Prejsť na obsah
Všetko o pôrode s primárom

Moja pôrodnica Humenné

Pôrodnica v nemocnici Humenné vám ponúka prežiť najkrajšie chvíle vášho života v príjemnom prostredí, ktoré je otvorené vašim predstavám a požiadavkám. Našou snahou je vytvoriť pre vás a pre vaše bábätko komfortné podmienky, pocit bezpečia a istoty, aby ste si z našej nemocnice a pôrodnice odniesli tie najpríjemnejšie spomienky.

Prečo si vybrať pôrodnicu v Humennom

 • Pôrodné priania

  Naplánujte si pôrod do detailov

  Viac
 • Profesionálne laktačné poradenstvo

  Chránime a podporujeme dojčenie zavedením najvyššieho štandardu pri získavaní poznatkov v oblasti dojčenia.

  Viac
 • Predpôrodná príprava

  Psychofyzická príprava na pôrod vás čo najlepšie pripraví na nádherný okamih príchodu vášho bábätka.

  Viac
 • Všetko o pôrode s primárom

  Neformálne stretnutie budúcich mamičiek s primárom pôrodnice v Humennom MUDr. Ladislavom Hamadejom

  Viac
 • Odber pupočníkovej krvi

  Mamička má v pôrodnici možnosť požiadať o odobratie a uchovanie pupočníkovej krvi dieťaťa.

  Viac
 • Výpožičné miesto monitoru dychu

  Pôrodnica v Humennom vám v spolupráci s nadáciou Križovatka umožňuje požičať si monitor dychu bábätka domov.

 • Wi-Fi

  Pôrodnica ponúka mamičkám možnosť byť so svojimi blízkymi prostredníctvom bezplatného internetového pripojenia Wi-Fi.

Služby

 • Pôrodníctvo

  V oblasti pôrodníctva zabezpečujeme komplexnú predpôrodnú prípravu, samotný pôrod ako aj popôrodnu starostlivosť.

  Viac
 • Gynekológia

  Na tomto oddelení poskytujeme neoperačnú a operačnú liečbu pacientkám s gynekologickými ochoreniami.

  Viac
 • Neonatológia

  Na novorodeneckom oddelení pracujú lekári neonatológovia, pediatri a sestry – špecialistky v neonatológii.

  Viac
 • Pobyt na oddelení

  Snažíme sa, aby bol váš pobyt na oddelení čo najpríjemnejší.

  Viac
 • Praktické informácie

  Všetky potrebné informácie o návštevných hodinách, potrebách pre mamičky či všeobecné informácie o postupoch a prípravách na zdravotnícke výkony poskytované oddelením.

  Viac

Náš tím špecialistov

 • MUDr. Ladislav Hamadej primár

  Pracuje v odbore gynekológia a pôrodníctvo od r. 1993, z tohto odboru má 2 atestácie.

  Viac
 • Mgr. Terézia Šuľáková vedúca pôrodná asistentka

  Na oddelení pracuje ako pôrodná asistentka od roku 1985.

  Viac
 • MUDr. Soňa Bindasová lekár, zástupca primára

  Viac
 • MUDr. Ľubomír Božoň lekár

  Viac
 • MUDr. Tibor Focko lekár

  Lekár, Gynekologicko – pôrodnícke oddelenie

  Viac
 • MUDr. Monika Sejková lekár

  Na oddelenie nastúpila po ukončení štúdia na JLF UK v Martine.

  Viac
 • MUDr. Patrícia Pradová lekár

  Vyštudovala všeobecné lekárstvo na Jesseniovej Lekárskej fakulte v Martine.

  Viac
 • MUDr. Slavomíra Fedorková lekár

  Viac
 • MUDr. Martina Šebová lekár

  Na gynekologicko – pôrodnícke oddelenie nastúpila po ukončení štúdia na Lekárskej fakulte UPJŠ v Košiciach.

  Viac
 • MUDr. Zuzana Tkáčová lekár

  Viac
 • MUDr. Zuzana Paňková lekár

  Viac
 • MUDr. Frajkorová Katarína

  lekár

  Viac
 • MUDr. Natália Vašková lekár

  Viac
 • Bc. Daniela Španová pôrodná asistentka

  Štúdium ukončila na PU FZ v Prešove v roku 2012. Od roku 2016 pracuje na GPO v Humennom.

  Viac

Externí lekári

Poďakovania

 • Dobrý deň, chcela by som sa veľmi pekne poďakovať vašej nemocnici, konkrétne oddeleniu pôrodnice, pánovi primárovi Hamadejovi a jeho tímu. Špeciálne poďakovanie patrí MUDr. Bindasovej a MUDr. Juskovej za pôrod snov. Ďakujem za úžasný zážitok a veľmi ľudský prístup. Ďalej moje poďakovanie patrí novorodeneckému oddeleniu a oddeleniu šestonedelia. Všetky pani sestričky aj lekári boli fantastickí, starali sa o mňa naozaj príkladne. Želala by som to každej mam…

  Dobrý deň, chcela by som sa veľmi pekne poďakovať vašej nemocnici, konkrétne oddeleniu pôrodnice, pánovi primárovi Hamadejovi a jeho tímu. Špeciálne poďakovanie patrí MUDr. Bindasovej a MUDr. Juskovej za pôrod snov. Ďakujem za úžasný zážitok a veľmi ľudský prístup.

  Ďalej moje poďakovanie patrí novorodeneckému oddeleniu a oddeleniu šestonedelia. Všetky pani sestričky aj lekári boli fantastickí, starali sa o mňa naozaj príkladne. Želala by som to každej maminke zažiť.

