Prejsť na obsah

Moja pôrodnica Vranov nad Topľou

V pôrodnici nemocnice vo Vranove nad Topľou vám ponúkame prežiť najkrajšie chvíle vášho života v príjemnom prostredí, ktoré je otvorené vašim predstavám a požiadavkám. Pôrodnícke oddelenie prešlo kompletnou rekonštrukciou, moderné priestorové a prístrojové vybavenie zabezpečuje komplexnú predpôrodnú prípravu, samotný pôrod a popôrodnú starostlivosť. Vytvorenie pôrodného plánu, relaxačná hudba a vysoko profesionálny personál pôrodnice napomáhajú čo najpríjemnejšiemu priebehu pôrodu a pobytu v nemocnici. Našou snahou je vytvoriť pre vás a pre vaše bábätko komfortné podmienky, pocit bezpečia a istoty, aby ste si z našej nemocnice odniesli tie najpríjemnejšie spomienky.

Oddelenia pôrodnice a služby

 • Pôrodníctvo

  Pôrodnica Vranov nad Topľou v oblasti pôrodníctva zabezpečuje komplexnú predpôrodnú prípravu, samotný pôrod a popôrodnú starostlivosť.

  Viac
 • Gynekológia

  Gynekologicko – pôrodnícke oddelenie zabezpečuje komplexnú diagnostiku, liečbu a  gynekologickú operatívu (okrem onkologickej operatívy).

  Viac
 • Neonatológia – Novorodenencké oddelenie

  Neonatologický úsek – novorodenencké oddelenie vo Vranove nad Topľou poskytuje starostlivosť novorodencom od pôrodu až po prepustenie do domácej a ambulantnej starostlivosti.

  Viac
 • Oddelenie šestonedelia

  Snažíme sa, aby bol váš pobyt na oddelení šestonedelia čo najpríjemnejší aj vďaka izbám s vysokým štandardom, príjemnou vôňou, kompletne vybudovanému rooming-in systému.

  Viac
 • Príprava do pôrodnice

  Všetky potrebné informácie o návštevných hodinách, potrebách pre mamičky, príprave na pobyt v pôrodnici či všeobecných informáciách o postupoch a prípravách na zdravotnícke výkony poskytované pôrodníckym oddelením.

  Viac

Požičiavame monitory dychu

Mamičky môžu využiť benefit nemocnice, ktorá spolupracuje s Nadáciou Križovatka na prevencii Syndrómu náhleho úmrtia dojčiat (SIDS). Finančným darom 48,- eur podporia nadáciu a zároveň tým získajú nárok na 6 mesiacov zapožičania si monitoru dychu Babysense do domáceho prostredia.

Nemocnice sú v projekte „MAMIČKA, DÝCHAM“ zapojené už niekoľko rokov. Bližšie informácie o projekte „Mamička, dýcham“:
http://www.nadaciakrizovatka.sk/o-projekte

Náš tím špecialistov a lekárov pôrodnice vo Vranove nad Topľou

 • MUDr. Vladimír Spišák

  primár

  Na pozícii primára Gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia Vranovskej nemocnice pôsobí od 1.4.2012. V odbore pôsobí už 26 rokov.

  Viac
 • Mgr. Mária Lipkošová

  vedúca pôrodná asistentka

  Pôsobí ako vedúca pôrodná asistentka, zodpovedá za úroveň a kvalitu poskytovanej ošetrovateľskej starostlivosti na GPO.

  Viac
 • MUDr. Jana Jenčová

  vedúci lekár neonatologického úseku

  Od júla 2012 pôsobí na pozícii vedúcej lekárky Neonatologického oddelenia Vranovskej nemocnice.

  Viac
 • Mgr. Darina Cichá

  manažérka dennej zmeny neonatologického úseku

  Pôsobí ako manažérka dennej zmeny, zodpovedá za úroveň a kvalitu poskytovanej  starostlivosti na úseku neonatológie.

  Viac
 • Mgr. Daniela Chorcholičová

  pôrodná asistentka so špecializáciou

  Je držiteľkou certifikátu z predpôrodnej prípravy a už 4 roky vedie kurzy predpôrodnej prípravy v pôrodnici Vranov nad Topľou.

