Prejsť na obsah

Oddelenie dlhodobo chorých

Oddelenie poskytuje zdravotnú starostlivosť pacientom s komplikáciami prevažne chronických chorôb, ktorých základné diagnózy sú známe a stav nevyžaduje intenzívne vyšetrovanie a liečbu, ale každodennú lekársku vizitu, intenzívne ošetrovanie resp. rehabilitáciu a nácvik bežných denných činností.

O oddelení

Hospitalizovaní na oddelení sú prevažne seniori, charakter odboru ale umožňuje starostlivosť o pacientov vo veku 19 rokov a viac.

Pri poskytovaní komplexnej starostlivosti o seniorov sa vychádza zo starobných zmien organizmu, multimorbidity, následnej krehkosti a zníženej adaptačnej schopnosti starého organizmu. Zameriava sa na stanovenie funkčného stavu a potenciálu seniorov a rešpektuje vplyv sociálnych faktorov na zdravotný stav seniorov a sociálne následky ich chorôb. Významnou črtou pacientov vo vyššom veku je krehkosť (nestabilita), ktorá sa prejavuje sklonom ku komplikáciám a zhoršením adaptačných mechanizmov.

Cieľom našej starostlivosti je stabilizovať a zlepšiť zdravotný stav pacienta tak, aby si čo najdlhšie udržal sebestačnosť a oddialiť jeho závislosť a odkázanosť na druhej osobe.

Prečo si vybrať oddelenie dlhodobo chorých v Rožňave

 • Liečba chronických chorôb 19+

  Pomáhame prekonať pocit neistoty z neustále sa meniaceho stavu chronickej choroby a zlepšiť tak kvalitu života u pacientov od 19 roku života.

 • Zdravotná starostlivosť 24/7

  Nonstop starostlivosť zabezpečuje nastavenie zdravotného stavu, ktoré ovplyvňuje schopnosť človeka myslieť, cítiť, vykonávať každodenné potreby.

 • Profesionálny prístup personálu

  Vysoký dojem zanecháva príjemný, citlivý, vysoko odborný  prístup celého personálu. Záujem o pacienta, ochota a trpezlivosť sú na prvom mieste.

 • Dobrovoľníctvo

  Dobrovoľníci pacientom prinášajú ľudský kontakt a vypĺňajú im čas hospitalizácie rôznymi činnosťami. Pacienti tak majú jednoducho „Krajší deň”.

  Viac
 • Zrenovované lôžkové oddelenie

  Klientom na oddelení zabezpečujeme liečivé a útulné prostredie. Ponúkame pobyt na nadštandardných izbách, hospitalizácie pre samoplatcov.

 • Multidisciplinárny prístup

  Správna liečebná stratégia si vyžaduje multidisciplinárny prístup s ohľadom na spektrum zdravotných, psychických a sociálnych problémov.

Služby

 • Starostlivosť o pacientov s chronickými ochoreniami

  Cieľom je zmiernenie, odstránenie bolesti, zlepšenie funkčnej spôsobilosti a kvality života pri chronických chorobách, chorobách s dlhým trvaním a všeobecne pomalou progresiou u pacientov od 19 rokov.

  Viac
 • Hospitalizácia pacientov

  Pacienti na hospitalizáciu sú prijímaní po odporúčaní praktickým lekárom, odborným lekárom a prekladom z iného oddelenia našej nemocnice, resp. inej nemocnice. Dĺžka hospitalizácie sa riadi zdravotným stavom pacienta.

  Viac

Náš tím špecialistov

 • MUDr. Jana Dovalová primár, internista, geriater

  Špecializácia interné lekárstvo I. stupňa, posudkové lekárstvo, geriatria
  Štúdium medicíny ukončila v roku 1997 na LF UPJŠ v Košiciach. Špecializačnú skúšku v odbore geriatria absolvovala v roku 2016 na SZU v Bratislave. Na oddelení dlhodobo chorých Rožňava pracuje od roku 2012, ako primárka od roku 2013.

  Viac
 • MUDr. Eleonóra Dovalová lekár špecialista

  Štúdium medicíny ukončila v roku 1987, v roku 1992 získala atestáciu z vnútorného lekárstva, špecializačnú skúšku v odbore geriatria absolvovala v roku 2002. Na oddelení dlhodobo chorých v Rožňave pracuje od roku 1987, v rokoch 2012 – 2013 pôsobila ako primárka oddelenia.

  Viac
 • Mgr. Silvia Kardosová

  Špecializáciu v Starostlivosti o dospelých získala v roku 1995, Manažment v ošetrovateľstve v roku 2005, magisterské štúdium ukončila v roku 2013 v Bratislave. Od roku 2017 pôsobí ako vedúca sestra klastra ODCH a FBLR.

