Prejsť na obsah

Novorodenecké oddelenie

Novorodenecké oddelenie poskytuje starostlivosť o fyziologických  a patologických novorodencov od pôrodu po jeho prepustenie z oddelenia do domáceho prostredia. Špecializovaná starostlivosť o nedonosených novorodencov je v Humennom poskytovaná od roku 1982. V súčasnosti je Novorodenecké oddelenie Nemocnice Svet zdravia Humenné podľa Koncepcie neonatológie zaradené do úrovne III.

Benefity

 • Starostlivosť o fyziologických a nedonosených novorodencov

 • Profesionálne laktačné poradenstvo

  Viac
 • Požičiavanie monitorov dychu

 • Banka ženského mlieka

 • Dlhoročné skúsenosti v odbore

O oddelení

Novorodenecké oddelenie v Humennom vzniklo ako samostatné oddelenie 1. 11. 1993, ale starostlivosť o novorodencov bola poskytovaná v rámci práce detského oddelenia omnoho skôr.

Novorodenecké oddelenie tvoria:

 • úsek fyziologických novorodencov: 15 lôžok
 • jednotka intenzívnej starostlivosti  o novorodencov – JISN: 15 lôžok
 • jednotka intenzívnej a resuscitačnej starostlivosti o novorodencov – JRSN: 7 inkubátorov
 • banka ženského mlieka
 • ambulancia pre deti s perinatálnym rizikom (riziková ambulancia).

Hospitalizujeme matky pri JISN a JRSN na 5 lôžkach (po dohode s lekárom je možný pobyt len počas dňa).

Realizujeme transport novorodencov systémom „na seba“.

Od roku 2009 spolupracujeme s Nadáciou Križovatka a sprostredkovávame požičiavanie apnoe monitorov – monitorov dychu malých detí. Máme vytvorenú Spoločnosť na pomoc novorodencom Bocianik, na ktorú je možné posielať finančné príspevky, vrátane 2 % z dane.

Pokyny pre hospitalizovaných pacientov
Poplatky za platené služby na oddelení sú vyberané v zmysle platného cenníka.

Požičiavame monitory dychu

Mamičky môžu využiť benefit nemocnice, ktorá spolupracuje s Nadáciou Križovatka na prevencii Syndrómu náhleho úmrtia dojčiat (SIDS). Finančným darom 48,- eur podporia nadáciu a zároveň tým získajú nárok na 6 mesiacov zapožičania si monitoru dychu Babysense do domáceho prostredia.

Nemocnice sú v projekte „MAMIČKA, DÝCHAM“ zapojené už niekoľko rokov. Bližšie informácie o projekte „Mamička, dýcham“:
http://www.nadaciakrizovatka.sk/o-projekte

Služby

 • Liečebné možnosti/výkony

  Zdravotná starostlivosť o novorodenca je poskytovaná v zmysle Koncepcie neonatológie.

  Viac
 • Úspechy novorodeneckého oddelenia

  Hodnotenie pôrodníc, Liga výnimočných, úspechy MUDr. M. Vasilovej

  Viac

Náš tím špecialistov a lekárov novorodeneckého oddelenia v Humennom

 • MUDr. Mária Vasilová

  Primárka
  Hlavná lekárka pre odbor neonatológia Penta Hospitals. Po ukončení Lekárskej fakulty UPJŠ v Košiciach nastúpila na Detské oddelenie nemocnice v Humennom.

  Viac
 • Mgr. Iveta Sedláčková

  Manažérka dennej zmeny
  Hlavná sestra v odbore neonatológia v sieti Penta Hospitals. Na novorodeneckom oddelení – úseku JRIS pracuje od 1. 8. 1990, najprv ako zmenová sestra, a od r. 2006 zastáva funkciu manažérky v dennej zmene.

  Viac
 • MUDr. Liana Galandová

  Lekár
  V roku 2002 absolvovala LF UPJŠ Košice a v tom istom roku začala pracovať na novorodeneckom oddelení. Je absolventkou Národného programu na resuscitáciu novorodenca.