 • Bc. Mária Vasilková

  laktačná sestra

  Na Gynekologicko-pôrodníckom oddelení vo Vranovskej nemocnici pôsobí ako laktačná sestra.

 • MUDr. Stanislav Podolský

  zástupca primára

  Ako zástupca primára Gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia Vranovskej nemocnice pôsobí od 1.4.2012. V odbore pôsobí už 19 rokov

  Viac
 • MUDr. Zuzana Luteránová

  lekárka

  V roku 2015 nominovaná do Ligy výnimočných v kategórii lekár za Vranovskú nemocnicu. Je vyhľadávanou lekárkou k pôrodom, má dobré výsledky v ultrasonografii.

  Viac
 • MUDr. Lenka Pšeničňaková

  lekárka

  Ukončila štúdium na LF UPJŠ v Košiciach v roku 2009 a v roku 2017 aj špecializačné štúdium  v odbore  Gynekológia a pôrodníctvo.

 • MUDr. Michal Zelizňák

  lekár

  Okrem bežnej činnosti na oddelení vedie ambulanciu pre rizikové tehotné. Ukončil štúdium na LF UPJŠ v Košiciach v roku 1996.

  Viac
 • MUDr. Dominik Benyiczki

  lekár

  Viac
 • MUDr. Martin Mičej

  lekár

  Okrem bežnej činnosti na GP oddelení vedie ambulanciu pre rizikové tehotné. Štúdium na LF UPJŠ v Košiciach ukončil v roku 2000.

  Viac
 • MUDr. Kateryna-Mariya Mitsoda

  lekárka

  Viac
 • Bc. Martina Hudíková

  manažérka dennej zmeny gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia

  Viac
 • MUDr. Miroslava Mokroluská

  lekárka

  Viac
 • MUDr. Rebeka Kravcová

  lekárka

  Viac

Poďakovania

 • Vo vranovskej pôrodnici som po tretíkrát. Dve deti som rodila v pôvodných priestoroch. Odvtedy je to príjemná zmena. Ako plus vnímam, že sa už žena nemusí presúvať na pôrod, ale zostáva v jednom boxe. Všetko je na jednom mieste. A páči sa mi, že hneď po pôrode môže byť bábätko s nami, tak si ho môžeme užiť. Ako novinka je na oddelení hudba. Pred tým to nebolo, ale je to veľmi príjemné. Adriana Makó Gerová, Vranov nad Topľou …

  Vo vranovskej pôrodnici som po tretíkrát. Dve deti som rodila v pôvodných priestoroch. Odvtedy je to príjemná zmena. Ako plus vnímam, že sa už žena nemusí presúvať na pôrod, ale zostáva v jednom boxe. Všetko je na jednom mieste. A páči sa mi, že hneď po pôrode môže byť bábätko s nami, tak si ho môžeme užiť. Ako novinka je na oddelení hudba. Pred tým to nebolo, ale je to veľmi príjemné.

  Adriana Makó Gerová, Vranov nad Topľou

 • Páčia sa mi vynovené priestory vranovskej pôrodnice. Je to teraz veľmi moderné. Rodiť som sa tu rozhodla kvôli referenciám. Je tu vraj super personál. Ponúkajú aj epidurál na tíšenie bolesti, čo plánujem využiť.

  Mariana Čumabochová, Vranov nad Topľou

 • Vranovská pôrodnica má výborné hodnotenie medzi mamičkami. Ja to mám sem navyše aj blízko, takže nezvažujem inú pôrodnicu. Páči sa mi, že mi umožnia otecka pri pôrode. Rada by som do pôrodu absolvovala ešte obhliadku pôrodnice a kurz predpôrodnej prípravy.

  Martina Nahajová, Merník, okr. Vranov nad Topľou

 • Po 18 rokoch som tu opäť s tretím dieťaťom. Zmenilo sa to tu neskutočne. Personál je iný, milší, lepší. Celkovo je pôrodnica vynovená, pôrodná sála je modernejšia. Páčil sa mi aj prístup k pacientkam a ako nás pripravovali na pôrod. Rovnako sa mi páčilo, že rodina za mnou mohla prísť pozrieť nás.

