Prejsť na obsah
Podcast - Informácie pre mamičky

Moja pôrodnica Rimavská Sobota

V pôrodnici v Rimavskej Sobote vám ponúkame prežiť najkrajšie chvíle vášho života v príjemnom prostredí, ktoré je otvorené vašim predstavám a požiadavkám. Našou snahou je vytvoriť pre vás a vaše bábätko komfortné podmienky, pocit bezpečia a istoty, aby ste si z našej nemocnice odniesli tie najpríjemnejšie spomienky.

Oznam Ministerstva zdravotníctva SR

V súvislosti s implementáciou 3. vlny opatrení proti byrokracii boli uvedené do praxe funkcionality týkajúce sa životnej situácie narodenia dieťaťa, ktoré prinášajú zjednodušenie pre rodičov dieťaťa a tiež pre lekárov, ako sú: elektronizácia hlásenia o narodení, zápis potvrdenia pre príspevok pri narodení dieťaťa prostredníctvom ezdravia a nahlásenie dohôd o poskytovaní všeobecnej zdravotnej starostlivosti novorodencom.
Link:  Narodenie dieťaťa – ezdravie (ezdravotnictvo.sk)

Benefity

 • Jednotka medzi pôrodnicami

  Pôrodnica v Rimavskej Sobote získala 1. miesto v Banskobystrickom kraji na základe hodnotenia mamičiek.

  Viac
 • Pôrodný plán

  Pôrodný plán je dokument, ktorý vzniká po vzájomnej diskusii medzi vami a personálom pôrodnice.

  Viac
 • Predpôrodná príprava

  Budúce mamičky majú možnosť absolvovať predpôrodnú prípravu, ktorá im ukáže ako sa dobre pripraviť na pôrod.

  Viac
 • Odber pupočníkovej krvi

  Mamička môže v pôrodnici požiadať o odobratie a uchovanie pupočníkovej krvi.

  Viac
 • Otec pri pôrode

  Prítomnosť otecka, alebo inej blízkej osoby pri pôrode je často dôležitou možnosťou stať sa súčasťou najkrajších okamihov rodiny.

  Viac
 • Výpožičné miesto monitoru dychu

  Pôrodnica v Rimavskej Sobote vám v spolupráci s nadáciou Križovatka umožňuje požičať si monitor dychu bábätka domov.

 • 50% zľava na VIP izbe Dôvera

  Pre poistenkyne zdravotnej poisťovne Dôvera je pripravená 50% zľava na pobyt vo VIP izbe.

 • WIFI

  Pôrodnica ponúka mamičkám možnosť byť so svojimi blýzkymi prostredníctvom bezplatného internetového pripojenia wi-fi.

  Viac

Služby

 • PÔRODNÍCTVO

  V rámci pôrodníctva poskytujeme pacientkam komplexnú predpôrodnú prípravu, odvedenie samotného pôrodu a popôrodnú starostlivosť.

  Viac
 • GYNEKOLÓGIA

  Na oddelení poskytujeme zdravotnú starostlivosť pacientkám s gynekologickými ochoreniami v rozsahu ústavnej hospitalizácie alebo jednodňovej zdravotnej starostlivosti.

  Viac
 • NEONATOLÓGIA

  Neonatológia je v našej nemocnici súčasťou pediatrického oddelenia, má 2 úseky, úsek fyziologických novorodencov a Jednotku intenzívnej a resuscitačnej starostlivosti.

  Viac
 • POBYT NA ODDELENÍ

  Našou snahou je, aby ste sa na našom oddelení počas hospitalizácie cítili čo najpríjemnejšie.

  Viac
 • PRAKTICKÉ INFORMÁCIE

  Všetko čo potrebujete vedieť o zdravotnej starostlivosti, príprave či návštevách.

  Viac

Požičiavame monitory dychu

Mamičky môžu využiť benefit nemocnice, ktorá spolupracuje s Nadáciou Križovatka na prevencii Syndrómu náhleho úmrtia dojčiat (SIDS). Finančným darom 48,- eur podporia nadáciu a zároveň tým získajú nárok na 6 mesiacov zapožičania si monitoru dychu Babysense do domáceho prostredia.

Nemocnice sú v projekte „MAMIČKA, DÝCHAM“ zapojené už niekoľko rokov. Bližšie informácie o projekte „Mamička, dýcham“:
http://www.nadaciakrizovatka.sk/o-projekte

NÁŠ TÍM ŠPECIALISTOV

 • MUDr. Ondrej Balco

  Gynekológ/Pôrodník. Pôsobí ako primár Gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia v Rimavskej Sobote od januára 2008.