  Viac
 • Marta Platková

  Vedúca sestra
  V nemocnici pracuje od roku 1986. Je vedúcou sestrou na neonatalogickom oddelení.

  Viac
 • MUDr. Mária Kmiťová

  Zástupca primára
  V roku 1985 absolvovala LF UJEP v Brne. Pracovala na Detskom oddelení a na pediatrických ambulanciách v Medzilaborciach, Snine a od roku 1987 v Humennom

  Viac
 • MUDr. Šelepcová-Lelková 

  Lekárka
  Absovovala 1. LF UK v Prahe v roku 2010. Po promócii nastúpila na Novorodenecké oddelenie v Humennom.

  Viac
 • MUDr. Bibiana Tuptová

  Lekárka
  V roku 1996 absolvovala LF UPJŠ v Košiciach, v rovnakom roku začala pracovať v humenskej nemocnici, najprv na mikrobiologickom, neskôr  na kožnom oddelení.

  Viac
 • MUDr. Adela Minichová

  Lekárka
  V roku 2017 ukončila štúdium na LF UK v Bratislave. Po promócii nastúpila na Mikrobiologické oddelenie KNTB Zlín.

  Viac
 • MUDr. Veronika Demjanová

  Lekárka
  V roku 2017 ukončila štúdium na UPJŠ v Košiciach. Po skončení štúdia nastúpila na Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie.

  Viac
 • MUDr. Jana Sabová

  Lekárka
  V júni 2019 absolvovala LF UK v BA a v septembri 2019 začala pracovať na novorodeneckom oddelení.

  Viac
 • MUDr. Alena Mihaľková

  Lekárka
  V roku 1998 absolvovala LF UK v BA a v rovnakom roku začala pracovať na novorodeneckom oddelení.

  Viac
 • MUDr. Mária Šimurdová

  Lekárka

  Viac

Poďakovania

 • Dobrý deň, chcela by som sa veľmi pekne poďakovať vašej nemocnici, konkrétne oddeleniu pôrodnice, pánovi primárovi Hamadejovi a jeho tímu. Špeciálne poďakovanie patrí MUDr. Bindasovej a MUDr. Juskovej za pôrod snov. Ďakujem za úžasný zážitok a veľmi ľudský prístup. Ďalej moje poďakovanie patrí novorodeneckému oddeleniu a oddeleniu šestonedelia. Všetky pani sestričky aj lekári boli fantastickí, starali sa o mňa naozaj príkladne. Želala by som to každej mam…

  Dobrý deň, chcela by som sa veľmi pekne poďakovať vašej nemocnici, konkrétne oddeleniu pôrodnice, pánovi primárovi Hamadejovi a jeho tímu. Špeciálne poďakovanie patrí MUDr. Bindasovej a MUDr. Juskovej za pôrod snov. Ďakujem za úžasný zážitok a veľmi ľudský prístup.

  Ďalej moje poďakovanie patrí novorodeneckému oddeleniu a oddeleniu šestonedelia. Všetky pani sestričky aj lekári boli fantastickí, starali sa o mňa naozaj príkladne. Želala by som to každej maminke zažiť.

  Ďakujem
  Hromadkova

 • Drahý kolektív Nemocnice A. Leňa v Humennom, touto cestou sa chcem veľmi pekne poďakovať celému personálu na tomto oddelení, zdravotným sestrám, doktorom a doktorkám a pánovi primárovi MUDr. Ladislavovi Hamadejovi. Za ich ústretovosť, profesionalitu, ľudskosť a ich zdravotnú starostlivosť o pacienta, ktorú vykonávajú denne s plným nasadením. Veľký rešpekt týmto ľuďom, ale hlavne moja vďaka pánovi doktorovi MUDr. Fockovi za jeho zlaté ruky, profesionálny pr…