  Dagmar Ferková, Ďurďoš, okr. Vranov nad Topľou

 • V pôrodnici som druhýkrát a vidím veľkú zmenu. Pôrodné sály sú kompletne prerobené. Je to oveľa lepšie ako pred tým. Mamička sa nikam nepresúva, má možnosť byť od príjmu po pôrod v jednej pôrodnej izbe. Hrá tu aj hudba ako novinka a je to veľmi upokojujúce. Tiež sa mi páčilo ako nám všetko vysvetľovali – kúpanie, dojčenie, prebaľovanie.

  Radka Šerešová, Čaklov, okr. Vranov nad Topľou

 • Dostala som veľmi dobré referencie od známych na vranovskú pôrodnicu. Prístup personálu všetci schválili a to je pre mňa veľmi dôležité. Chválili lekárov a sestry a to bolo rozhodujúce. Priam nad moje očakávania po vlastnej  skúsenosti. Radia, pomáhajú, dostávame veľa informácií v priebehu niekoľkých dní.  V izbe máme aj videá o dojčení a to je perfektné. Tie videá sú super. Môžeme si púšťať aj hudbu akú chceme v izbe ako muzikoterapiu. Sestry…

  Dostala som veľmi dobré referencie od známych na vranovskú pôrodnicu. Prístup personálu všetci schválili a to je pre mňa veľmi dôležité. Chválili lekárov a sestry a to bolo rozhodujúce. Priam nad moje očakávania po vlastnej  skúsenosti. Radia, pomáhajú, dostávame veľa informácií v priebehu niekoľkých dní.  V izbe máme aj videá o dojčení a to je perfektné. Tie videá sú super. Môžeme si púšťať aj hudbu akú chceme v izbe ako muzikoterapiu. Sestry majú veľa práce, ale zvládajú vystresované mamičky s profesionálnym rešpektom.

  Katarína Hladká, Benkovce, okr. Vranov nad Topľou

 • Ja som vo Vranove už rodila pred 12 rokmi. Priestory sú oveľa krajšie. Rodila som sama v boxe a manžel bol pri mne. Aj vybavenie izby je vynikajúce. Mám všetko, čo potrebujem. Zapožičiavajú aj monitory dychu, na oddelení sa dá požičať aj odsávačka a vankúš na dojčenie.

  Dáša Kalmanová, Vechec, okr. Vranov nad Topľou

Naplánujte si pôrod do detailov

Vaše pôrodné priania

Milá budúca mamička,
blíži sa termín Vášho pôrodu a my sme vďační, že ste si pre tento významný deň vybrali práve našu pôrodnicu.

Snahou nášho zdravotníckeho personálu je dopriať Vám láskavý a bezpečný priebeh pôrodu a tiež čo najkvalitnejšiu starostlivosť o Vás a Vášho novorodenca. Spoločne s tímom skúsených lekárov pôrodníkov a pôrodných asistentiek sme otvorení Vašim želaniam a predstavám, aby ste v našej pôrodnici prežili jednu z najkrajších chvíľ svojho života.

Vaše priania a predstavy spojené s pôrodom sú pre nás veľmi dôležité, a preto sme zostavili individuálny pôrodný plán, ktorý zahŕňa možnosti priebehu jednotlivých pôrodných dôb podľa Vašich želaní. Zároveň je z nášho pohľadu dôležité postupovať podľa všeobecných odporúčaní odborných spoločností a informovať Vás o odlišnostiach v jednotlivých fázach pôrodu.

Vyplniť pôrodné prianie

Kontakty

Vranovská nemocnica, a.s.
M.R. Štefánika 187/177B
093 27 Vranov nad Topľou
Pôrodnica vo Vranove nad Topľou je súčasťou Gynekologicko – pôrodníckeho oddelenia. Nachádza sa na 2 poschodí pavilónu C (chirurgický pavilón).