  Viac
 • MUDr. Miloš Tybor

  Na gynekologicko-pôrodníckom oddelení pracuje od roku 1998, od 1.2.2018 pôsobí na pozícii zástupcu primára.

  Viac
 • MUDr. Zuzana Tompošová

  Pôsobí ako lekár špecialista na Gynekologicko-pôrodníckom oddelení v Rimavskej Sobote.

  Viac
 • MUDr. Augustín Nagy

  Pracuje na Gynekologicko-pôrodníckom oddelení v Rimavskej Sobote od roku 1988, kedy ukončil štúdium na JLF UK v Martine.

  Viac
 • MUDr. Eva Fašková, PhD.

  Pracuje na Gynekologicko – pôrodníckom oddelení od roku 2014. Vyštudovala Lekársku fakultu Karlovej Univerzity, odbor všeobecné lekárstvo.

  Viac
 • MUDr. Mária Nagyová

  pracuje na gynekologicko – pôrodníckom oddelení v Rimavskej Sobote od roku 2015. Ukončila štúdium na UPJŠ v Košiciach v r. 2010. Atestačnú skúšku z gynekológie a pôrodníctva absolvovala v r. 2017.

  Viac
 • MUDr. Danka Dragijská

  Pracuje na Detskom oddelení v Rimavskej Sobote od ukončenia LF UPJŠ v Košiciach v r.1986.

  Viac
 • MUDr. Jana Hrablayová

  V nemocnici na pediatrickom oddelení pracuje od r.1988, kedy ukončila Pediatrickú fakultu UK v Bratislave.

  Viac
 • MUDr. Edina Imreczeová

  Pôsobí na gynekologicko-pôrodníckom oddelení v Nemocnici Rimavská Sobota od r. 2018.

  Viac
 • MUDr. Peter Križo

  Pracuje na gynekologicko-pôrodníckom oddelení v Nemocnici Rimavská Sobota od r. 2019.

  Viac
 • Mgr. Jana Kuráková

  Pôsobí ako vedúca sestra na pediatrickom oddelení. Do nemocnice na pediatrické oddelenie nastúpila v roku 1992.

  Viac
 • Bc. Adriana Kováčová

  Vedúca pôrodná asistentkanNa gynekologicko – pôrodníckom  oddelení pracuje od r. 1987, kde koordinuje činnosť pôrodných asistentiek a pomocného personálu. Má ukončené vysokoškolské vzdelanie I. stupňa v odbore pôrodná asistencia, špecializačné štúdium v odbore a kvalifikačný kurz v manažmente v zdravotníctve, a v r. 1998 ukončila VOV v odbore DPA.

  Viac
 • Edita Báboľová

  Je neonatologická sestra a manažérka dennej zmeny pre JRSN úsek a úsek fyziologických novorodencov.

 • Erika Demkovičová

  Lektorka psychofyzickej prípravy na pôrodnpracuje na gynekologicko – pôrodníckom oddelení ako manažérka dennej smeny.  Má ukončené špecializačné štúdium v odbore, je certifikovanou lektorkou PFP v našom zariadení. Na gynekologicko – pôrodníckom oddelení pracuje od r. 1988.

 • Katarína Bukviarová

  Profesionálna laktačná poradkyňanpracuje ako pôrodná asistentka  na gynekologicko -pôrodníckom oddeleni od r.1987. V roku 2007 ukončila špecializačné štúdium -Intenzívna starostlivosť v gynekológii a pôrodníctve na SZU v Bratislave . V roku 2022 absolvovala akreditovaný študijný program  IPD – Príprava profesionálneho laktačného konzultanta.

 • MUDr. Beáta Soboňová

  pracuje na gynekologicko- pôrodníckom oddelení od r. 2021 v Rimavskej Sobote   ako sekundárny lekár, štúdium ukončila v r. 2020 na LF UK  v Bratislave. Je v príprave na atestačnú skúšku z gynekológie a pôrodníctva.

 • MUDr. Michaela Sojčiaková

  pracuje na gynekologicko – pôrodníckom oddelení v Rimavskej Sobote od roku  2022 ako sekundárny lekár. Štúdium ukončila v roku 2022 na LF UK v Bratislave . Je v príprave na atestačnú skúšku z gynekológie a pôrodníctvo.

