Prejsť na obsah
Podcast - Informácie pre mamičky

Moja pôrodnica Partizánske

V pôrodnici Partizánske sa snažíme vďaka osobnému prístupu vyhovieť individuálnym potrebám mamičiek. Našim cieľom je aby sa rodičky cítili bezpečne, uvoľnene a aby bol pre nich pôrod čo najkrajším zážitkom.

Oznam Ministerstva zdravotníctva SR

V súvislosti s implementáciou 3. vlny opatrení proti byrokracii boli uvedené do praxe funkcionality týkajúce sa životnej situácie narodenia dieťaťa, ktoré prinášajú zjednodušenie pre rodičov dieťaťa a tiež pre lekárov, ako sú: elektronizácia hlásenia o narodení, zápis potvrdenia pre príspevok pri narodení dieťaťa prostredníctvom ezdravia a nahlásenie dohôd o poskytovaní všeobecnej zdravotnej starostlivosti novorodencom.
Link:  Narodenie dieťaťa – ezdravie (ezdravotnictvo.sk)

Benefity

 • Jednotka medzi pôrodnicami

  Pôrodnica v Partizánskom získala 1. miesto s najnižším podielom cisárskych rezov na Slovensku.

  Viac
 • Predpôrodná príprava

  K odbúraniu stresu a strachu z pôrodu pomôže predpôrodná príprava.

  Viac
 • Otec pri pôrode

  Psychickou podporou pri pôrode môže byť prítomnosť partnera, alebo inej blízkej osoby.

 • Odber pupočníkovej krvi

  Mamička môže v pôrodnici požiadať o odobratie a uchovanie pupočníkovej krvi.

 • Nadštandardné izby

  Ponúkame pobyt na nadštandardných, jednolôžkových, komfortne zariadených izbách.

 • 50% zľava Dôvera

  Poistenkyne Dôvery zaplatia za pobyt na nadštandardnej izbe len polovicu cenníkovej ceny.

Služby

 • Pôrodníctvo

  V našej pôrodnici máme k dispozícii dva čiastočne oddelené pôrodné boxy.

  Viac
 • Gynekológia

  Oddelenie je zamerané na minimálne invazívnu terapiu endoskopickými metódami.

  Viac
 • Neonatológia

  Novorodenecké oddelenie je vybavené modernými prístrojmi.

  Viac
 • Pobyt na oddelení

  Priestory pôrodníckeho oddelenia sú zrekonštruované.

  Viac

Požičiavame monitory dychu

Mamičky môžu využiť benefit nemocnice, ktorá spolupracuje s Nadáciou Križovatka na prevencii Syndrómu náhleho úmrtia dojčiat (SIDS). Finančným darom 48,- eur podporia nadáciu a zároveň tým získajú nárok na 6 mesiacov zapožičania si monitoru dychu Babysense do domáceho prostredia.

Nemocnice sú v projekte „MAMIČKA, DÝCHAM“ zapojené už niekoľko rokov. Bližšie informácie o projekte „Mamička, dýcham“:
http://www.nadaciakrizovatka.sk/o-projekte

Náš tím špecialistov

 • MUDr. Nidal Abutuaima

  Pôsobí ako primár gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia od roku 2009. Vyštudoval lekársku fakultu Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach.

  Viac
 • MUDr. Janka Hudecová

  Pôsobí ako primárka detského a neonatologického oddelenia. V nemocnici pracuje od roku 2013.

  Viac
 • Mgr. Zuzana Šramková

  Pôsobí ako vedúca pôrodná asistentka na oddelení gynekológia a pôrodníctvo. Na oddelení pracuje od roku 1980.

  Viac
 • MUDr. Jana Pospíšilová

  Pracuje na gynekologicko-pôrodníckom oddelení ako lekárka od roku 2012. Vyštudovala všeobecné lekárstvo na Lekárskej fakulte UK v Bratislave.

  Viac
 • MUDr. Michaela Mariani

  Pracuje na gynekologicko-pôrodníckom oddelení ako lekárka od roku 2012. Vyštudovala všeobecné lekárstvo na Lekárskej fakulte UK v Bratislave.

  Viac
 • MUDr. Zuzana Mederová

  Pracuje na pediatrickom a neonatologickom oddelení ako lekárka od roku 2018. Vyštudovala všeobecné lekárstvo na Lekárskej fakulte UK v Bratislave.