  Ďakujem
  Hromadkova

 • Dňa 16.mája 2023 o 14:38h priviedla moja manželka na svet našu dcérku. Pamätáme si ten okamih veľmi dobre a na každú jednu sekundu spomíname s úsmevom, veď je to asi najkrajšia udalosť v živote každého z nás. Nezvyknem písať pochvaly, veď dobré sa chváli samo, ale prístup a nasadenie všetkých zdravotných sestier si zaslúži obrovskú pochvalu. Všetky boli milé, priateľské, ochotné, profesionálne a ľudské. Cítili sme sa ako v 5 hviezdičkovom hoteli, nikdy ne…

  Dňa 16.mája 2023 o 14:38h priviedla moja manželka na svet našu dcérku. Pamätáme si ten okamih veľmi dobre a na každú jednu sekundu spomíname s úsmevom, veď je to asi najkrajšia udalosť v živote každého z nás.

  Nezvyknem písať pochvaly, veď dobré sa chváli samo, ale prístup a nasadenie všetkých zdravotných sestier si zaslúži obrovskú pochvalu. Všetky boli milé, priateľské, ochotné, profesionálne a ľudské. Cítili sme sa ako v 5 hviezdičkovom hoteli, nikdy nezabudneme na žiadnu z nich a ich prístup.
  Za tých pár minút, čo sme strávili s hlavnou sestrou sme zistili, že je to skvelá osoba s úžasným prístupom. Anestéziológ, ktorý podával manželke epiduralku, je jeden veľký profesionál a príjemný človek.
  Čo sa týka pani doktorky Soni Bindasovej, ktorá mala službu: JEDNO VEĽKÉ ĎAKUJEME. Neuveriteľne rozvážna, kľudná, ľudská profesionálka, stále s úsmevom. Ukázala nám počas celých dvoch dní, že pôrod vie byť najkrajší zážitok na svete, všetko vždy perfektne vysvetlila a bolo poznať, že ju práca neskutočne baví.

  S pánom primárom sme síce v kontakte veľmi neboli, párkrát sme sa stretli, ale myslím, že táto pochvala mu takisto patrí, veď aký skvelý tím má na svojom oddelení je určite aj jeho zásluha. Počas celej doby sa tam objavili aj iní lekári, ktorí boli tiež ukážkoví.

  Chceme, aby sa o tom prístupe dozvedelo čo najviac ľudí, aby sa budúce mamičky vedeli ľahšie rozhodovať kam ísť rodiť a hlavne, aby sme aspoň nejakým spôsobom ocenili ich úžasnú prácu a nasadenie.

  Posielame veľké ĎAKUJEME.

  S pozdravom
  spokojná mamka, dcérka Diana a jej hrdý ocko

 • Váž. pán riaditeľ, 30.01.2023 sa našej rodine narodil ružový, ľúbezný kvietok Nelka Tocimáková. Narodila sa Vo vašom zdravotníckom zariadení na gynekologickom pôrodníckom oddelení. Ďakujem prim. odd. MUDr. Ladislavovi Hamadejovi a celému jeho kolektívu, že zrodenie novej dušičky sa udialo krásne, prirodzene, bez prílišnej bolesti. Mamička sa necelú hodinu po pôrode usmievala, bola šťastná a ja som bola v úžase. Váž. pán riaditeľ, ďakujem Vám. S pozdra…

  Váž. pán riaditeľ,
  30.01.2023 sa našej rodine narodil ružový, ľúbezný kvietok Nelka Tocimáková. Narodila sa Vo vašom zdravotníckom zariadení na gynekologickom pôrodníckom oddelení. Ďakujem prim. odd. MUDr. Ladislavovi Hamadejovi a celému jeho kolektívu, že zrodenie novej dušičky sa udialo krásne, prirodzene, bez prílišnej bolesti. Mamička sa necelú hodinu po pôrode usmievala, bola šťastná a
  ja som bola v úžase.

  Váž. pán riaditeľ, ďakujem Vám.
  S pozdravom MUDr. Gitka Bučeková, Výšné Hágy.

 • Dobrý večer. Chcela by som sa poďakovať celému personálu pôrodnického oddelenia, personálu šestonedelia a taktiež skvelej anesteziologičke. Starostlivosť je tu naozaj výnimočná. Nové a moderné priestory sú len čerešničkou. Osobitne sa chcem poďakovať primárovi MUDr. L. Hamadejovi za starostlivosť pred pôrodom a za to , že aj vďaka nemu bol pôrod premňa zážitkom. Ľudský, milý a zároveň profesionálny prístup. Ešte raz ďakujem za mňa a za dcérku Améliu….

  Dobrý večer.

  Chcela by som sa poďakovať celému personálu pôrodnického oddelenia, personálu šestonedelia a taktiež skvelej anesteziologičke. Starostlivosť je tu naozaj výnimočná. Nové a moderné priestory sú len čerešničkou. Osobitne sa chcem poďakovať primárovi MUDr. L. Hamadejovi za starostlivosť pred pôrodom a za to , že aj vďaka nemu bol pôrod premňa zážitkom. Ľudský, milý a zároveň profesionálny prístup. Ešte raz ďakujem za mňa a za dcérku Améliu.

  S pozdravom Mária Zavaterník

 • Vážené vedenie nemocnice, chcela by som vysloviť úprimné poďakovanie personálu Gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia. Veľmi pekne ďakujem pánovi primárovi MUDr. Hamadejovi a vrchnej sestre Mgr. Šuľákovej za vysoko profesionálny, no zároveň ľudský prístup. Na tomto oddelení som bola pred časom operovaná, a vďaka ústretovosti, ľudskosti a profesionalite personálu som ani nemala pocit, že som hospitalizovaná. Pán primár spoločne s vrchnou sestrou mi poskytli všetk…

  Vážené vedenie nemocnice,

  chcela by som vysloviť úprimné poďakovanie personálu Gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia.

  Veľmi pekne ďakujem pánovi primárovi MUDr. Hamadejovi a vrchnej sestre Mgr. Šuľákovej za vysoko profesionálny, no zároveň ľudský prístup.

  Na tomto oddelení som bola pred časom operovaná, a vďaka ústretovosti, ľudskosti a profesionalite personálu som ani nemala pocit, že som hospitalizovaná. Pán primár spoločne s vrchnou sestrou mi poskytli všetky potrebné informácie k mojej hospitalizácii a zdravotnému stavu. Z priebehu hospitalizácie aj zo starostlivosti, ktorá mi bola poskytnutá som bola príjemne prekvapená.