Poďakovania

 • Do pôrodnice som chodila aj na kurz predpôrodnej prípravy, keďže šlo o prvý pôrod. Vedela som potom po kurze ako dýchať a určite tento kurz odporúčam prvorodičkám. Rodila som klasicky na novom pôrodnom lôžku, šlo to rýchlo. Kontrakcie som predychávala ešte doma, vedela som z kurzu čo robiť. Pri pôrode som mala manžela a bol mi veľkou oporou. Som na VIP izbe, chýba mi sprcha, lebo nie všade je. Ináč super.
  Petra Bystrianska, 29 r., Rimavská Sobota

 • Mám absolvovaný kurz predpôrodnej prípravy v Lučenci, lebo to mám bližšie, ale rodiť som šla už do Rimavskej Soboty. Prišla som sem za konkrétnym pôrodníkom, na ktorého som mala dobré referencie a bola som spokojná, všetko šlo podľa mojich predstáv. Aj popôrodná starostlivosť je tu výborná, personál je milý a príjemný. Určite by som ženám odporúčala pôrodnicu v Rimavskej Sobote.
  Monika Meličková, 33 rokov, Veľká Ves, okr. Poltár

 • S pôrodom som bola spokojná už pri prvom dieťati, tak som sem prišla opäť. Chcela som toho istého pôrodníka, tak som si zaplatila túto službu. Predtým som nemala VIP izbu, ale aj tak to bolo postačujúce. Teraz som už chcela kvôli rodine a návštevným hodinám nadštandard. Sprcha sa mi zišla. Celkovo veľmi dobre hodnotím pôrodnicu, sú tu až rodinné vzťahy s mamičkami, veľmi priateľská atmosféra. Cítila som sa tu priam ako doma. Veľmi dobrá skúsenosť, skvel…

  S pôrodom som bola spokojná už pri prvom dieťati, tak som sem prišla opäť. Chcela som toho istého pôrodníka, tak som si zaplatila túto službu. Predtým som nemala VIP izbu, ale aj tak to bolo postačujúce. Teraz som už chcela kvôli rodine a návštevným hodinám nadštandard. Sprcha sa mi zišla. Celkovo veľmi dobre hodnotím pôrodnicu, sú tu až rodinné vzťahy s mamičkami, veľmi priateľská atmosféra. Cítila som sa tu priam ako doma. Veľmi dobrá skúsenosť, skvelá starostlivosť.
  Jarmila Reisingerová, 29 r., Rimavská Sobota

 • Pôrodnicu v Lučenci som videla, keď tam rodila moja sestra a uvedomila som si, že v Rimavskej je krajšie, lepšie vybavenie, tak som prišla rodiť sem a neľutujem. Chodila som sem aj na kurz predpôrodnej prípravy, kde nám pôrodnicu krásne predstavili. Všetci sú tu veľmi ochotní. Laktačná poradkyňa nás učila techniky dojčenia. Aj strava mi vyhovovala, čakala som niečo horšie. S vybavením izby som nadmieru spokojná, mám priamo sprchu na izbe. Pri prepustení domov …

  Pôrodnicu v Lučenci som videla, keď tam rodila moja sestra a uvedomila som si, že v Rimavskej je krajšie, lepšie vybavenie, tak som prišla rodiť sem a neľutujem. Chodila som sem aj na kurz predpôrodnej prípravy, kde nám pôrodnicu krásne predstavili. Všetci sú tu veľmi ochotní. Laktačná poradkyňa nás učila techniky dojčenia. Aj strava mi vyhovovala, čakala som niečo horšie. S vybavením izby som nadmieru spokojná, mám priamo sprchu na izbe. Pri prepustení domov ma o všetkom poučili.
  Dana Gabinová, 28 rokov, Lučenec

 • Od môjho prvého pôrodu sa to tu zmenilo k lepšiemu. Teraz to bolo pokojnejšie, ale možno to bol aj tým, že som rodila cez víkend. Mala som nadštandard, tým pádom ma mohla navštevovať kedykoľvek rodina. Personál bol veľmi starostlivý. Rodila som už na novom pôrodnom lôžku a bolo to oveľa komfortnejšie ako na starom. Určite by som tu v Rimavskej Sobote odporúčala rodiť.
  Andrea Pintérová, 34 r., Rimavská Sobota

 • Moje rozhodnutie bolo jednoznačné pre Rimavskú, aj keď pracujem v Bratislave. Dôverujem tu zdravotnej starostlivosti. O seba aj o dieťa. Preferujem rodinnú atmosféru, čo v menšom meste asi skôr dosiahnem. Pôrodnica má skvelé referencie v rámci širšieho okolia. Bola som tu operovaná na gynekologickom oddelení a maximálna spokojnosť so službami. Rada by som mala nadštandardnú izbu a partnera pri pôrode. Ako benefit vnímam aj kurz predpôrodnej prípravy, už mi zostávaj…