  Drahý kolektív Nemocnice A. Leňa v Humennom, touto cestou sa chcem veľmi pekne poďakovať celému personálu na tomto oddelení, zdravotným sestrám, doktorom a doktorkám a pánovi primárovi MUDr. Ladislavovi Hamadejovi. Za ich ústretovosť, profesionalitu, ľudskosť a ich zdravotnú starostlivosť o pacienta, ktorú vykonávajú denne s plným nasadením. Veľký rešpekt týmto ľuďom, ale hlavne moja vďaka pánovi doktorovi MUDr. Fockovi za jeho zlaté ruky, profesionálny prístup, ľudskosť a starostlivosť. Takisto celému tímu anestezilógie počas dňa operácie za ich prípravu už na sále a psychickú podporu. Už na druhý deň som necítila žiadne bolesti, cítila som sa skvelo a na ďalší deň som mohla ísť domov a doliečiť sa v domácom prostredí.

  Všetkým touto cestou pekne ďakujem. Som Veľmi spokojná.

  Slávka Gaľová

 • Som už mamička 4 detičiek a touto cestou som sa chcela srdečne poďakovať celému personálu pôrodníckeho oddelenia. Nedávno som videla film, kde sa o mamičku po pôrode nedostatočne postarali a ona zomrela. Hovorím si, že som mala veľké šťastie ako na pôrodníkov tak aj na pôrodné sestry, pretože všetky pôrody prebehli v pohode, sestričky mi veľmi pomáhali a aj lekári boli skvelí. Po pôrode sa o mňa zaujímali a keď som mala nejaký problém, hneď sa všetko dalo …

  Som už mamička 4 detičiek a touto cestou som sa chcela srdečne poďakovať celému personálu pôrodníckeho oddelenia. Nedávno som videla film, kde sa o mamičku po pôrode nedostatočne postarali a ona zomrela. Hovorím si, že som mala veľké šťastie ako na pôrodníkov tak aj na pôrodné sestry, pretože všetky pôrody prebehli v pohode, sestričky mi veľmi pomáhali a aj lekári boli skvelí. Po pôrode sa o mňa zaujímali a keď som mala nejaký problém, hneď sa všetko dalo vyriešiť. A detské sestričky? bola som veľmi spokojná, aj keď som už mala 3. či 4. bábätko stále boli ochotné mi pomôcť ak niečo bolo treba. Z celého srdca Vám ďakujem a som rada, že po každom pôrode som sa šťastne mohla vrátiť domov. Ja určite môžem túto pôrodnicu len odporučiť. Želám celému oddeleniu veľa veľa zdravia, spokojných mamičiek a šťastných a zdravých bábätiek.

  Štefánia Beneová

 • Vážený p. riaditeľ, dovoľte mi, aby som cez Vás úprimne poďakoval oddeleniu gynekológie a pôrodníctva. Osobitne sa chcem poďakovať pánovi primárovi MUDr. Ladislavovi Hamadejovi. Moja dcéra Diana Holodňáková priviedla na svet zdravé bábätko Dianku Vivien Kolesérovú. Sme nesmierne šťastní, lebo to nebolo vôbec jednoduché. Sme nesmierne vďační pánovi primárovi a jeho tímu za starostlivosť počas tehotenstva, ale i počas samotného pôrodu. Veľmi si vážime …

  Vážený p. riaditeľ, dovoľte mi, aby som cez Vás úprimne poďakoval oddeleniu gynekológie a pôrodníctva. Osobitne sa chcem poďakovať pánovi primárovi MUDr. Ladislavovi Hamadejovi. Moja dcéra Diana Holodňáková priviedla na svet zdravé bábätko Dianku Vivien Kolesérovú. Sme nesmierne šťastní, lebo to nebolo vôbec jednoduché. Sme nesmierne vďační pánovi primárovi a jeho tímu za starostlivosť počas tehotenstva, ale i počas samotného pôrodu. Veľmi si vážime odborného, profesionálneho a ľudského prístupu, ktorého sa nám dostalo vo Vašej nemocnici. Zdravé dieťatko je pre rodičov a starých rodičov tým najkrajším darom. Máte veľmi ťažké, ale i krásne poslanie, pomáhať tým, ktorí to potrebujú. Ja Vám chcem z celého srdca v mene svojom a mojej dcéry čo najúprimnejšie poďakovať. Veci samozrejmé nie sú samozrejmé. Za všetkým je veľa úsilia, práce, obety a zodpovednosti. To všetko sme vo Vašej nemocnici našli. O to viac si zaslúžite našu vďaku, úctu a obdiv.

