Prejsť na obsah
Nemocnica Topoľčany

Pediatrické oddelenie

Návštevné hodiny
  • Pondelok 14:00 - 16:00
  • Utorok 14:00 - 16:00
  • Streda 14:00 - 16:00
  • Štvrtok 14:00 - 16:00
  • Piatok 14:00 - 16:00
  • Sobota 14:00 - 16:00
  • Nedeľa 14:00 - 16:00
Kontakt
Pavlovova 17, 955 20 Topoľčany
marta.moravcikova@pentahospitals.sk

Pediatrické oddelenie sa nachádza v pavilóne LP 240 na prízemí.
Tel: +421 38 / 38 24 408

O oddelení

MEDICÍNSKE VÝKONY

Komplexnú ústavno- liečebno – preventívnu starostlivosť o hospitalizovaného pacienta v odbore pediatria vo vekovej kategórii do 19 rokov- pri akútnych a chronických ochoreniach v celom spektre diagnóz – internistické ,neurologické oftalmologické traumatologické, chirurgické, ktoré nevyžadujú operačné riešenie.,  ďalej poruchy vedomia a intoxikácie  bez nutnosti ventilačnej podpory. Úzko spolupracujeme so spoločnými vyšetrovacími zložkami a využívame tiež konziliárne služby lekárov z iných oddelení nemocnice.  Deťom poskytujeme aj rehabilitačnú starostlivosť.

Súčasne  zabezpečujeme  ústavnú  pohotovostnú starostlivosť  pre  akútne chorých  pacientov  od  22.hod do   7.00 hod  .

Máme zabezpečenú externú konziliárnu činnosť detského kardiológa dermatológa,otorinolaryngológa , psychológa a psychiatra. Významne spolupracujeme s detskou klinikou DFN v Nitre a detskou klinikou DFN v Bratislave.

UNIKÁTNE MEDICíNSKE VÝKONY

V diagnostike atypických pneumónií realizujeme cytologické vyšetrenie na chlamýdie  imunofluorescenčným testom.

DOPLNKOVÉ INFORMÁCIE

Vážení rodičia , našou snahou je zabezpečiť Vám a Vášmu dieťaťu počas nevyhnutného liečebného pobytu v našom nemocničnom zariadení čo najpríjemnejšiu atmosféru so  želaním skorého  uzdravenia .Aby hospitalizácia    v nemocnici  nebola  len traumatizujúcim   zážitkom poskytujeme  deťom pokiaľ  im to  zdravotný stav  dovolí  pobyt  v detskom kútiku pod  dohľadom   pedagogického personálu .Detský  kútik je  vybavený   okrem hračiek aj  videom , TV  a počítačom.  Spolupracujeme  aj  s občianskym  družením   Červené  nosy  , ktoré  v pravidelných intervaloch  navštevujú naše  zariadenie  a obveseĺujú našich  detských  pacientov. Dúfame,  že  hospitalizácia  dieťaťa  sa  takto  nestane  negatívnym zážitkom  v jeho  živote ,  v čom nám pomôže naše  spoločné  úsilie a spolupráca  s Vami.

TYPY IZIEB

počet lôžok: 30

1 lôžková- 2

2 lôžková -9

3 lôžková -3

VYBAVENIE

televízor, chladnička

Personálne obsadenie

Buďme spolu v kontakte

Zadajte Váš email a odoberajte naše novinky a tipy.
Posielame max. 1x za mesiac.

(Required)