  Ešte raz ďakujem pánovi primárovi a vrchnej sestre za starostlivosť nie len počas hospitalizácie ale aj pri mojom prepustení.

  Myslím si, že takýto prístup primára, sestier a personálu tohto oddelenia by mal byť príkladom pre iných zdravotníkov.

  S pozdravom

  Jana Bukajová

 • Chcem vyjadriť vďaku MUDr. Ladislavovi Hamadejovi, primárovi gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia za jeho ústretový a profesionálny prístup pri posudzovaní môjho zdravotného stavu, za trpezlivosť a ochotu vysvetliť mi všetky okolnosti týkajúce sa mojej operácie, za samotnú operáciu aj pooperačnú starostlivosť. Prajem mu veľa úspechov v ďalšej práci. S úctou, Magdaléna Sabolová …

  Chcem vyjadriť vďaku MUDr. Ladislavovi Hamadejovi, primárovi gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia za jeho ústretový a profesionálny prístup pri posudzovaní môjho zdravotného stavu, za trpezlivosť a ochotu vysvetliť mi všetky okolnosti týkajúce sa mojej operácie, za samotnú operáciu aj pooperačnú starostlivosť. Prajem mu veľa úspechov v ďalšej práci.

  S úctou, Magdaléna Sabolová

 • Chcela by som sa poďakovať profesionálnemu prístupu personálu na gynekologicko – pôrodníckom oddelení v Humennom. Mali by ste určite pochváliť a oceniť tím pracovníkov od sestričiek, pôrodných asistentiek, lekárov až po pána primára, ktorí odvádzajú neskutočnú prácu. Sú ľudskí a veľmi nápomocní, sú ochotní poskytnúť informácie a hlavne s úsmevom. Skvelý výber.
  Ďakujem.
  Ing. Nikoleta Lukacova, PhD.

 • Drahý kolektív Nemocnice A. Leňa v Humennom, touto cestou sa chcem veľmi pekne poďakovať celému personálu na tomto oddelení, zdravotným sestrám, doktorom a doktorkám a pánovi primárovi MUDr. Ladislavovi Hamadejovi. Za ich ústretovosť, profesionalitu, ľudskosť a ich zdravotnú starostlivosť o pacienta, ktorú vykonávajú denne s plným nasadením. Veľký rešpekt týmto ľuďom, ale hlavne moja vďaka pánovi doktorovi MUDr. Fockovi za jeho zlaté ruky, profesionálny pr…

  Drahý kolektív Nemocnice A. Leňa v Humennom, touto cestou sa chcem veľmi pekne poďakovať celému personálu na tomto oddelení, zdravotným sestrám, doktorom a doktorkám a pánovi primárovi MUDr. Ladislavovi Hamadejovi. Za ich ústretovosť, profesionalitu, ľudskosť a ich zdravotnú starostlivosť o pacienta, ktorú vykonávajú denne s plným nasadením. Veľký rešpekt týmto ľuďom, ale hlavne moja vďaka pánovi doktorovi MUDr. Fockovi za jeho zlaté ruky, profesionálny prístup, ľudskosť a starostlivosť. Takisto celému tímu anestezilógie počas dňa operácie za ich prípravu už na sále a psychickú podporu. Už na druhý deň som necítila žiadne bolesti, cítila som sa skvelo a na ďalší deň som mohla ísť domov a doliečiť sa v domácom prostredí.
  Všetkým touto cestou pekne ďakujem. Som Veľmi spokojná.
  Slávka Gaľová

 • Som už mamička 4 detičiek a touto cestou som sa chcela srdečne poďakovať celému personálu pôrodníckeho oddelenia. Nedávno som videla film, kde sa o mamičku po pôrode nedostatočne postarali a ona zomrela. Hovorím si, že som mala veľké šťastie ako na pôrodníkov tak aj na pôrodné sestry, pretože všetky pôrody prebehli v pohode, sestričky mi veľmi pomáhali a aj lekári boli skvelí. Po pôrode sa o mňa zaujímali a keď som mala nejaký problém, hneď sa všetko dalo …

  Som už mamička 4 detičiek a touto cestou som sa chcela srdečne poďakovať celému personálu pôrodníckeho oddelenia. Nedávno som videla film, kde sa o mamičku po pôrode nedostatočne postarali a ona zomrela. Hovorím si, že som mala veľké šťastie ako na pôrodníkov tak aj na pôrodné sestry, pretože všetky pôrody prebehli v pohode, sestričky mi veľmi pomáhali a aj lekári boli skvelí. Po pôrode sa o mňa zaujímali a keď som mala nejaký problém, hneď sa všetko dalo vyriešiť. A detské sestričky? bola som veľmi spokojná, aj keď som už mala 3. či 4. bábätko stále boli ochotné mi pomôcť ak niečo bolo treba. Z celého srdca Vám ďakujem a som rada, že po každom pôrode som sa šťastne mohla vrátiť domov. Ja určite môžem túto pôrodnicu len odporučiť. Želám celému oddeleniu veľa veľa zdravia, spokojných mamičiek a šťastných a zdravých bábätiek.
  Štefánia Beneová

 • Vážený p. riaditeľ, dovoľte mi, aby som cez Vás úprimne poďakoval oddeleniu gynekológie a pôrodníctva. Osobitne sa chcem poďakovať pánovi primárovi MUDr. Ladislavovi Hamadejovi. Moja dcéra Diana Holodňáková priviedla na svet zdravé bábätko Dianku Vivien Kolesérovú. Sme nesmierne šťastní, lebo to nebolo vôbec jednoduché. Sme nesmierne vďační pánovi primárovi a jeho tímu za starostlivosť počas tehotenstva, ale i počas samotného pôrodu. Veľmi si vážime …