  Ing. Ján Holodňák, Svidník

 • Ja som tu rodila, síce cisárskym, ale mala som dobrú skúsenosť. Mala som nadštandardnú izbu a kvôli návštevám je to veľmi dobré. Teraz je tu nový personál, nový tím lekárov a sú veľmi milí. S prístupom lekárov som veľmi spokojná.

  Katarína Molnárová, 35 rokov, Humenné

 • Čakám tretie dieťa a všetky som rodila tu. V žiadnom prípade nezvažujem inú pôrodnicu. Je to pre mňa blízko a moje prvé pôrody boli rýchle, tak nechcem riskovať. Mne tu všetko vtedy vyhovovalo. Aj strava, izba… nemala som žiadne výhrady. Takže ja budem túto pôrodnicu len odporúčať.

  Darina Kundrátová, Humenné

 • Rodila som tu aj prvé dieťa, ale bolo to ešte pred rekonštrukciou. Bola som vtedy veľmi spokojná, keďže je tu skvelý prístup personálu. Hlavne to podľa mňa u mamičiek zaváži. Samozrejme aj rekonštrukcia prispela k spokojnosti mamičiek, aby sa tu cítili dobre.

  Mária Harakaľová, 25 rokov, Modá nad Cirochou, okr. Humenné

 • V pôrodnici som ležala už týždeň pred pôrodom kvôli vysokému tlaku, tak som už mala predstavu, ako to tu chodí. Som tu spokojná. Pôrodná izba ma prekvapila, fakt na úrovni. Bola som v nej od príjmu po pôrod, ale u mňa to šlo rýchlo. Aj s prístupom personálu som spokojná.

  Andrea Jarolínová, 28 rokov, Rovné, okres Humenné

 • Nerozmýšľala som na inou pôrodnicou. Bola som tu aj pri prvom dieťati spokojná. Aj s pôrodom aj s popôrodnou starostlivosťou. Prístup lekárov aj sestier je skvelý. Som na VIP izbe a nemá to chybu. Teraz som už rodila v pôrodnej izbe a umožnilo mi to vyšší komfort. Od začiatku už mohol byť pri mne ako podpora manžel, čo som veľmi ocenila. Veľký rozdiel oproti prvému pôrodu. Klobúk dole. Vladimíra Leškováčová, 33 rokov, Humenné …

  Nerozmýšľala som na inou pôrodnicou. Bola som tu aj pri prvom dieťati spokojná. Aj s pôrodom aj s popôrodnou starostlivosťou. Prístup lekárov aj sestier je skvelý. Som na VIP izbe a nemá to chybu. Teraz som už rodila v pôrodnej izbe a umožnilo mi to vyšší komfort. Od začiatku už mohol byť pri mne ako podpora manžel, čo som veľmi ocenila. Veľký rozdiel oproti prvému pôrodu. Klobúk dole.

  Vladimíra Leškováčová, 33 rokov, Humenné

 • Rodila som tu už dvakrát a zmenu vnímam veľmi príjemne. Je to rozhodne pozitívnejšie pre mamičky ako to, čo bolo kedysi. Všetko je krajšie. Vítam možnosť otca pri pôrode, celkové vybavenie je na úrovni a pôsobí na mňa dobre.

  Ivana Lepótová, Humenné, 38 rokov

 • Naposledy som tu rodila pred 9 rokmi. Teraz sa akosi viac tešíme na pôrod. Asi je to tým, že je to tu teraz lepšie, krajšie, všetko vo vyššej kvalite. Od príjmu až po pôrod môžem byť v jednej miestnosti. Vítané sú tu návštevy, je tu wifi, čo je v dnešnej dobre veľké plus.