  Viac

Poďakovania

 • Na oddelenie dlhodobo chorých ma preložili z interného oddelenia so srdcom, lebo sa mi ťažko dýchalo, dávajú mi tu aj kyslík. Všetko je tu dobré, nemôžem nič zlé povedať. Sestričky stále prídu na zavolanie, starajú sa o nás pekne. Aj strava mi chutí. Dnes prišli dobrovoľníčky na oddelenie, tak je tu veselšie. Máme pekný park priamo pri oddelení, tak si vieme v peknom počasí trochu vyjsť na vzduch. A čas ide s dobrovoľníčkami rýchlejšie. Zuzana Kožáro…

  Na oddelenie dlhodobo chorých ma preložili z interného oddelenia so srdcom, lebo sa mi ťažko dýchalo, dávajú mi tu aj kyslík. Všetko je tu dobré, nemôžem nič zlé povedať. Sestričky stále prídu na zavolanie, starajú sa o nás pekne. Aj strava mi chutí. Dnes prišli dobrovoľníčky na oddelenie, tak je tu veselšie. Máme pekný park priamo pri oddelení, tak si vieme v peknom počasí trochu vyjsť na vzduch. A čas ide s dobrovoľníčkami rýchlejšie.
  Zuzana Kožárová, 86 rokov, Rakovnica, okr. Rožňava

 • Na oddelení dlhodobo chorých som po prvýkrát. Ležím tu už dva týždne, lebo mám v bruchu vodu, tak mi to ťahajú. Klobúk dole, som tu so všetkým spokojná – strava, izba, personál. Ozaj, že som milo prekvapená. Veľmi sa mi tu páči, len keby čas išiel rýchlejšie. Ale prišli dobrovoľníčky, tak sme sa poprechádzali, porozprávali, je to veľmi dobré pre pacientov, lebo rodina nemôže stále chodiť na návštevu. Tak človek nemá pocit, že je sám. Elena Baštáko…

  Na oddelení dlhodobo chorých som po prvýkrát. Ležím tu už dva týždne, lebo mám v bruchu vodu, tak mi to ťahajú. Klobúk dole, som tu so všetkým spokojná – strava, izba, personál. Ozaj, že som milo prekvapená. Veľmi sa mi tu páči, len keby čas išiel rýchlejšie. Ale prišli dobrovoľníčky, tak sme sa poprechádzali, porozprávali, je to veľmi dobré pre pacientov, lebo rodina nemôže stále chodiť na návštevu. Tak človek nemá pocit, že je sám.
  Elena Baštáková, 71 rokov, Henckovce, okr. Rožňava

Kontakty

Nemocnica s poliklinikou sv. Barbory Rožňava, a.s.
Špitálska 1, 048 01 Rožňava

Tel. číslo: 058/777 1243

Oddelenie sa nachádza na 2. poschodí bloku A.

Telefonické kontakty
Sestry – stanovište 1:                +421 (0) 58777  1247
Sestry – stanovište 2:               +421 (0) 58777  1248
Primár oddelenia:                      +421 (0) 58777  1241
Vedúca sestra:                           +421 (0) 58777  1242
Manažér dennej zmeny:           +421 (0) 58777  1243
Lekárska denná miestnosť:      +421 (0) 58777   1245

Návštevné hodiny
Pondelok:       15:00 – 17:00
Utorok:            15:00 – 17:00
Streda:            15:00 – 17:00
Štvrtok:           15:00 – 17:00
Piatok:            15:00 – 17:00
Sobota:           14:00 – 17:00
Nedeľa:           14:00 – 17:00

Všeobecné pokyny k hospitalizácii

Galéria

Starostlivosť o pacientov s chronickými ochoreniami

Oddelenie zabezpečuje zdravotnú starostlivosť pre pacientov s chronickými ochoreniami vo veku od 19 rokov.
Najčastejšími diagnózami prijímaných pacientov sú stavy po cievnych príhodách s pridruženými komplikáciami, malígne ochorenia, chronické kardiovaskulárne a respiračné ochorenia, poúrazové a pooperačné stavy, následné stavy dlhodobej imobility s preležaninami.

Hospitalizácia pacientov

Pacienti na hospitalizáciu sú prijímaní po odporúčaní praktickým lekárom, odborným lekárom a prekladom z iného oddelenia našej nemocnice, resp. inej nemocnice. Dĺžka hospitalizácie sa riadi zdravotným stavom pacienta.

K dispozícii je pre pacientov 45 lôžok, v štruktúre 5 trojposteľových izieb, 14 dvojposteľových izieb, 2 nadštandardné izby.
Na oddelení je poskytovaná režimová liečba spojená s medikamentóznou, rehabilitačnou, dietetickou terapiou, s prvoradým dôrazom na kvalifikovanú ošetrovateľskú starostlivosť.

Služby oddelenia ponúkame aj klientom – samoplatcom. Náklady za poskytnutú zdravotnú starostlivosť si hradia v takom prípade sami.

Buďme spolu v kontakte

Zadajte Váš email a odoberajte naše novinky a tipy.
Posielame max. 1x za mesiac.

(Required)