  Vážený p. riaditeľ, dovoľte mi, aby som cez Vás úprimne poďakoval oddeleniu gynekológie a pôrodníctva. Osobitne sa chcem poďakovať pánovi primárovi MUDr. Ladislavovi Hamadejovi. Moja dcéra Diana Holodňáková priviedla na svet zdravé bábätko Dianku Vivien Kolesérovú. Sme nesmierne šťastní, lebo to nebolo vôbec jednoduché. Sme nesmierne vďační pánovi primárovi a jeho tímu za starostlivosť počas tehotenstva, ale i počas samotného pôrodu. Veľmi si vážime odborného, profesionálneho a ľudského prístupu, ktorého sa nám dostalo vo Vašej nemocnici. Zdravé dieťatko je pre rodičov a starých rodičov tým najkrajším darom. Máte veľmi ťažké, ale i krásne poslanie, pomáhať tým, ktorí to potrebujú. Ja Vám chcem z celého srdca v mene svojom a mojej dcéry čo najúprimnejšie poďakovať. Veci samozrejmé nie sú samozrejmé. Za všetkým je veľa úsilia, práce, obety a zodpovednosti. To všetko sme vo Vašej nemocnici našli. O to viac si zaslúžite našu vďaku, úctu a obdiv.
  Ing. Ján Holodňák, Svidník

 • Ja som tu rodila, síce cisárskym, ale mala som dobrú skúsenosť. Mala som nadštandardnú izbu a kvôli návštevám je to veľmi dobré. Teraz je tu nový personál, nový tím lekárov a sú veľmi milí. S prístupom lekárov som veľmi spokojná.
  Katarína Molnárová, 35 rokov, Humenné

 • Čakám tretie dieťa a všetky som rodila tu. V žiadnom prípade nezvažujem inú pôrodnicu. Je to pre mňa blízko a moje prvé pôrody boli rýchle, tak nechcem riskovať. Mne tu všetko vtedy vyhovovalo. Aj strava, izba… nemala som žiadne výhrady. Takže ja budem túto pôrodnicu len odporúčať.
  Darina Kundrátová, Humenné

 • Rodila som tu aj prvé dieťa, ale bolo to ešte pred rekonštrukciou. Bola som vtedy veľmi spokojná, keďže je tu skvelý prístup personálu. Hlavne to podľa mňa u mamičiek zaváži. Samozrejme aj rekonštrukcia prispela k spokojnosti mamičiek, aby sa tu cítili dobre.
  Mária Harakaľová, 25 rokov, Modá nad Cirochou, okr. Humenné

 • V pôrodnici som ležala už týždeň pred pôrodom kvôli vysokému tlaku, tak som už mala predstavu, ako to tu chodí. Som tu spokojná. Pôrodná izba ma prekvapila, fakt na úrovni. Bola som v nej od príjmu po pôrod, ale u mňa to šlo rýchlo. Aj s prístupom personálu som spokojná.
  Andrea Jarolínová, 28 rokov, Rovné, okres Humenné

 • Nerozmýšľala som na inou pôrodnicou. Bola som tu aj pri prvom dieťati spokojná. Aj s pôrodom aj s popôrodnou starostlivosťou. Prístup lekárov aj sestier je skvelý. Som na VIP izbe a nemá to chybu. Teraz som už rodila v pôrodnej izbe a umožnilo mi to vyšší komfort. Od začiatku už mohol byť pri mne ako podpora manžel, čo som veľmi ocenila. Veľký rozdiel oproti prvému pôrodu. Klobúk dole. Vladimíra Leškováčová, 33 rokov, Humenné …

  Nerozmýšľala som na inou pôrodnicou. Bola som tu aj pri prvom dieťati spokojná. Aj s pôrodom aj s popôrodnou starostlivosťou. Prístup lekárov aj sestier je skvelý. Som na VIP izbe a nemá to chybu. Teraz som už rodila v pôrodnej izbe a umožnilo mi to vyšší komfort. Od začiatku už mohol byť pri mne ako podpora manžel, čo som veľmi ocenila. Veľký rozdiel oproti prvému pôrodu. Klobúk dole.
  Vladimíra Leškováčová, 33 rokov, Humenné

 • Rodila som tu už dvakrát a zmenu vnímam veľmi príjemne. Je to rozhodne pozitívnejšie pre mamičky ako to, čo bolo kedysi. Všetko je krajšie. Vítam možnosť otca pri pôrode, celkové vybavenie je na úrovni a pôsobí na mňa dobre.
  Ivana Lepótová, Humenné, 38 rokov

 • Naposledy som tu rodila pred 9 rokmi. Teraz sa akosi viac tešíme na pôrod. Asi je to tým, že je to tu teraz lepšie, krajšie, všetko vo vyššej kvalite. Od príjmu až po pôrod môžem byť v jednej miestnosti. Vítané sú tu návštevy, je tu wifi, čo je v dnešnej dobre veľké plus.
  Jana Joneková, Humenné, 31 rokov

 • Registrujem, že pôrodnica je vynovená. Porodili mi tu aj kamarátky a odporúčali mi to. Je tu vraj príjemný personál, rozbiehajú sa naplno kurzy predpôrodnej prípravy. Aj pre mňa ako pre prvorodičku to veľmi vítam.
  Veronika Turcovská, Lieskovec, okr. Humenné, 27 rokov

 • Humenskú pôrodnicu by som odporučila kvôli skvelej starostlivosti tak o mamičku, ako aj o dieťatko. Absolvovala som tu výbornú edukačnú prípravu, ktorá mi teraz pomáha. Celkovo hodnotím prístup personálu a vybavenie pôrodnice na jednotku.
  Michaela Sabo, Humenné, 28 rokov

 • Od môjho posledného pôrodu sa tu toho veľa zmenilo. Hlavne pôrodné izby a izby na šestonedelí nespoznávam. Páči sa mi, že oveľa viac je tu rešpektované súkromie a intimita žien. Každá pôrodná izba má vlastnú sprchu a z postele vedia urobiť pôrodné lôžko, nikam sa už mamička od príjmu nepresúva. Celkovo som tu bola veľmi spokojná.
  Miroslava Rabajdová, Humenné, 31 rokov