Telefonický kontakt:
Šestonedelie: 057/ 486 5238
Ambulancia: 057/ 486 5236

E-mail: porodnyplan.vt@pentahospitals.sk

Ordinačné hodiny:

Príjmová gynekologicko-pôrodnícka ambulancia:
Pondelok – piatok: 08:00 – 12:00
Po 16.00 a počas víkendov a sviatkov ÚPS 24 hod.

Ambulancia rizikovej tehotnosti:
Pondelok – piatok: 12:00 – 16:00

Návštevné hodiny
Pondelok 14:00 – 16:00
Utorok 14:00 – 16:00
Streda  14:00 – 16:00
Štvrtok 14:00 – 16:00
Piatok 14:00 – 16:00
Sobota 14:00 – 16:00
Nedeľa 14:00 – 16:00

Konzultačné služby pre poistencov zdravotnej poisťovne Dôvera poskytujeme na telefónnom čísle 0918 895 110 v čase 13:00 – 14:00.

Napíšte nám

Max. file size: 32 MB.
(Required)

Galéria

Moderná pôrodnica novej generácie

Pôrodnica s novým štandardom pôrodných izieb

Štandardom v novej pôrodnej izbe je dizajnový hotelový interiér, moderné polohovateľné pôrodné lôžko, detská postieľka, samostatné sociálne zariadenie so sprchou či rozkladacie kreslo pre sprevádzajúcu osobu.
Tento koncept pôrodných izieb, namiesto klasických pôrodných boxov, prispeje k bezproblémovému priebehu pôrodu. Mamičky počas pôrodu strávia v týchto izbách približne osem až desať hodín. Od prvej, po záverečnú – pôrodnú fázu ostávajú na tejto izbe a po celý čas môžu mať pri sebe blízkeho človeka, ktorý jej bude poskytovať nepretržitú podporu. Vďaka novým dvom pôrodným izbám dokážeme mamičkám poskytnúť zároveň aj viacero alternatív pre nové pôrodné polohy, zaistiť komfort a intimitu. Samozrejme v zálohe, pre naraz väčší počet prebiehajúcich pôrodov, ostáva zrekonštruovaná pôrodná sála. Kapacita pôrodnice sú 4 naraz prebiehajúcich pôrody.

Rekonštrukcia priestorov pôrodnice a gynekológie

Okrem prestavby pribudlo aj prístrojové vybavenie pre gynekologicko-pôrodnícke oddelenie ako anestéziologické prístroje, monitory vitálnych funkcií, pôrodné postele, kardiotokografy, ultrazvuky, operačné lampy, operačný stôl pre sekčnú sálu, ultrazvuky či operačné lampy. Obnovou prešla okrem sekčnej sály aj doterajšia pôrodná sála, celé pôrodné oddelenie ako aj sociálne zariadenia.
Obnova prístrojového vybavenia pre pracovisko jednodňovej gynekologickej zdravotnej starostlivosti umožňuje realizovať viaceré gynekologické výkony a tiež výkony, za ktorými doteraz museli pacientky cestovať.

Hrajúce oddelenie šestonedelia

V pacientskych izbách na šestonedelí a na chodbách pôrodnice a šestonedelia znejú nádherné autorské uspávanky z hudobnej dielne speváčky Kataríny Koščovej, hudobníka a skladateľa z Komajoty – Martina Husovkého a herečky a speváčky Veroniky Husovskej. Samotný hudobný nápad bol inšpirovaný súkromnou newyorskou klinikou, v ktorej rodila speváčka Beyoncé Knowles. Cieľom tohto projektu, je navodiť prijemnú atmosféru, zbaviť sa stresu. Terapia hudbou je jedným zo spôsobov ako zmierniť zdravotné problémy, napomáha zrelaxovaniu tela aj mysle a v neposlednom rade taktiež prispieva k udržaniu si dobrej nálady personálu v pôrodnici.
Pôrodnica vo Vranove nad Topľou okrem prívlastku „Pôrodnica novej generácie“ týmto hudobným projektom získala aj ďalší –„Hrajúca pôrodnica“, lebo mamičky a ich bábätká upokojujú uspávanky, ktoré v pôrodnici hrajú na izbách i chodbách.