  Jana Joneková, Humenné, 31 rokov

 • Registrujem, že pôrodnica je vynovená. Porodili mi tu aj kamarátky a odporúčali mi to. Je tu vraj príjemný personál, rozbiehajú sa naplno kurzy predpôrodnej prípravy. Aj pre mňa ako pre prvorodičku to veľmi vítam.

  Veronika Turcovská, Lieskovec, okr. Humenné, 27 rokov

 • Humenskú pôrodnicu by som odporučila kvôli skvelej starostlivosti tak o mamičku, ako aj o dieťatko. Absolvovala som tu výbornú edukačnú prípravu, ktorá mi teraz pomáha. Celkovo hodnotím prístup personálu a vybavenie pôrodnice na jednotku.

  Michaela Sabo, Humenné, 28 rokov

 • Od môjho posledného pôrodu sa tu toho veľa zmenilo. Hlavne pôrodné izby a izby na šestonedelí nespoznávam. Páči sa mi, že oveľa viac je tu rešpektované súkromie a intimita žien. Každá pôrodná izba má vlastnú sprchu a z postele vedia urobiť pôrodné lôžko, nikam sa už mamička od príjmu nepresúva. Celkovo som tu bola veľmi spokojná.

  Miroslava Rabajdová, Humenné, 31 rokov

 • Moje rozhodnutie pre humenskú pôrodnicu bolo jednoznačné, pretože smeočakávali, že dcérka príde na svet o 3 týždne skôr a je tu perfektné novorodenecké oddelenie, ktoré sa o bábätká perfektne postará práve aj v takých prípadoch, ako sme boli my. Túto pôrodnicu by som odporúčala hlavne kvôli personálu. Je tu nový primár a perfektne to tu všetko funguje. Všetko mi vysvetlili, čo veľmi oceňujem. Nikoleta Lukáčová, Humenné, 30 rokov …

  Moje rozhodnutie pre humenskú pôrodnicu bolo jednoznačné, pretože smeočakávali, že dcérka príde na svet o 3 týždne skôr a je tu perfektné novorodenecké oddelenie, ktoré sa o bábätká perfektne postará práve aj v takých prípadoch, ako sme boli my. Túto pôrodnicu by som odporúčala hlavne kvôli personálu. Je tu nový primár a perfektne to tu všetko funguje. Všetko mi vysvetlili, čo veľmi oceňujem.

  Nikoleta Lukáčová, Humenné, 30 rokov

 • Bývame v Humennom, tak som nad inými možnosťami pôrodu ani neuvažovala. Výhodou je, že je to tu zrekonštruované, zmena oproti pôvodnému stavu na fotkách sa mi veľmi páči. Na pôrod sa veľmi teším, verím, že budeme mať dobrú skúsenosť v tejto pôrodnici.

  Anna Makutová, Humenné, 27 rokov

 • Prístup lekárov aj celého personálu bol vynikajúci. Všetci boli ochotní, v noci som si mohla oddýchnuť, keď sa mi postarali o maličkú. Páčilo sa mi, ako to je vynovené. Je to fakt nadštandardné, a pri tom za to neplatím. To je super. Celé oddelenie je veľmi pekné. Pôrod v Humennom odporúčam a ak sa podarí, tak určite aj druhý pôrod budeme chcieť absolvovať v tejto pôrodnici.

  Tatiana Kováčová, Hatalov pri Michalovciach, 29 rokov

 • Na internete som čítala veľa dobrých recenzií o Humennom. Všetky dievčatá, ktoré tu rodili chválili túto pôrodnicu. S mojim druhom sme si ju prišli najskôr pozrieť. Boli sme milo prekvapení, tak som sem prišla rodiť aj ja. Pôrodná izba bola skvelá. Mala som súkromie v príjemnom prostredí, žiaden stres a trauma. Všetko na mňa pôsobilo ukľudňujúco. Bola som spokojná.