 • Moje rozhodnutie pre humenskú pôrodnicu bolo jednoznačné, pretože smeočakávali, že dcérka príde na svet o 3 týždne skôr a je tu perfektné novorodenecké oddelenie, ktoré sa o bábätká perfektne postará práve aj v takých prípadoch, ako sme boli my. Túto pôrodnicu by som odporúčala hlavne kvôli personálu. Je tu nový primár a perfektne to tu všetko funguje. Všetko mi vysvetlili, čo veľmi oceňujem. Nikoleta Lukáčová, Humenné, 30 rokov …

  Moje rozhodnutie pre humenskú pôrodnicu bolo jednoznačné, pretože smeočakávali, že dcérka príde na svet o 3 týždne skôr a je tu perfektné novorodenecké oddelenie, ktoré sa o bábätká perfektne postará práve aj v takých prípadoch, ako sme boli my. Túto pôrodnicu by som odporúčala hlavne kvôli personálu. Je tu nový primár a perfektne to tu všetko funguje. Všetko mi vysvetlili, čo veľmi oceňujem.
  Nikoleta Lukáčová, Humenné, 30 rokov

 • Bývame v Humennom, tak som nad inými možnosťami pôrodu ani neuvažovala. Výhodou je, že je to tu zrekonštruované, zmena oproti pôvodnému stavu na fotkách sa mi veľmi páči. Na pôrod sa veľmi teším, verím, že budeme mať dobrú skúsenosť v tejto pôrodnici.
  Anna Makutová, Humenné, 27 rokov

 • Prístup lekárov aj celého personálu bol vynikajúci. Všetci boli ochotní, v noci som si mohla oddýchnuť, keď sa mi postarali o maličkú. Páčilo sa mi, ako to je vynovené. Je to fakt nadštandardné, a pri tom za to neplatím. To je super. Celé oddelenie je veľmi pekné. Pôrod v Humennom odporúčam a ak sa podarí, tak určite aj druhý pôrod budeme chcieť absolvovať v tejto pôrodnici.
  Tatiana Kováčová, Hatalov pri Michalovciach, 29 rokov

 • Na internete som čítala veľa dobrých recenzií o Humennom. Všetky dievčatá, ktoré tu rodili chválili túto pôrodnicu. S mojim druhom sme si ju prišli najskôr pozrieť. Boli sme milo prekvapení, tak som sem prišla rodiť aj ja. Pôrodná izba bola skvelá. Mala som súkromie v príjemnom prostredí, žiaden stres a trauma. Všetko na mňa pôsobilo ukľudňujúco. Bola som spokojná.
  Jana Tkáčová, Malčice, 29 rokov

 • Chcem sa vám poďakovať za starostlivosť pre CynthiMariu Kanalosovu. Všetkým doktorkám a sestričkám. Za super starostlivosť, za pekne vysvetlenie a za všetko čo ste pre ňu spravili za tie týždne. Ešte raz veľké ĎAKUJEM…

 • Aj touto cestou by sme sa chceli spolu s manželom poďakovať neonatológii Humenné za ich krásny, ľudský a profesionálny prístup. S našou dcérkou sme tam boli počas letných mesiacov 55 dní. Naša dcérka mala veľmi vážnu diagnózu a bohužiaľ pred 2 mesiacmi zomrela. Nikdy nezabudneme koľko úsilia , lásky a sily pani primárka Vasilová vynaložila spolu s jej tímom. Osobitne vyzdvihujeme prístup pani Ivetky Sedláčkovej, ktorá bola anjelom našej malej Anny Márie. Za je…

  Aj touto cestou by sme sa chceli spolu s manželom poďakovať neonatológii Humenné za ich krásny, ľudský a profesionálny prístup. S našou dcérkou sme tam boli počas letných mesiacov 55 dní. Naša dcérka mala veľmi vážnu diagnózu a bohužiaľ pred 2 mesiacmi zomrela. Nikdy nezabudneme koľko úsilia , lásky a sily pani primárka Vasilová vynaložila spolu s jej tímom. Osobitne vyzdvihujeme prístup pani Ivetky Sedláčkovej, ktorá bola anjelom našej malej Anny Márie. Za jej lásku, prístup a prácu s našou Aninkou. Pani primárka obetavá a milujúca svoju prácu. Skláňame sa pred nimi, lebo sú to ľudia, ktorí dávajú toľko lásky do svojho povolania a sú to veľké bojovníčky, ktoré vybojujú život za naše deti. Ďakujeme.

  Anna a Martin Ondrejovi

   

Naplánujte si pôrod do detailov

Vaše pôrodné priania

Milá budúca mamička,
blíži sa termín Vášho pôrodu a my sme vďační, že ste si pre tento významný deň vybrali práve našu pôrodnicu.

Snahou nášho zdravotníckeho personálu je dopriať Vám láskavý a bezpečný priebeh pôrodu a tiež čo najkvalitnejšiu starostlivosť o Vás a Vášho novorodenca. Spoločne s tímom skúsených lekárov pôrodníkov a pôrodných asistentiek sme otvorení Vašim želaniam a predstavám, aby ste v našej pôrodnici prežili jednu z najkrajších chvíľ svojho života.

Vaše priania a predstavy spojené s pôrodom sú pre nás veľmi dôležité, a preto sme zostavili individuálny pôrodný plán, ktorý zahŕňa možnosti priebehu jednotlivých pôrodných dôb podľa Vašich želaní. Zároveň je z nášho pohľadu dôležité postupovať podľa všeobecných odporúčaní odborných spoločností a informovať Vás o odlišnostiach v jednotlivých fázach pôrodu.

Vyplniť pôrodné prianie

Kontakty

Nemocnica A. Leňa Humenné, a.s
Nemocničná 7, 066 01 Humenné
Oddelenie sa nachádza na 1. a 2. poschodí pavilón B
E-mail adresa: porodnyplan.he@pentahospitals.sk

Telefonické kontakty:
Vyšetrovňa šestonedelie: +421 (0) 57 770 6377
Vyšetrovňa pôrodné izby: +421 (0) 57 770 6324
Lekárska izba: +421 (0) 57 770 6358
Primár: +421 (0) 57 770 6227
Vedúca pôrodná asistentka: +421 (0) 57 770 6030
Gynekologické oddelenie: +421 (0) 57 770 6228

Konzultačné služby pre poistencov zdravotnej poisťovne Dôvera poskytujeme na telefónnom čísle 0908 386 694 v čase 14:00 – 15:00.