Oddelenia pôrodnice a služby

Pôrodnica Vranov nad Topľou v oblasti pôrodníctva zabezpečuje komplexnú predpôrodnú prípravu, samotný pôrod a popôrodnú starostlivosť. V pôrodnici  sa vykonávajú spontánne fyziologické a patologické pôrody v PEDA, alebo s použitím ENTONOXU; sectio caesarea v celkovej alebo spinálnej anestéze;  vákuumextrakcia; manuálna lýza  placenty; indukcia pôrodov a programovanie pôrodov na žiadosť pacientky.
Na pôrodnej sále sa odvádzajú pôrody vaginálne (spontánne), medikamentózne vedené, programované pôrody, pri splnení určitých podmienok aj pôrody po predchádzajúcom cisárskom reze a pôrody koncom panvovým. Na žiadosť rodičky sa realizuje odber pupočníkovej krvi a tkaniva pupočníka. Oddelenie je vybavené novou, modernou prístrojovou technikou. Vyšetrenia sa vykonávajú  USG prístrojmi  vyššej triedy.
Za rok 2019 mala pôrodnica Vranov nad Topľou 1023 pôrodov.

BENEFITY
Pôrodnica Vranov nad Topľou má zavedený 24-hodinový rooming-in systém na všetkých izbách. Pre pacientky je k dispozícií nová forma pôrodníckej analgézie – inhalovanie zmesi Entonoxu. Pôrodnica ponúka aj možnosť výberu pôrodníka a pôrodnej asistentky, doprovod jednej, ale aj viacerých osôb pri pôrode. Oddelenie je vybavené modernou prístrojovou technikou.  Vyšetrenia sa vykonávajú novými USG prístrojmi vyššej triedy.
Na oddelení akceptujeme individuálny pôrodný plán rodičky vrátane jeho konzultácie. Bonding sa vykonáva pri každom pôrode, aj pri cisárskom reze. Pred pôrodom môžu naše rodičky využívať muzikoterapiu, hydroterapiu, cvičenie na fitloptách, aromaterapiu, či novinku vo forme bylinnej náparky. Po pôrode je na oddelení k dispozícii laktačná sestra a mamičky môžu využiť jej odborné poradenstvo.

Gynekologicko – pôrodnícke oddelenie zabezpečuje komplexnú diagnostiku, liečbu a  gynekologickú operatívu /okrem onkologickej operatívy/. Gynekológia má 12 lôžok,  z toho 3 pooperačné lôžka na intenzívnu pooperačnú starostlivosť, 1 nadštandardnú  jednolôžkovú izbu. Každá nadštandardná izba má samostatné zariadenia osobnej hygieny (WC a sprchovací kút), je vybavená  chladničkou, varnou kanvicou a televízorom.

GYNEKOLOGICKÉ VÝKONY

 • laparoskopická adnexektómia, cystektómia; hysterektómia abdominálna; hysterektómia vaginálna; adnexektómia, cystektómia abdominálna; LAVH / laparoskopicky asistovaná vaginálna hysterektómia; laparoskopia / vrátane chromopertubácie/; vaginálne plastiky;  možnosť použitia HYALOBARIER gélu (prípravok na prevenciu pooperačných zrastov) počas operácie –  nehradený poisťovňou

ZÁKROKY V RÁMCI JJAS
Jednotka jednodňovej ambulantnej starostlivosti

 • hysteroskopie; konizácie / klasické aj LOOP /; odstránenie polypov a kyretáže; incízie a extirpácie  cýst a abscesov Bartholiniho žliaz; laparoskopické sterilizácie; suburetrálne pásky / TOT, TVT / vrátane zabezpečenia urodynamického vyšetrenia

Orientačné čakacie lehoty na zákrok – cca 2 týždne (v závislosti na odsúhlasení poisťovne pacienta)

Neonatologický úsek vo Vranove nad Topľou poskytuje starostlivosť novorodencom od pôrodu až po prepustenie do domácej a ambulantnej starostlivosti. Starostlivosť poskytuje  všetkým fyziologickým  novorodencom, novorodencom s ľahšími a prechodnými adaptačnými poruchami, ako aj novorodencom, ktorí vyžadujú resuscitáciu, stabilizáciu stavu a prípravu na transport novorodenca na vyššie pracovisko.