  Moje rozhodnutie bolo jednoznačné pre Rimavskú, aj keď pracujem v Bratislave. Dôverujem tu zdravotnej starostlivosti. O seba aj o dieťa. Preferujem rodinnú atmosféru, čo v menšom meste asi skôr dosiahnem. Pôrodnica má skvelé referencie v rámci širšieho okolia. Bola som tu operovaná na gynekologickom oddelení a maximálna spokojnosť so službami. Rada by som mala nadštandardnú izbu a partnera pri pôrode. Ako benefit vnímam aj kurz predpôrodnej prípravy, už mi zostávajú len posledné dve témy. Je to pre mňa v každom smere prínosné.
  Silvia Mišáková, Rimavská Sobota, 29 rokov

 • dem rodiť do Rimavskej Soboty, lebo odtiaľ pochádza manžel a počula som len dobré referencie. Chcela by som, aby bol so mnou manžel pri pôrode, aktívne sa o to zaujíma, absolvovali sme spolu aj kurz predpôrodnej prípravy. Lektorka Erika je úžasná. Priala by som si priateľskú, až rodinnú atmosféru. Počula som, že sa snažia vyjsť v ústrety požiadavkám mamičiek, že si môžeme dokonca vytvoriť spoločne pôrodný plán, tak verím, že to bude pre mňa krásny zážito…

  dem rodiť do Rimavskej Soboty, lebo odtiaľ pochádza manžel a počula som len dobré referencie. Chcela by som, aby bol so mnou manžel pri pôrode, aktívne sa o to zaujíma, absolvovali sme spolu aj kurz predpôrodnej prípravy. Lektorka Erika je úžasná. Priala by som si priateľskú, až rodinnú atmosféru. Počula som, že sa snažia vyjsť v ústrety požiadavkám mamičiek, že si môžeme dokonca vytvoriť spoločne pôrodný plán, tak verím, že to bude pre mňa krásny zážitok.

 • Bývam tu a počula som len samé dobré referencie, tak ani neriešim ísť rodiť niekam inam. Kamarátky mi tu rodili a boli spokojné. Videla som aj video a izby vyzerajú pekne, celé vybavenie, nové pôrodné lôžko majú tiež. Keďže je tu spokojnosť žien, idem sem aj ja. Chcela by som mať partnera pri pôrode, chodievam aj na kurz prípravy, je tu možnosť obhliadky, takže vo všetkom, čo si prajem mi vyjdú v ústrety. Mám pocit, že viem, do čoho idem a teším sa na to.Ane…

  Bývam tu a počula som len samé dobré referencie, tak ani neriešim ísť rodiť niekam inam. Kamarátky mi tu rodili a boli spokojné. Videla som aj video a izby vyzerajú pekne, celé vybavenie, nové pôrodné lôžko majú tiež. Keďže je tu spokojnosť žien, idem sem aj ja. Chcela by som mať partnera pri pôrode, chodievam aj na kurz prípravy, je tu možnosť obhliadky, takže vo všetkom, čo si prajem mi vyjdú v ústrety. Mám pocit, že viem, do čoho idem a teším sa na to.
  Aneta Simonová, Rimavská Sobota, 33 rokov

 • Každému, komu som povedala, že uvažujem medzi Lučencom a Rimavskou mi povedal, že jednoznačne Rimavská Sobota. Čo som videla vo videu pôrodnice na webe, veľmi ma to oslovilo. Celé prostredie vyzerá veľmi pekne a príjemne. Takže aj pre vystrašené mamičky ako som ja je to určite dobrá voľba. V každom prípade dôverujem tejto pôrodnici.
  Linda Práčková, Lučenec, 29 rokov

 • Čítala som, že je to jedna z najlepších pôrodníc, a tiež je to pre mňa blízko, tak som ani neváhala. Rozhodne sa mi to potvrdilo. Bola som tu dlhšie, keďže som mala rizikové tehotenstvo a chodila som sem častejšie. S kým som sa stretla, každý pomáha, ozaj maximálna spokojnosť. Najviac by som vyzdvihla personál aj lekárov, aj sestričky. Veľkí odborníci. A potom čistotu. Je to veľmi dôležité a fakt je to tu všetko voňavé. Som spokojná.Judit Varga, Jesenské, o…