  Jana Tkáčová, Malčice, 29 rokov

 • Aj touto cestou by sme sa chceli spolu s manželom poďakovať neonatológii Humenné za ich krásny, ľudský a profesionálny prístup. S našou dcérkou sme tam boli počas letných mesiacov 55 dní. Naša dcérka mala veľmi vážnu diagnózu a bohužiaľ pred 2 mesiacmi zomrela. Nikdy nezabudneme koľko úsilia , lásky a sily pani primárka Vasilová vynaložila spolu s jej tímom. Osobitne vyzdvihujeme prístup pani Ivetky Sedláčkovej, ktorá bola anjelom našej malej Anny Márie. Za j…

  Aj touto cestou by sme sa chceli spolu s manželom poďakovať neonatológii Humenné za ich krásny, ľudský a profesionálny prístup. S našou dcérkou sme tam boli počas letných mesiacov 55 dní. Naša dcérka mala veľmi vážnu diagnózu a bohužiaľ pred 2 mesiacmi zomrela. Nikdy nezabudneme koľko úsilia , lásky a sily pani primárka Vasilová vynaložila spolu s jej tímom. Osobitne vyzdvihujeme prístup pani Ivetky Sedláčkovej, ktorá bola anjelom našej malej Anny Márie. Za jej lásku, prístup a prácu s našou Aninkou. Pani primárka obetavá a milujúca svoju prácu. Skláňame sa pred nimi, lebo sú to ľudia, ktorí dávajú toľko lásky do svojho povolania a sú to veľké bojovníčky, ktoré vybojujú život za naše deti.

  Ďakujeme. Anna a Martin Ondrejovi

Kontakt

Oddelenie sa nachádza na prvom poschodí pavilónu C Nemocnice A. Leňa Humenné, a. s., úsek fyziologických novorodencov v pavilóne B.

057/ 770 6333

Novorodenecké oddelenie – primárka: 057/ 770 6277
Novorodenecké oddelenie – vedúca sestra: 057/ 770 6036
Novorodenecké oddelenie – intenzívka: 057/ 770 6333
Novorodenecké oddelenie – rooming: 057/ 770 6365

NÁVŠTEVNÉ HODINY:

 • Pondelok       14:00 – 17:00
 • Utorok            14:00 – 17:00
 • Streda            14:00 – 17:00
 • Štvrtok           14:00 – 17:00
 • Piatok             14:00 – 17:00
 • Sobota            14:00 – 17:00
 • Nedeľa            14:00 – 17:00

Po dohode s lekárom možné návštevy aj mimo uvedených hodín.

Nemocnica A. Leňa Humenné, a.s.
Nemocničná 7, 066 01 Humenné

Galéria

Liečebné možnosti/výkony

Zdravotná starostlivosť o novorodenca je poskytovaná v zmysle Koncepcie neonatológie.

Bonding – zlatá hodinka po pôrode
Ak to stav matky a dieťaťa dovoľuje,  realizujeme  po pôrode  bonding, metódou skin to skin do prvého prisatia dieťaťa k prsníku.  Fyziologický novorodenec ostáva s matkou na pôrodnej izbe 2 hodiny, následne je spolu s matkou prevezený na oddelenie fyziologického novorodenca. Staráme sa o novorodenca od pôrodu po jeho prepustenie z oddelenia.

Rooming-in
V časti fyziologických novorodencov pracujeme systémom Rooming-in, čo znamená, že novorodenec je pri svojej matke celých 24 hodín.

Laktačné poradenstvo
Snažíme sa, aby každý novorodenec bol dojčený a podporujeme rozvoj laktácie u matky.

