Prejsť na obsah

Chirurgické oddelenie Košice

Jedným z kľúčových oddelení Železničnej nemocnice v Košiciach je chirurgické oddelenie, ktoré poskytuje odbornú starostlivosť vysokokvalifikovaným tímom lekárov, sestier a ďalších zdravotníckych pracovníkov v nepretržitom režime 24/7. Pozostáva z lôžkovej časti, operačného traktu a chirurgickej ambulancie, ktorá je zároveň aj jeho príjmovou ambulanciou.

Benefity

 • Komplexná chirurgická starostlivosť 24/7

 • Dlhoročné skúsenosti v odbore

 • Ambulantná a lôžková starostlivosť

 • Jednodňová zdravotná starostlivosť

 • Bez dlhej čakacej doby

 • Profesionálny prístup personálu

O oddelení chirurgie v Košiciach

Chirurgické oddelenie vykonáva plánované operačné výkony tráviaceho traktu a prednej steny brušnej klasickou technikou aj laparoskopicky. Súčasťou portfólia operačných výkonov sú aj operácie štítnej žľazy, príštitných teliesok, operácie prsnej žľazy a tiež varixov. Disponuje modernou laserovou technikou pomocou, ktorej sú vykonávané aj operácie hemoroidov.

Bežnou súčasťou operatívy chirurgického oddelenia sú aj onkologické operácie. Na oddelení sa vykonávajú resekcie hrubého a tenkého čreva pre zhubné aj nezhubné nádory a tiež operácie štítnej žľazy, prsnej žľazy pre zhubné aj nezhubné nádory.

V rámci výkonov chirurgického oddelenia zabezpečujeme tiež komplexnú diagnostiku rôznych ťažkostí za využitia moderných zobrazovacích metód ako je CT, magnetická rezonancia a ultrazvukové vyšetrenie.

Na základe súčasných trendov poskytujeme zdravotnú starostlivosť aj v rámci jednodňovej zdravotnej starostlivosti v odbore chirurgia, ortopédia, gynekológia, urológia, gastroenterológia a ORL.

Chirurgické oddelenie poskytuje vysoký štandard pre hospitalizovaných pacientov. Je vybavené 2 a 3 lôžkovými izbami a priestrannými 4 lôžkovými izbami pre ťažko mobilných, alebo imobilných pacientov. Všetky naše izby sú vybavené vlastným sociálnym zariadením, sprchovacím kútom a televízorom. Súčasťou oddelenia je štvorposteľová JIS, vybavená kompletným zariadením pre intenzívnu liečbu.

Chirurgické výkony

 • Operácie tráviaceho traktu
 • Operácie prednej steny brušnej
 • Operácie štítnej žľazy
 • Operácie prsnej žľazy
 • Operácie príštitných teliesok
 • Operácie hemoroidov, análnych trhlín, fistúl
 • Operácie varixov
 • Onkologické operácie hrubého a tenkého čreva
 • Onkologické operácie štítnej žľazy
 • Onkologické operácie prsnej žľazy

Náš tím špecialistov

 • MUDr. Martin Novotný, MPH

  Primár
  Chirurg

  Viac
 • PhDr. Daniela Bandžáková

  Vedúca sestra

  Viac

Poďakovania

 • V Železničnej nemocnici Košice navštevujem viaceré ambulancie ako kožná, interná, neurologická, gynekologická pomerne už dlho, lebo som tu spokojná. Kvôli mojej diagnóze som v tejto nemocnici hospitalizovaná štyrikrát do roka, takže mám jasnú predstavu ako to tu je. Ja som tu spokojná a každému by som odporúčala túto nemocnicu. Personál je pozorný ku každému slovu. Sú veľmi milí. Ja mám veľa otázok, ale stále sú ku mne trpezliví a to si najviac vážim. …

  V Železničnej nemocnici Košice navštevujem viaceré ambulancie ako kožná, interná, neurologická, gynekologická pomerne už dlho, lebo som tu spokojná. Kvôli mojej diagnóze som v tejto nemocnici hospitalizovaná štyrikrát do roka, takže mám jasnú predstavu ako to tu je. Ja som tu spokojná a každému by som odporúčala túto nemocnicu. Personál je pozorný ku každému slovu. Sú veľmi milí. Ja mám veľa otázok, ale stále sú ku mne trpezliví a to si najviac vážim.

  Helena Krištofiková, Slivník, okr. Trebišov

 • V Železničnej nemocnici som kvôli onko-chirurgickej operácii. Moja diagnóza zaskočila celú rodinu. Nemal som žiadne príznaky vážneho ochorenia. Radil som sa, kde sa nechať operovať a odporúčali mi viacerí pána primára z tejto nemocnice. Verím, že to bolo dobré rozhodnutie. Čas ukáže. Prístup personálu je perfektný, tak lepšie zvládam tento stav. Odporúčam však nepodceňovať preventívne prehliadky, pretože keď sa zavčasu odhalí problém a človek sa dosta…

  V Železničnej nemocnici som kvôli onko-chirurgickej operácii. Moja diagnóza zaskočila celú rodinu. Nemal som žiadne príznaky vážneho ochorenia. Radil som sa, kde sa nechať operovať a odporúčali mi viacerí pána primára z tejto nemocnice. Verím, že to bolo dobré rozhodnutie. Čas ukáže. Prístup personálu je perfektný, tak lepšie zvládam tento stav. Odporúčam však nepodceňovať preventívne prehliadky, pretože keď sa zavčasu odhalí problém a človek sa dostane k odborníkom, tak je väčšia šanca na vyliečenie.

  Milan Peko, Bohdanovce, okr. Košice

 • Som za každým veľmi spokojná so starostlivosťou v Železničnej nemocnici. Bola som tu hospitalizovaná už v minulosti a pomohli mi s mojimi problémami, tak som opakovane došla s vierou, že ma vyliečia. Vybavenie izieb je tu postačujúce a pekné. Personál je mimoriadne ľudský, každý kto tu pracuje má veľké srdce a snahu pomôcť. Moja lekárka neprejde okolo mňa, aby sa ma neopýtala ako sa cítim. Veľmi si vážim tento prístup k pacientom od všetkých. Ľudmila K…

  Som za každým veľmi spokojná so starostlivosťou v Železničnej nemocnici. Bola som tu hospitalizovaná už v minulosti a pomohli mi s mojimi problémami, tak som opakovane došla s vierou, že ma vyliečia. Vybavenie izieb je tu postačujúce a pekné. Personál je mimoriadne ľudský, každý kto tu pracuje má veľké srdce a snahu pomôcť. Moja lekárka neprejde okolo mňa, aby sa ma neopýtala ako sa cítim. Veľmi si vážim tento prístup k pacientom od všetkých.

  Ľudmila Kundrátová, Svinia, okr. Prešov

Kontakt

Železničná nemocnica s poliklinikou, Košice
Masarykova 9, 040 01 Košice

Chirurgické oddelenie sa nachádza na 2. poschodí v novej časti

Návštevné hodiny

Pondelok         15:00 – 17:00 hod.
Utorok             15:00 – 17:00 hod.
Streda              15:00 – 17:00 hod.
Štvrtok             15:00 – 17:00 hod.
Piatok              15:00 – 17:00 hod.
Sobota             15:00 – 17:00 hod.
Nedeľa             15:00 – 17:00 hod

 

Telefonické kontakty

Tel. kontakt: 055/229 5853

Galéria

Buďme spolu v kontakte

Zadajte Váš email a odoberajte naše novinky a tipy.
Posielame max. 1x za mesiac.

(Required)