  Čítala som, že je to jedna z najlepších pôrodníc, a tiež je to pre mňa blízko, tak som ani neváhala. Rozhodne sa mi to potvrdilo. Bola som tu dlhšie, keďže som mala rizikové tehotenstvo a chodila som sem častejšie. S kým som sa stretla, každý pomáha, ozaj maximálna spokojnosť. Najviac by som vyzdvihla personál aj lekárov, aj sestričky. Veľkí odborníci. A potom čistotu. Je to veľmi dôležité a fakt je to tu všetko voňavé. Som spokojná.
  Judit Varga, Jesenské, okres Rimavská Sobota, 31 rokov

 • S personálom pôrodnice som veľmi spokojná. Starajú sa o nás veľmi dobre. Vybavenie izieb je tiež tak akurát. Som na obyčajnej izbe, ale máme tu vlastnú sprchu, vaničku pre dieťa. Bola už za mnou aj laktačná poradkyňa a rehabilitačná sestra, ktorá mi ukazovala cviky s hlavičkou, lebo synček si ju ťahá stále do boku. Určite by som tu odporúčala rodiť.
  Barbora Tóthová, Lučenec, 22 rokov

 • Najviac na tejto pôrodnici oceňujem predpôrodnú prípravu. Absolvovala som celý kurz, keďže som prvorodička. Vďaka tomu som lepšie zvládla pôrod, hlavne dychové cvičenia boli nápomocné. Pri samotnom pôrode som mala skvelé pôrodné asistentky, radili, pomáhali. Bola som na štandardnej izbe a úplne to postačovalo. Majú to útulne zariadené, bábätká boli stále s nami, čo veľmi oceňujem.
  Nikoleta Miková, Rimavská Sobota, 28 rokov

 • Pre pôrodnicu v Rimavskej Sobote som sa rozhodla kvôli veľkej dôvere voči lekárom a taktiež kvôli tomu, že na oddelení šestonedelia môžeme byť so svojim bábätkom nepretržite spolu.
  Lucia Polčániová, Tisovec, 27 rokov

 • V pôrodnici v Rimavskej Sobote by som odporúčala rodiť každej budúcej mamičke, lebo je tu ozaj milý personál, starali sa o mňa ukážkovo pred pôrodom  a aj po pôrode nebol žiaden problém. Ukazovali mi ako kojiť, prebaľovať, masírovať bábätko. Na izbe je tiež veľmi dobré vybavenie. Bola som spokojná.
  Katarína Kotmanová-Vetráková, Rimavská Sobota, 36 rokov

 • Žijeme v Bratislave, ale do Rimavskej Soboty som prišla rodiť na základe výborných referencií. Vytvorili nám tu skvelé podmienky a priam rodinnú atmosféru. Bol to pre mňa nádherný zážitok. Otecko bol tiež pri pôrode. Viem si predstaviť mať čoskoro aj druhé dieťa. Túto pôrodnicu budem určite ďalej odporúčať.
  Miroslava Hambálková, Bratislava, 32 rokov

Kontakty

Nemocnica Svet zdravia Rimavská Sobota
Svet zdravia, a. s.
Všeobecná nemocnica Rimavská Sobota
Šrobárova 1, 979 12 Rimavská Sobota
Gynekologicko – pôrodnícke oddelenie sa nachádza v pavilóne A, na 1. a 2. poschodí.
Úsek fyziologických novorodencov sa nachádza v pavilóne A na 2.poschodí.
Jednotka intenzívnej a resuscitačnej starostlivosti o novorodencov sa nachádza v pavilóne A na 3.poschodí.

E-mailová adresa: porodnyplan.rs@svetzdravia.com
Tel: +421 905 355 759

Telefonické kontakty:
Primár GPO 047/ 56 12 526
Vedúca sestra GPO 047/ 56 12 513
Vyšetrovňa – gynekológia 047/ 56 12 529
Primárka pediatrického oddelenia 047/ 56 12 531
Vedúca sestra pediatrického oddelenia 047/ 56 12 528
Úsek fyziologických novorodencov 047/56 12 514
Úsek patologických novorodencov 047/ 56 12 517
Úsek fyziologických novorodencov 047/ 56 12 521

Konzultačné služby pre poistencov zdravotnej poisťovne Dôvera poskytujeme na telefónnom čísle 0905 477 595 v čase 15:00 – 16:00

Návštevné hodiny

Pondelok:
13:00 – 16:00
Utorok:
13:00 – 16:00
Streda:
13:00 – 16:00
Štvrtok:
13:00 – 16:00
Piatok:
13:00 – 16:00
Sobota:
13:00 – 16:00
Nedeľa:
13:00 – 16:00

Napíšte nám

Max. file size: 32 MB.
(Required)

Buďme spolu v kontakte

Zadajte Váš email a odoberajte naše novinky a tipy.
Posielame max. 1x za mesiac.

(Required)