Skríningové vyšetrenia novorodencov
Novorodencovi poskytujeme komplexnú starostlivosť, vykonávame všetky predpísané skríningové vyšetrenia, vrátane vyšetrenia sluchu, vrodenej katarakty, sonografické vyšetrenia mozgu a obličiek, deti sú sledované aj monitormi dychu priamo na lôžku. V prípadoch intenzívnejšej novorodeneckej žltačky  máme možnosti rôznych typov fototerapie.
 
Jednotka intenzívnej starostlivosti o novorodenca
Súčasťou oddelenia je intenzívna starostlivosť o nezrelých a patologických novorodencov, spádovou oblasťou pre týchto novorodencov je okres Humenné, Snina, Medzilaborce a Vranov n/T. V rámci JISN a JRSN sa staráme o novorodencov narodených po 29. týždni gravidity a s pôrodnou hmotnosťou nad 1 250 g. Sme schopní poskytnúť umelú a podpornú pľúcnu ventiláciu, v indikovaných prípadoch podať surfaktant, monitorovať a zabezpečiť starostlivosť o základné životné prejavy.
Týmto novorodencom poskytujeme nepretržitú špecializovanú starostlivosť, vykonávame skríningové vyšetrenia, máme dostupných všetkých potrebných lekárov špecialistov a spoločné vyšetrovacie zložky 24 hodín denne.
Na oddelení disponujeme prístrojovým vybavením, ktoré umožňuje rádiologické a ultrazvukové vyšetrenia priamo na oddelení, pri inkubátoroch a postieľkach detí. Pretože pobyt týchto detí je dlhší, prijímame na túto časť oddelenia k dieťaťu aj jeho matku, ktorú zacvičíme do starostlivosti o svoje dieťa.

Prevozová služba
Súčasťou oddelenia je prevozová služba, sme schopní zabezpečiť špeciálny prevoz chorého novorodenca zo spádovej oblasti aj s možnosťou podpornej i umelej pľúcnej ventilácie.

Banka ženského mlieka
Na oddelení máme banku ženského mlieka na preklenutie obdobia, kedy vlastná matka nemá dostatok mlieka pre svoje dieťa.

Ambulantná starostlivosť o rizikových novorodencov
Pre prepustených rizikových novorodencov poskytujeme aj špecializovanú ambulantnú starostlivosť s ordinačnými hodinami denne od 11,00 hod do 15,00 hod., vrátane sonografického sledovania, ktoré vykonávane u objednaných detí v utorok a vo štvrtok od 11,30 hod. do 14,00 hod.
 
Centrum na imunoprofylaxiu Synagisom u najrizikovejších detí
Od roku 2006 sme centrom na imunoprofylaxiu Synagisom u najrizikovejších detí ako prevencia a  vírusového ochorenia dýchacích ciest RSV.

Úspechy novoredeneckého oddelenia

Hodnotenie pôrodníc 2019

 • 1. miesto v Prešovskom kraji v expertnom hodnotení pôrodníc (Jednotka medzi pôrodnicami)
 • 3. miesto na Slovensku (Hodnotenie pôrodníc mamičkami)
 • 1. miesto na Slovensku na úrovni neonatologickej starostlivosti III. (Jednotka medzi pôrodnicami)

Liga výnimočných 2019

 • MUDr. Mária Vasilová – Sieň slávy

Liga výnimočných 2015

 • Novorodenecké oddelenie – najlepšie oddelenie

Úspechy MUDr. M. Vasilovej

 • držiteľka Striebornej a Zlatej medaile Slovenskej lekárskej spoločnosti Jána Evangelistu Purkyně
 • za starostlivosť o nedonosené deti jej v roku 2014 pod záštitou prezidenta republiky udelili ocenenie Purpurové srdce
 • v rokoch 2012 a 2013 získala popredné miesta v ankete TOP lekári Slovenska v odbore pediatria a neonatológia
 • mesto Humenné jej udelilo Cenu mesta Humenné za rozvoj starostlivosti o dieťa v tomto regióne.

Personálne obsadenie

Buďme spolu v kontakte

Zadajte Váš email a odoberajte naše novinky a tipy.
Posielame max. 1x za mesiac.

(Required)