  Viac
 • MUDr. Vladislav Nadzam

  lekár

  Viac
 • Abo Romih Sfwan

  Lekár

 • Mgr. Radoslava Cifríková

  Pracuje ako pôrodná asistentka na pôrodnej sále od roku 2007. Pôrodnú asistenciu vyštudovala na Jesseniovej lekárskej fakulte UK v Martine.

  Viac
 • Martina Smolnická

  Pracuje ako pôrodná asistentka na pôrodnej sále od roku 1993. Vykonáva psychofyzickú prípravu budúcich mamičiek na pôrod.

  Viac

Poďakovania

 • Boli sme veľmi spokojní. Personál je príjemný, komunikatívny, často bol niekto zo zdravotníckeho tímu kontrolovať a zisťovať, či je všetko v poriadku alebo či niečo nepotrebujem. A veľmi sa nám tiež páčili priestory, sú pekné moderné. V partizánskej nemocnici som bola veľmi prekvapená, ako sa o mňa personál staral. Každú chvíľku sa prišiel niekto opýtať, či sme v poriadku, každý deň kontrolovali mňa aj bábätko. Poskytli mi rôzne užitočné inform…

  Boli sme veľmi spokojní. Personál je príjemný, komunikatívny, často bol niekto zo zdravotníckeho tímu kontrolovať a zisťovať, či je všetko v poriadku alebo či niečo nepotrebujem. A veľmi sa nám tiež páčili priestory, sú pekné moderné. V partizánskej nemocnici som bola veľmi prekvapená, ako sa o mňa personál staral. Každú chvíľku sa prišiel niekto opýtať, či sme v poriadku, každý deň kontrolovali mňa aj bábätko. Poskytli mi rôzne užitočné informácie, ktoré som potrebovala na prvé dni po pôrode.
  Jhay Anne Chlpek, Filipíny

 • Pýtala som sa aj kamarátok, že kde rodiť, ale dôležité bolo to, že som chcela rodiť prirodzenou cestou a v Partizánskom je vraj najmenší počet cisárskych rezov na Slovensku. Partizánske mi odporúčali mamičky aj kvôli personálu. Rozhodne sa mi splnili moje očakávania. Bol to celkom rýchly pôrod.

  Zuzana Hanová, Topoľčany

 • Tu som rodila aj svoje prvé dieťa a mala som len pozitívnu skúsenosť. Snaha o prirodzený pôrod a predpôrodná starostlivosť sú dôvodmi prečo idem sem. Štandard, ktorý tu majú mi vyhovuje. Chcela by som priloženie bábätka po pôrode a tiež rooming-in, mať stále dieťa pri sebe na izbe.

  Alexandra Kollarová, Partizánske

 • Pre pôrodnicu Partizánske to bolo moje jednoznačné rozhodnutie. Recenzie a ohlasy mamičiek, ktoré tu rodili ma presvedčili. Je tu dobrá atmosféra, personál je milý a ľudský. Je to pôrodnica kraja. Aj tento aspekt ma presvedčil, že robím dobré rozhodnutie. Zúčastnila som sa tu aj kurzov predpôrodnej prípravy a bolo mi to veľmi užitočné. Gabriela Marková, Partizánske …

  Pre pôrodnicu Partizánske to bolo moje jednoznačné rozhodnutie. Recenzie a ohlasy mamičiek, ktoré tu rodili ma presvedčili. Je tu dobrá atmosféra, personál je milý a ľudský. Je to pôrodnica kraja. Aj tento aspekt ma presvedčil, že robím dobré rozhodnutie. Zúčastnila som sa tu aj kurzov predpôrodnej prípravy a bolo mi to veľmi užitočné.

  Gabriela Marková, Partizánske

 • Čakáme druhé dieťatko po 13 rokoch. Je to tu teraz krajšie ako bolo pred tým. Prvý pôrod bol komplikovaný, ale zachránili mi dcéru, takže neváham a určite chcem sem prísť rodiť. Aj medzi mamičkami na webe je veľa pozitívnych ohlasov v diskusiách. Je tu vraj aj oveľa lepšia starostlivosť ako na okolí.

  Ing. Annamária Bajzik Uvírová, Žabokreky nad Nitrou

 • Som odtiaľto, mám to do pôrodnice blízko, takže neváham, ale počula som aj tak len dobré referencie. Kolektív je tu vraj dobrý, milé sestričky. Chcela by som rýchly pôrod, VIP izbu. Verím, že to všetko vyjde podľa predstáv.