Návštevné hodiny

Pondelok:     14:00 – 17:00
Utorok:         14:00 – 17:00
Streda:          14:00 – 17:00
Štvrtok:        14:00 – 17:00
Piatok:          14:00 – 17:00
Sobota:         14:00 – 17:00
Nedeľa:        14:00 – 17:00

Napíšte nám

Max. file size: 32 MB.
(Required)

Galéria

Pôrodníctvo

V oblasti pôrodníctva zabezpečujeme komplexnú predpôrodnú prípravu, samotný pôrod ako aj popôrodnu starostlivosť. Pacientky majú možnosť vopred prekonzultovať a naplánovať všetky detaily pôrodu a vypracovať si vlastný pôrodný plán konzultovaný so špecialistom, ktorý ich prevedie celým procesom prípravy, realizácie pôrodu a popôrodnej starostlivosti. Hospitalizujeme hroziace potraty do 20 týždňa tehotenstva, hroziace predčasné pôrody, krvácanie vo včasnej a neskorej gravidite, liečba tehotných s nízkou hmotnosťou plodu, hospitalizácia tehotných s predčasným odtokom plodovej vody, hypertenzia u tehotných, preeklampsia a iné ochorenia komplikujúce tehotenstvo.

Spolupracujeme s perinatologickým centrom FNsP Prešov, pri stavoch, ktoré vyžadujú preklad na klinické pracovisko. Ambulantne prevádzame v indikovaných prípadoch amniocentézy.

Samozrejmosťou je úzka a promptná spolupráca s novorodeneckým resp. nedonoseneckým oddelením, ako aj s laboratórnymi zložkami. Keďže v našej nemocnici sa nachádza novorodenecká JIRS /spádová oblasť pre okresy Vranov n/T., Snina, Medzilaborce/, sme vybavení a pripravení na urgentné medikamentózne aj operačné riešenie závažných stavov či už zo strany matky / preeklampsia, eklampsia, pridružené ochorenia komplikujúce graviditu a pôrod…/ ako aj zo stany plodu / akútna asfyxia, predčasné odlučovanie lôžka, nepravidelné polohy plodu a i./

Na pôrodných izbách sa odvádzajú pôrody vaginálne – spontánne, medikamentózne vedené, programované pôrody, pri splnení určitých podmienok aj pôrody po predchádzajúcom cisárskom reze a pôrody koncom panvovým. Realizujeme na žiadosť rodičky odber pupočníkovej krvi a tkaniva. Pri pôrodoch je dostupná medikamentózna analgéza, za poplatok epidurálna anestéza. Za poplatok je možnosť blízkej osoby pri pôrode. V indikovaných prípadoch ukončujeme graviditu a pôrod operačne – cisárskym rezom plánovaným alebo akútnym, pri ktorom je možnosť spinálnej anestézy. Možnosť výberu pôrodníka za poplatok.

SPRÍJEMNENIE PÔRODU
Na spríjemnenie 1. doby pôrodnej Vám ponúkame:

 • muzikoterapia – možnosť zvoliť si ľubovoľnú hudbu, vyberte si hudbu ešte pred pôrodom a doneste si ju so sebou
 • aromaterapia – vôňa podľa vlastného výberu. Tesne pred pôrodom sú Vaše zmysly intenzívnejšie, citlivejšie, preto túto požiadavku je najlepšie riešiť podľa aktuálnych potrieb
 • hydroterapia – k dispozícii je samostatná sprcha
 • fit lopta- masíruje bránku a urýchľuje pôrod
 • pôrodnícky gél- v prípade Vášho záujmu ho môžeme aplikovať(zvlhčuje a urýchľuje pôrod)
 • na požiadanie a po dohovore s anesteziológom umožňujeme pacientkám rodiť v epidurálnej analgézií.
 • prítomnosť otca alebo i inej blízkej osoby pri pôrode

ĎALŠIE MOŽNOSTI

 • Výber pôrodníka
 • Výber pôrodnej asistentky
 • Priloženie bábätka na brucho v dĺžke trvania podľa želania matky bonding,skin to skin
 • Priloženie bábätka k prsníku podľa priania matky – ideálny začiatok dojčenia, aj pri cisárskom reze
 • Dojčenie a dokrmovanie podľa priania matky
 • Kúpanie, prebaľovanie a starostlivosť o dieťa podľa priania matky
 • Možnosť zapožičania Baby senzor na 6 mesiacov
 • Možnosť napichnutia ušníc

VYBAVENIE PÔRODNEJ IZBY

 • pôrodné lôžko
 • CTG monitor
 • prebaľovací pult
 • fit lopta
 • kreslo
 • umývadlo
 • nočný stolík
 • postieľka pre novorodenca s monitorem dychu
 • rádio s CD přehrávačem
 • k dispozícii je Wi-Fi

PREHLIADKA PÔRODNÝCH IZIEB
Prehliadka pôrodných izieb a šestonedelia je možná po predchádzajúcom telefonickom dohovore tel. 057/770 6030

Gynekológia

Na tomto oddelení poskytujeme neoperačnú a operačnú liečbu pacientkám s gynekologickými ochoreniami. Poskytujeme ústavné hospitalizácie a jednodňovú zdravotnú starostlivosť, taktiež prijímame pacientky s akútnymi gynekologickými príhodami / krvácanie, náhla bolesť, podozrenie na mimomaternicové tehotenstvo a pod./. U pacientiek s podozrením na onkologické ochorenie prevádzame diagnostiku a následne odosielame na onkologické pracovisko.

