Prejsť na obsah

Krajší deň Rožňava

Skupina dobrovoľníkov Krajší deň je združenie, ktorého poslaním je posilňovať duševnú pohodu pacienta a jeho postoj k aktívnej spolupráci na uzdravení, vnášať do nemocničného prostredia viac medziľudského kontaktu a prepájať izolovaný svet chorých so svetom zdravých.
V rámci rožňavskej nemocnice pôsobia na oddelení dlhodobo chorých a na pediatrickom oddelení. Pacientom prinášajú ľudský kontakt, vypĺňajú im čas hospitalizácie rôznymi činnosťami. S dobrovoľníkmi majú naši pacienti jednoducho „Krajší deň“.

Dobrovoľníctvo

Naše centrum zahájilo činnosť dňa 31.03. 2017 a slávnostne bolo otvorené dňa 2.4.2019.

V dobrovoľníckom centre pracuje 9 dobrovoľníkov. Venujú sa detským pacientom na oddelení pediatrie a seniorom na oddelení dlhodobo chorých, zlepšujú psychosociálne podmienky pacientov v rožňavskej nemocnici.
Dobrovoľníci prichádzajú k pacientom v pozitívnej nálade, s vysokou dávkou empatie. Pacientom prinášajú ľudský kontakt, spríjemňujú pobyt počas hospitalizácie. Ponúkajú svoj voľný čas, schopnosti a odmenou im je radosť z výnimočných stretnutí a pocit užitočnosti.

V našom centre uvítame aj príležitostných dobrovoľníkov – s kultúrnym, umeleckým, zábavným vstupom.

Dobrovoľníci prichádzajú do nemocnice jedenkrát týždenne, v dohodnutý deň v popoludňajších hodinách. Dobrovoľníckej činnosti sa venujú jednu až dve hodiny. Pacientom spríjemňujú pobyt rozhovorom, hraním spoločenských hier, čítaním kníh, krátkou vychádzkou do nemocničného parku, niekedy iba svojou prítomnosťou. Činnosť dobrovoľníkov je vykonávaná podľa predstáv, vôle pacientov.

Video

Galéria

Kontakt

Nemocnica s polikliniku sv. Barbory Rožňava, a.s.
Špitálska 1, 048 01 Rožňava

Andrea Brutovská
E-mail: krajsiden.rv@pentahospitals.sk

Tel: +421 905 335 057
Web: www.procare.sk/krajsi-den/krajsi-den-v-roznave/

Napíšte nám

(Required)

Aktuality

 • 03.11.2022 | Aktuality

  Halloweenske tvorivé dielne na pediatrickom oddelení

  V pondelok 31.10.2022 sme na pediatrickom oddelení mali tvorivé dielne na tému Hallowen. Všetkým zúčastneným, srdečne Ďakujeme. Dúfame, že sa nám podarilo na tváričkách detských pacientov, vyčarovať úsmev výrobou  zábavných a humorných dekorácií.    
 • 02.06.2022 | Aktuality

  Najkrajší deň – MDD sme oslávili aj v Rožňavskej nemocnici

  Najkrajší deň – Medzinárodný deň detí sme oslávili aj v Rožňavskej nemocnici na detskom oddelení. Naše najmenšie ratolesti prišli potešiť a obdarovať dobrovoľníčky  Martuška, Valika a Terka ako aj vedenie nemocnice pán riaditeľ Viktor Halíř s námestníčkou pre ošetrovateľstvo Alenkou Kačalovou. Okrem malých darčekov, každý obdaril dieťa milým úsmevom
 • 13.05.2022 | Aktuality

  Deň matiek s Krajším dňom v nemocnici Svet Zdravia Rožňava

  O krajší deň matiek sa na oddelení  Fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie postarali naše dve dobrovoľníčky z dobrovoľníckeho združenia Krajší deň.  Pani Kvetka Roxerová a pani Valika Rejdovjanová, pomohli rozdať pozdravy a malé darčeky pre naše pacientky. Slávnostným príhovorom pani Kvetka vyzdvihla rolu matky a poďakovala sa za ich celoživotné poslanie ženy, ako matky.
 • 22.04.2022 | Aktuality

  Čítanie rozprávok na detskom oddelení pri príležitosti Medzinárodného dňa detskej knihy

  Medzinárodný deň detskej knihy bol stanovený na počesť narodenia dánskeho rozprávkara Hansa Christiana Andersena v roku 1805. Myšlienkou je podpora vydávania hodnotných kníh pre deti na celom svete a ich sprístupňovanie. Cieľom je podporiť lásku detí ku knihám, lásku k slovu, čítaniu, materinskému jazyku, aby sa kniha stala ich každodennou súčasťou života. Čítali sme si…
 • 03.04.2019 | Aktuality

  Nemocnica Svet zdravia Rožňava predstavila dobrovoľnícky projekt Krajší deň

  Prečítajú im noviny, vypočujú trápenia, zahrajú sa spoločenské hry alebo sú len mlčky nablízku. Detským a starším pacientom v Nemocnici Svet zdravia Rožňava spríjemňujú chvíle strávené v nemocnici dobrovoľníci. Rožňavská nemocnica slávnostne predstavila projekt dobrovoľníckych centier Krajší deň. Ambasádorom Krajšieho dňa v Rožňave sa stal spevák Tomáš Bezdeda, ktorý odohral v nemocnici malý koncert.  …

Buďme spolu v kontakte

Zadajte Váš email a odoberajte naše novinky a tipy.
Posielame max. 1x za mesiac.

(Required)