PRÍSTROJOVÉ VYBAVENIE
Oddelenie má dostatočné prístrojové vybavenie – inkubátory, termolôžka a k dispozícii sú 3 fototerapeutické LED lampy, ktoré predstavujú úplne najnovší trend v liečbe novorodeneckých žltačiek a podstatne skracujú dobu pobytu dieťatka a mamičky na oddelení kvôli žltačke.

PO PÔRODE
Základom starostlivosti o fyziologického novorodenca je starostlivosť rooming-in – dieťa je uložené spolu s matkou na jednej izbe v bezprostrednej vzájomnej blízkosti. Spolu sú od pôrodu, kedy je podporované včasné priloženie novorodenca k prsníku matky a uloženie novorodenca na brucho matky hneď po pôrode – tzv. bonding. Novorodenec môže zostať pri matke v postieľke aj počas prvých 2 hodín po pôrode. Prítomnosť otca, alebo inej sprevádzajúcej osoby pri pôrode je taktiež  možná. Pri cisárskych rezoch je sprostredkovaný kontakt matky s dieťaťom, priložením líčko na líčko. Novorodenec je v prvých minútach stále pod dohľadom ošetrujúceho personálu.
V nemocnici pôsobí profesionálna laktačná poradkyňa, ktorá, ako aj personál oddelenia, vykonáva osvetu a vzdelávanie matiek počas pobytu v pôrodnici. K požiadavkám mamičiek sa pristupuje individuálne, nakoľko popôrodná adaptácia dieťatka aj matky je rozdielna. Oddelenie je otvorené novým metódam v ošetrovaní a starostlivosti o novorodenca.
Od roku 2010 spolupracuje pôrodnica Vranov nad Topľou – neonatologické oddelenie s Nadáciou Križovatka a sprostredkováva požičanie Apnoe monitorov – monitorov dychu.

VYŠETRENIA VYKONÁVANÉ U NOVORODENCOV
Súčasťou starostlivosti je vykonávanie skríningového vyšetrenia, vykonávame všetky predpísané vyšetrenia:

 • Apgarovej skóre
 • orientačné neurologické vyšetrenie
 • vyšetrenie postduktálnej saturácie
 • ultrazvukový skríning obličiek a ultrazvukový skríning mozgu
 • skríning  fenylketonúrie, kongenitálnej hypotyreózy, kongenitálna adrenálna hyperplázia, cystická fibróza a od.1.1.2013  bol skríning  rozšírený o  13 vrodených a dedičných ochorení
 • skríning sluchu- TEOAE – tranzietných otoakustických emísií pomocou špeciálneho prístroja
 • skríning vrodenej katarakty pomocou oftalmoskopu

NADŠTANDARDNÉ VÝKONY

 • perforácia ušníc so zavedením náušníc novorodencom – 10 eur

Pobyt na oddelení šestonedelia

Snažíme sa, aby bol Váš pobyt na oddelení šestonedelia čo najpríjemnejší. Známkami kvality nášho oddelenia sú izby s vysokým štandardom, príjemnou vôňou, kompletne vybudovaný rooming-in systém, možnosť návštev, ale i nadštandardné izby za polovičné ceny.

V pôrodnici Vranov nad Topľou sú  k dispozícii 3 predpôrodné lôžka v rámci 1. doby pôrodnej, 4 pôrodnícke lôžka (2 na pôrodnej sále a po jednom na nových pôrodných izbách. Priamo na oddelení šestonedelia je 20 lôžok  na štandardných a nadštandardných izbách a 3 pooperačné lôžka pre  intenzívnu pooperačnú starostlivosť.

Každá nadštandardná izba má samostatné zariadenia osobnej hygieny (WC a sprchovací kút), je vybavená  chladničkou, varnou kanvicou, mikrovlnou rúrou a televízorom.

V pôrodnici je ponuka ubytovania aj pre sprevádzajúce a blízke osoby na izbe spolu s rodičkou.