OPERAČNÉ VÝKONY
Malé operačné výkony: kyretáže, odstraňovanie polypov, revízie maternice po potrate, interupcie, indukcie potratov pri VVCH, diagnostické hysteroskopie, odoberanie vzoriek tkanív na histologické vyšetrenie, konizácia hrdla maternice, serkláže u tehotných, punkcie a odstránenie cýst a abscesov na vonkajších pohlavných orgánoch, zavádzanie a vyberanie vnútromaternicových teliesok.

Brušné operácie: odstránenie maternice /hysterektómia/ s ponechaním alebo odstránením vaječníkov, odstránenie nezhubných nádorov na maternici /myómy/ a na vaječníkoch, ak ich veľkosť alebo uloženie neumožňuje tento výkon previesť laparoskopicky.

Laparoskopické operácie: diagnostická laparoskopia pri chronických bolestiach nereagujúcich na liečbu, laparoskopicky asistovaná vaginálna hysterektómia, operácie nezhubných nádorov na vaječníkoch /cysty/, odstránenie myómov, odstránenie zrastov, diagnostika priechodnosti vajíčkovodov pri sterilite, operácie pri mimomaternicovej tehotnosti, za poplatok uzavretie vajíčkovodov /sterilizácia/.

Vaginálne operácie: odstránenie maternice, pošvové plastiky, zavedenie pásky pod močovú rúru pri úniku moču.

Orientačné čakacie lehoty – 2 týždne

Neonatológia

Na novorodeneckom oddelení pracujú lekári neonatológovia, pediatri a sestry – špecialistky v neonatológii. Oddelenie má úsek fyziologíických novorodencov, jednotku intenzívnej starostlivosti, jednotku resuscitačnej starostlivosti. Podľa koncepcie neonatológie je oddelenie v rámci Slovenska zaradené do kategórie III.
Spoločne sa staráme o novorodenca od pôrodu po jeho prepustenie z oddelenia.

BONDING
Pokiaľ tomu nebráni zdravotný stav matky alebo novorodenca, je novorodenec hneď po pôrode uložený na brucho matky metódou koža na kožu a zotrváva tam až do prvého prisatia k prsníku. Potom sa novorodenec ošetrí, zváži a zmeria a je ďalšie dve hodiny v postieľke pri matke.

ROOMING-IN
Po dvoch hodinách sú matka a dieťa prevezené na oddelenie šestonedelia, kde pracujeme v systéme rooming-in.
Zvláštnu starostlivosť venujeme dojčeniu a vytváraniu podmienok, aby dieťa a matka boli stále pri sebe.

Pobyt na oddelení

Snažíme sa, aby bol Váš pobyt na oddelení čo najpríjemnejší. Známkami kvality nášho oddelenia sú izby s vysokým štandardom, príjemnou vôňou, kompletne vybudovaný rooming-in systém, možnosť návštev ale i nadštandardné izby za polovičné ceny.

TYPY IZIEB

 • klasické izby trojposteľové, vybavené televízorom na každej izbe. Izby sú esteticky a funkčne zariadené tak, aby poskytovali pohodlie každej mamičke. Súčasťou izby je prebaľovací pult, mini chladničky, nočná lampa, ohrievač.
 • nadštandardnú izbu jednoposteľovú a dvojposteľovú s kompletným vybavením a s možnosťou návštev na izbe.

Nadštandardná izba obsahuje: posteľ, nočný stolík, servírovací stolík, stoličku, kreslo, skrine na osobné veci, televízor, chladničku, varnú kanvicu, vešiakovú stenu, samostatnú sprchu a WC.
V prípade záujmu pacienta o nadštandardnú izbu, prípadne o inú nadštandardnú službu, je potrebné túto skutočnosť oznámiť na príslušnom oddelení, kde bude pacient/klient informovaný o ďalších postupoch (úhradách a pod.).

 • novovytvorenú nadštandardnú izbu s možnosťou ubytovania partnera na izbe, pre poistenkyne poisťovne Dôvera 50% zľavu na pobyt na VIP izbe
 • zrekonštruovaná kúpeľňa so sprchovacími kútmi , zrekonštruované toalety, pričom sociálne zariadenia sú pridelené podľa izieb

Na oddelení je kompletný rooming-in systém, pokiaľ to zdravotný stav matky a dieťaťa umožňuje. Výhody rooming-in systému:

 • bábätka sú oveľa pokojnejšie, lebo počujú matkin hlas, cítia jej blízkosť
 • mamička oveľa viac odpočíva, nakoľko je psychicky viac uvoľnená, keď vidí svoje spokojné bábätko. Vzájomne prežívaniu menej stresu z odlúčenia
 • mamičky majú menej problémov s dojčením. Starostlivosť rooming-in systém umožňuje častejšie dojčenie podľa požiadaviek dieťatka, matkine mlieko sa objaví skôr a bábätko sa zdá byť tým spokojnejšie.
 • Tento systém je užitočný najmä pre prvorodičky, ktoré si od začiatku začínajú už v nemocnici vytvárať podmienky starostlivosti s podporou personálu, v prípade naliehavosti vie personál pôrodnice okamžite poradiť, ukázať, pomôcť. Keď je dieťatko hladné, alebo iba potrebuje podržať v náruči, od začiatku spoznávate jeho prejavy a následne viete okamžite reagovať
 • Úzky telesný kontakt pomáha aj následnému psychickému a telesnému rozvoju Vášho dieťatka

PRÍSTROJOVÉ VYBAVENIE
Oddelenie je vybavené všetkými prístrojmi potrebnými pre poskytnutie kvalitnej zdravotnej starostlivosti /USG, monitor na pooperačné sledovanie, inkubátory, monitory dychu pre všetkých novorodencov, foto lampy a pod./

VENUJTE NÁM CHVÍĽKU
Vážená mamička,
dúfame že Váš pobyt u nás splnil vaše očakávania k maximálnej spokojnosti v nezabudnuteľnej chvíli, pri ktorej sa zrodil nový život.
Pevne veríme, že v tento nevyhnutný čas, kedy ste boli u nás hospitalizovaná, náš personál urobil všetko preto, aby ste bola spokojná. So svojimi požiadavkami a podnetmi sa môžete obrátiť na náš personál, alebo ich zaznamenať v dotazníku spokojnosti.
Uvítame, ak si nájdete čas a vyplníte dotazník spokojnosti aj v prípade, že nemáte žiadne požiadavky, podnety. Vyplnený dotazník prosím vložte do schránky s označením „Dotazníky spokojnosti“. Schránka je umiestená v jedálni Gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia.