  Natália Savara, Partizánske

 • Hlavnými dôvodmi prečo sem idem rodiť sú bydlisko a vysoká odbornosť tímu. Je tu vysoká prirodzená pôrodnosť, menej cisárskych rezov. Mamičky sú spokojné. Chcela by som manžela pri pôrode a tiež bonding.

  Nikola Chalupová, Partizánske

 • Rozhodla som sa tu rodiť kvôli primárovi, lebo chodím k nemu do poradne a dôverujem mu. Ale aj na základe odporúčaní iných mamičiek. Starajú sa tu o nás nadpriemerne. Som spokojná. Manžela mi tiež umožnili mať pri pôrode. Aj vybavenie VIP izby mi vyhovuje. Bol to spontánny pôrod oproti prvému cisárskemu a takto som to aj chcela.

  Petra Cagaňová, Prievidza

 • Viacerých mamičiek som sa pýtala na pôrodnice a viaceré mi odporúčali Partizánske. Aj na internete som našla len dobré referencie. Všetci boli aj na mňa milí, profesionálni. Spríjemňujú nám pobyt v pôrodnici. Vybavenie izby aj pôrodnej sály mi úplne postačovalo. Učia ma aj ako dojčiť, čo ako prvorodička oceňujem. Sabína Sobotová, Bošany, okr. Partizánske …

  Viacerých mamičiek som sa pýtala na pôrodnice a viaceré mi odporúčali Partizánske. Aj na internete som našla len dobré referencie. Všetci boli aj na mňa milí, profesionálni. Spríjemňujú nám pobyt v pôrodnici. Vybavenie izby aj pôrodnej sály mi úplne postačovalo. Učia ma aj ako dojčiť, čo ako prvorodička oceňujem.

  Sabína Sobotová, Bošany, okr. Partizánske

Kontakty

Nemocnica na okraji mesta, n.o.
Ul.Nová nemocnica 511
958 01 Partizánske

+421 (0) 387473171

Pôrodná sála: 038/ 74 73 172
Izba sestier: 038/ 74 73 332
Naša pôrodnica sa nachádza na 3. poschodí. Dostanete sa tam výťahom, alebo „briežkami“, nemocnica nemá schody, čiže je bezbariérová.

Konzultačné služby pre poistencov zdravotnej poisťovne Dôvera poskytujeme na telefónnom čísle PO-PI 0917 096 251 SO, NE, SVIATOK 0917 096 283 v čase 10:00 – 11:00.

Návštevné hodiny
Návštevný rozvrh  určený nie je, príbuzní môžu prísť kedykoľvek počas dňa.
Pre návštevy je vyhradený spoločný priestor, ak však máte nadštandardnú izbu, môže ísť návšteva priamo tam.

Galéria

Služby

Počas otváracej doby budete v miestnosti na prvú dobu pôrodnú. Potom sa presuniete do pôrodného boxu. V Partizánskom  máme dva čiastočne oddelené  pôrodné boxy.
Nájdete v nich klasickú pôrodnú posteľ, veľké lopty. Je tu i prehrávač na hudbu a aromalampa.
Sprcha je vám k dispozícii neobmedzene. Môžete sa prechádzať v priestoroch pôrodného traktu. Nie je dovolené jesť , prijímať nápoje môžete.
O možnosti využiť analgetiká alebo anestetiká personál informuje každú ženu hneď po príchode do pôrodnice. V našej pôrodnici je možné rodiť s využitím epidurálnej analgézie. Musíte o ňu dopredu sama požiadať, približne 2 – 3 týždne pred pôrodom. Je potrebné absolvovať pohovor s anesteziológom, a potom je možné vám EDA aplikovať 24 hodín denne.
Klystír aj holenie sú odporúčané  pre všetky rodičky. A ak by ste klystír nechceli, tak vám vyhovieme.
Počas druhej doby pôrodnej máme skúsenosť s klasickou polohou v ľahu na chrbte alebo v polosede.
Ak chcete požiadať o odber pupočníkovej krvi, nie je to potrebné oznámiť dopredu.
Cisársky rez
Pri cisárskom reze sa môžete stretnúť s rôznymi druhmi anestézie – celkovou, spinálnou, epidurálnou, využívajú sa všetky. Metódu si môžete vybrať sama.
Po cisárskom reze sa dáva novorodenec na telo matke podľa okolností. Nie je možné blízku osobu ubytovať s rodičkou po cisárskom reze. Máme dostatok špecializovaného personálu. Bábätko vám však dáme už 6 hodín po cisárskom reze. Záleží samozrejme od vášho zdravotného stavu.
Perinatologické centrum pre vážne prípady novorodencov nemáme, prevážame ich do Nitry.
Sprevádzanie pri pôrode
Pri pôrode akceptujeme jednu doprevádzajúcu dospelú osobu. Sprevádzajúca osoba môže byť manžel, partner, matka, sestra, priateľka alebo dula. Doprovod môže byť s rodičkou od príchodu do pôrodnice. Môže byť prítomný pri prvom ošetrení dieťatka a následne počas celého pobytu rodičky na pôrodnej sále.
Sprevádzanie pri pôrode je spoplatnené – platí sa 15€.