Pôrodnica sa v roku 2013 umiestnila na 1. mieste v hodnotení mamičiek v Sprievodcovi pôrodnicami. V roku 2014 sa umiestnila v 1. desiatke na Slovensku a na 1. mieste v Prešovskom kraji. NÁŠ TÍM GCC (SNEŽIENKY) – GPO a neonatológia –  získal 2. miesto na Slovensku.

Príprava do pôrodnice

Všetky potrebné informácie o návštevných hodinách, potrebách pre mamičky, príprave na pobyt v pôrodnici či všeobecných informáciách o postupoch a prípravách na zdravotnícke výkony poskytované oddelením. Nájdete tu aj edukačné materiály pre mamičky, ktoré pomôžu zvládnuť prvé dni so svojim malým dieťatkom.

EDUKAČNÉ MATERIÁLY

 • Prvá masáž bábätiek
 • Dojčenie
 • Starostlivosť o prsníky počas dojčenia
 • Výživa počas dojčenia
 • Kúpanie
 • Prebaľovanie
 • Životospráva v šestonedelí

NÁVŠTEVNÉ HODINY
Pondelok: 14:00 – 16:00
Utorok: 14:00 – 16:00
Streda: 14:00 – 16:00
Štvrtok: 14:00 – 16:00
Piatok: 14:00 – 16:00
Sobota: 14:00 – 16:00
Nedeľa: 14:00 – 16:00

ORDINAČNÉ HODINY

Príjmová gynekologicko-pôrodnícka ambulancia:
Pondelok – piatok: 08:00 – 12:00
Po 16.00 a počas víkendov a sviatkov ÚPS 24 hod.

Ambulancia rizikovej tehotnosti:
Pondelok – piatok    12:00 – 16:00

ČO SI VZIAŤ SO SEBOU DO PÔRODNICE
K pôrodu  si nezabudnite priniesť:

 • doklady: občiansky preukaz, tehotenský preukaz, lekárske nálezy, kartička poistenca, sobášny list osobné veci: nočné košele, uteráky, osuška, prezuvky, potreby osobnej hygieny
 • pre novorodenca: jednorazové plienky, vlhčené utierky, výbavička na domov

BABYSENSE – MONITOR NA KONTROLU DYCHU
Od roku 2010 spolupracujeme s Nadáciou Križovatka a zapožičiavame monitor za poplatok. Mamičky si môžu tento monitor zapožičať priamo na neonatologickom oddelení. Pri zapožičaní dostávajú od manažérky dennej zmeny kompletné informácie o montáži a prevádzke prístroja. Mamičky sú informované aj o ďalších preventívnych opatreniach SIDS (Syndróm náhleho kojeneckého úmrtia)
Monitor dychu je prístroj ktorý monitoruje dychovú a pohybovú aktivitu dieťaťa a slúži ako prevencia  SIDS (Syndróm náhleho dojčeneckého úmrtia)  Tento syndróm nemožno diagnostikovať dopredu, a ani moderná medicína doposiaľ neprišla so žiadnymi liečebnými prostriedkami či riešením. Je to monitorovacie zariadenie, ktoré môže rodičom pomôcť zdolať nebezpečenstvo dýchacích ťažkostí.

 • Monitor sleduje pohyby dieťaťa a spúšťa zvukový a optický signál, ak sa dychová akcia zastaví na viac ako 20 sekúnd alebo ak dychová frekvencia poklesne pod 10 nádychov za minútu.
 • Prístroj sa skladá z kontrolnej jednotky, senzorovej dosky, spojovacieho kábla a závesnej príchytky.
 • Poskytuje neustálu kontrolu dýchania prostredníctvom svetelného ukazovateľa.
 • Na prístroji pri nebezpečných zmenách dýchania zaznie výrazný zvukový signál.
 • Senzorové dosky, ktoré sa vkladajú pod matrac postieľky. Dajú sa použiť aj do kočíka na záhradu.
 • Prístroj včas indikuje vybitie batérií.
 • Je potrebné si dokúpiť 4 tužkové batérie AA, ktoré sú potrebné na prevádzku.

Buďme spolu v kontakte

Zadajte Váš email a odoberajte naše novinky a tipy.
Posielame max. 1x za mesiac.

(Required)