Praktické informácie

Naša nemocnica poskytuje všeobecnú a špecializovanú zdravotnú starostlivosť v odbore gynekológia a pôrodníctvo hlavne pacientkam so spádovou oblasťou Humenné a Medzilaborce, ako aj ďalším pacientkam z iných okresov, ktoré sa rozhodli pre naše oddelenie.

Gynekologicko – pôrodnícke oddelenie sa nachádza v pavilóne“B“ nemocnice na 1 a 2 poschodí. Na prvom poschodí sa nachádza gynekologická ambulancia a oddelenie šestonedelia, na druhom poschodí sa nachádzajú pôrodné izby, ambulancia pre tehotenské poradne, operačný trakt a chirurgicko-gynekologický klaster. V rámci poskytovania starostlivosti o pacientky máme na oddelení 35 lôžok . Disponujeme troma samostatnými nadštandardne vybavenými pôrodnými izbami, a ako prvá z nemocníc sme vytvorili nový koncept pôrodnice novej generácie.

Budúce mamičky u nás nájdu prostredie, ktoré je na polceste medzi domovom a nemocnicou, majú zabezpečené maximálne súkromie pri pôrode v intímnom prostredí, do ktorého nebude mať okrem manžela či inej sprevádzajúcej osoby, lekára a sestry nik iný prístup, ale zároveň majú aj pocit istoty a bezpečia prameniaci z toho, že sa nachádzajú v nemocnici, kde o ne bude po odbornej stránke postarané.

Všetky potrebné informácie o návštevných hodinách, potrebách pre mamičky, či všeobecných informáciách o postupoch a prípravách na zdravotnícke výkony poskytované oddelením. Nájdete tu aj edukačné materiály pre mamičky, ktoré pomôžu zvládnuť prvé dni so svojim malým dieťatkom.

NÁVŠTEVNÉ HODINY
Pondelok: 14:00 – 17:00
Utorok: 14:00 – 17:00
Streda: 14:00 – 17:00
Štvrtok: 14:00 – 17:00
Piatok: 14:00 – 17:00
Sobota: 14:00 – 17:00
Nedeľa: 14:00 – 17:00
Nadštandardné izby denne od 14:00 – 17:00

ČO SI VZIAŤ SO SEBOU DO PÔRODNICE
Osobné veci pre Vás:

 • toaletné potreby
 • hygienické pôrodnícke vložky
 • absorčné vložky do podprsenky
 • uteráky, osušky
 • kojenecká podprsenka
 • jednorázové nohavičky
 • župan, ponožky, pyžamo s rozopínaním vpredu pre ľahšie kojenie (k pôrodu Vám poskytneme našu košeľu)
 • prezúvky
 • lieky a zdravotnépomôcky, ktoré pravidelne užíváte

Podľa Vášho uváženia:

 • pôrodný plán
 • vyprazdňovací roztok
 • pôrodnícký gél
 • masť na prsné bradavky
 • prípravok na intímnu hygienu
 • detský nafukovací kruh
 • aromaterapeutické prípravky, homeopatika,
 • mobil + nabíjačka, fotoaparát, kamera, písacie potreby, CD k pôrodu
 • tekutiny

Veci pre Vaše bábätko:

 • jednorazové plienky
 • vlhčené obrúsky
 • oblečenie na cestu domov (až pri prepustení)

Čo si nebrať do nemocnice: 

 • cenné veci, šperky, väčší obnos peňazí

V prípade, že máme pri sebe cennosti, prosím, odovzdajte ich svojej sprevádzajúcej osobe alebo informujte pôrodnú asistentku, ktorá Vás poučí o možnostiach bezpečnej úschovy Vašich vecí.

Potrebné doklady:

 • tehotenský preukaz
 • občiansky preukaz
 • preukaz zdravotnej poisťovne
 • kópia sobášneho listu
 • dohoda o určení otcovstva a priezviska u dieťaťa po pôrode (u slobodných alebo rozvedených matiek)
 • kontakt na pediatra

Odber pupočníkovej krvi a tkaniva pupočníka

V spolupráci so Slovenským centrom tkanív a buniek ponúkame odber pupočníkovej krvi a tkaniva pupočníka. Bližšie informácie môžete získať na bezplatnej telefónnej linke 0800 800 522 v pracovné dni od 8:00 do 20:00 hod. Viac nájdete aj na www.cakam-babatko.sk alebo napíšte e-mail na informacie@sctb.sk.

Voňavá pôrodnica

Narodenie dieťatka je jednou z najvýznamnejších a nevšedných udalosti života ženy. V pôrodnici novej generácie v Humennom si môžu rodičky vychutnať jedinečnú a nezabudnuteľnú chvíľu – pôrod dieťatka- v príjemnom voňavom prostredí za pomoci a podpory erudovaného personálu.

Cieľom je navodiť príjemnú atmosféru na pôrodnici. Ide o bezpečný, prirodzený a krásny spôsob, ako pomôcť rodičke, aby sa cítila istejšie a kľudejšie. Vôňa dokáže uľaviť pri najrôznejších drobných zdravotných problémoch spojených s tehotenstvom.

50% zľava izby Dôvera

Zdravotná poisťovňa Dôvera prispela k zrekonštruovaniu nadštandardnej izby na gynekologickom oddelení nemocnice Humenné. Zároveň v rámci spolupráce s nemocnicou Humenné ponúka poistenkyniam Dôvery 50% zľavu na tejto izbe.

Buďme spolu v kontakte

Zadajte Váš email a odoberajte naše novinky a tipy.
Posielame max. 1x za mesiac.

(Required)