejsť na obsah

Krajší deň Rožňava

Skupina dobrovoľníkov Krajší deň je združenie, ktorého poslaním je posilňovať duševnú pohodu pacienta a jeho postoj k aktívnej spolupráci na uzdravení, vnášať do nemocničného prostredia viac medziľudského kontaktu a prepájať izolovaný svet chorých so svetom zdravých.
V rámci rožňavskej nemocnice pôsobia na oddelení dlhodobo chorých a na pediatrickom oddelení. Pacientom prinášajú ľudský kontakt, vypĺňajú im čas hospitalizácie rôznymi činnosťami. S dobrovoľníkmi majú naši pacienti jednoducho „Krajší deň“.

Dobrovoľníctvo

Naše centrum zahájilo činnosť dňa 31.03. 2017 a slávnostne bolo otvorené dňa 2.4.2019.

V dobrovoľníckom centre pracuje 9 dobrovoľníkov. Venujú sa detským pacientom na oddelení pediatrie a seniorom na oddelení dlhodobo chorých, zlepšujú psychosociálne podmienky pacientov v rožňavskej nemocnici.
Dobrovoľníci prichádzajú k pacientom v pozitívnej nálade, s vysokou dávkou empatie. Pacientom prinášajú ľudský kontakt, spríjemňujú pobyt počas hospitalizácie. Ponúkajú svoj voľný čas, schopnosti a odmenou im je radosť z výnimočných stretnutí a pocit užitočnosti.

V našom centre uvítame aj príležitostných dobrovoľníkov – s kultúrnym, umeleckým, zábavným vstupom.

Dobrovoľníci prichádzajú do nemocnice jedenkrát týždenne, v dohodnutý deň v popoludňajších hodinách. Dobrovoľníckej činnosti sa venujú jednu až dve hodiny. Pacientom spríjemňujú pobyt rozhovorom, hraním spoločenských hier, čítaním kníh, krátkou vychádzkou do nemocničného parku, niekedy iba svojou prítomnosťou. Činnosť dobrovoľníkov je vykonávaná podľa predstáv, vôle pacientov.

Video

Galéria

Kontakt

Nemocnica s polikliniku sv. Barbory Rožňava, a.s.
Špitálska 1, 048 01 Rožňava

Andrea Brutovská
E-mail: krajsiden.rv@pentahospitals.sk

Tel: +421 905 335 057
Web: www.procare.sk/krajsi-den/krajsi-den-v-roznave/

Napíšte nám

(Required)

Aktuality

 • 28.03.2024 | Aktuality

  Fyziatricko-rehabilitačné pracovisko v Nemocnici Svidník oslávilo 40. výročie otvorenia

  Prvý rehabilitačný pracovník nastúpil do svidníckej nemocnice už v roku 1961 na vtedajšie chirurgické oddelenie. V priebehu rokov sa potreba fyzioterapie mnohonásobne zvýšila. Aktuálne patrí fyziatricko-rehabilitačné pracovisko v nemocnici Svidník medzi najväčšie a najkomplexnejšie rehabilitačné pracoviská v širšom regióne so širokým spektrom liečebných možností. O dôležitosti tohto pracoviska svedčia aj investície do materiálno-technického vybavenia, ktoré za posledných pár rokov tvorili 41 000 eur.
 • 12.12.2023 | Aktuality

  Krajší deň pri zdobení stromčeka

  Pred Vianocami naše dobrovoľníčky vyzdobili stromček v jedálni našej nemocnice ručne vyrobenými vianočnými ozdobami za čo im veľmi pekne ďakujeme a prajeme krásne sviatky.
 • 06.12.2023 | Aktuality

  Mikuláš v nemocnici

  Ďalší rok nám ubehol a do rožňavskej nemocnice zavítal opäť Mikuláš aj so svojou družinou. Obdaroval krásnymi darčekmi našich pacientov na oddelení pediatrie, neonatológie ako aj na oddelení ODCH. Atmosféra bola milá, veselá, každý či už malý alebo veľký sa tešil príchodu Mikuláša.

Buďme spolu v kontakte

Zadajte Váš email a odoberajte naše novinky a tipy.
Posielame max. 1x za mesiac.

(Required)