Hneď po pôrode vám bábätko položia na brucho, priložia k prsníku a po chvíľke ho odnesú. Na prvé ošetrenie, meranie, váženie, máme novorodenecký box, ktorý je súčasťou pôrodnej sály. Vaša blízka osoba sem môže bábätko sprevádzať.
Po prvom ošetrení je dieťatko prinesené k matke do pôrodnej sály a zostane tam až do chvíle, keď sa matka preváža na oddelenie šestonedelia.
Počas pobytu v nemocnici novorodenec absolvuje základné skríningové vyšetrenia – metabolických ochorení, sluchu, vrodenej katarakty, ultrazvuk obličiek a mozgu.
Novorodenecké oddelenie je vybavené modernými prístrojmi- termolôžka, prístroje na resuscitáciu (neo puff), ventilátor, odsávačky, inkubátory, pulzné oxymetre, lampy na fototerapiu,oftalmoskop, apnoe monitory, transkutálny bilirubínometer.
Šestonedelie
Na oddelení šestonedelia máme v partizánskej pôrodnici izby typu rooming in, kde dieťatko prinášajú mame po približne štyroch hodinách pozorovania na novorodeneckom oddelení. Vždy, keď budete cítiť potrebu, môžete dieťatko zveriť do starostlivosti novorodeneckých sestier.
Na izbe budete maximálne s jednou mamičkou. Sociálne zariadenia sú spoločné pre všetky izby, okrem nadštandardných.
Mame tri nadštandardné izby. Matka si dopláca 13,50 € na deň. A môže sa tu ubytovať  i otecko.
Každá nadštandardná izba má kuchynku, chladničku,  televízny prijímač. Sú zariadené ako hotelové izby.  A samozrejmosťou sú samostatné sociálne zariadenia.
Dojčenie
Celý deň sú vám k dispozícii   kvalifikované, o podpore dojčenia  vyškolené sestry. Písomné materiály o dojčení sú k dispozícii všetkým mamičkám. Aj po príchode domov môžete kedykoľvek zatelefonovať do pôrodnice, radi Vám poradíme.
Priamo na oddelení sú k dispozícii odsávačky.
Deti vážime každý deň ráno pri lekárskej vizite. Dokrmujeme jedine v týchto prípadoch: „veľký úbytok hmotnosti  alebo nedostatočná  laktácia“. Detičky dokrmujeme podľa odporúčaní kapacít v dojčení alternatívnymi metódami – striekačkou, lyžičkou alebo fľašou..

Oddelenie gynekológie je zamerané na minimálne invazívnu terapiu endoskopickými metódami.
Výkony:

 • hysteroskopie
 • kyretáže
 • diagnostika a liečba lézii krčka maternice-biopsie, LEEP, konizácie
 • laparoskopie- diagnostika bolesti v malej pánve, sterility, výkony na vaječníkoch

Priestory pôrodníckeho oddelenia sú zrekonštruované. K dispozícii máme dva čiastočne oddelené pôrodné boxy.
Kedy vás pustia domov? Ak je váš zdravotný stav dobrý, tak po vaginálnom pôrode na 4. deň a po cisárskom reze na 5. deň.
A ešte služba naviac – fotografiu vášho bábätka uverejnia v lokálnej tlači.
Cenník
Prítomnosť sprevádzajúcej osoby pri pôrode           15€
Samostatný pôrodný box                                              X
Výber lekára                                                                     X
EDA                                                                                   100€
Nadštandardná izba na oddelení šestonedelia         13,50 € – rodička, 12 € – partner
Tretia nadštandardná izba                                           20€/10€ – poistenkyne Dôvery

Buďme spolu v kontakte

Zadajte Váš email a odoberajte naše novinky a tipy.
Posielame max. 1x za mesiac.

(Required)